Żona prezydenta Turcji zrobiła potężne zakupy na warszawskim Kole! Wydała tam niesamowitą kwotę

Emine Erdogan, żona prezydenta Turcji, Recepa Tayyipa Erdogana wybrała się w sobotę na zakupy. Na bazarze na Kole kupiła komody, krzesła, porcelanową zastawę z lat dwudziestych...

Jak donosi Super Express sobota na Kole nie była zwykłym dniem handlowym. Radiowozy policji, samochód Biura Ochrony Rządu i tureccy funkcjonariusze pilnowali bezpieczeństwa żony prezydenta Turcji podczas ogromnych zakupów.

Spodobało ci się? Polub nas

Kiedy na Stadionie Narodowym trwał szczyt NATO, a prezydent Turcji wraz z innymi najważniejszymi światowymi politykami debatował nad przyszłością sojuszu, Emine Erdogan wybierała antyki na najsłynniejszym warszawskim bazarze na Kole. Podobno zrobiła tam gigantyczne zakupy, handlarze z bazaru twierdzą, że wydała co najmniej 200 tys zł!

Pani prezydentowa spędziła na bazarze ponad dwie godziny.

Kupiła m.in. porcelanowy zestaw z lat 20, komody, biurka, krzesła. Część tych mebli musiała zostać rozkręcona, by zmieścić się do specjalnie podstawionego samochodu. Emine Erdogan płaciła złotówkami i euro, podobno bardzo długo się targowała.

Dziennikarze w Turcji już zastanawiają się, czy przeznaczyła na to prywatne, czy publiczne pieniądze. Nie wiadomo czy meble mają zostać użyte do udekorowania Białego Pałacu w Ankarze, czyli pałacu prezydenckiego zbudowanego przez Erdogana. Na pewno jest gdzie tam meble wstawić - pałac ma ponad tysiąc pokoi.

Zakupy pani prezydentowej zbulwersowały opinię publiczną w Turcji.