Hulakula już nie w BUWie! Słynne centrum rozrywki przenosi się na...

Znana jest już nowa lokalizacja Rodzinnego Centrum Rozrywki Hulakula - jednego z najstarszych i największych centrum rozrywkowych w Warszawie. Hula Kula z BUWu przenosi się na drugi brzeg Wisły, a dokładnie na ulicę Jagiellońską.

Spodobało ci się? Polub nas

W listopadzie informowaliśmy czytelników, że prawdopodobnie centrum rozrywkowe Hulakula bzmieni swoją lokalizację. Hulakula działała w BUWie od kilkunastu lat. Zarówno przedstawiciele centrum, jak i jego stali bywalcy, długo nie wyobrażali sobie, żeby centrum mogło funkcjonować gdziekolwiek indziej. Mimo że przedstawiciele Hulakuli usilnie starali się przekonać władze uczelni, by te pozwoliły im pozostać w BUWie, umowa nie została przedłużona.

Zmiana lokalizacji, jak czytamy w Wawalove.pl, nie musi jednak oznaczać obniżenia atrakcyjności centrum. Swoim gościom Hulakula ma oferować jeszcze więcej atrakcji i rozrywki niż kiedykolwiek. Do tej pory centrum rozrywki dysponowało aż 28 torami do kręgli, w tym torami dostosowanymi dla dzieci oraz 18 stołami 9-stopowymi do gry w bilard.

W nowej lokalizacji, na ul. Jagiellońskiej 82 b, w budynku Galerii Dom i Wnętrze, Hulakula będzie dysponować 8 torami bowlingowymi, 2 placami zabaw dla dzieci, restauracją z ogródkiem, dużą salą bilardową, urządzeniami multimedialnymi i automatami do gier oraz jeszcze większą przestrzenią eventową, w tym dwoma salami tanecznymi i nowoczesną salą konferencyjną. Ponadto, w nowym miejscu planowane są imprezy „pod chmurką” i zajęcia dla dzieci na świeżym powietrzu.

Jak poinformowała nas rzeczniczka Uniwersytetu Warszawskiego, Anna Korzekwa, przestrzeń, w której mieściła się Hulakula zostanie wykorzystana do celów uczelnianych. Będzie się tam znajdował magazyn dla książek, które nie zmieściłyby się w dotychczasowej przestrzeni biblioteki. - Od początku powstania biblioteki, czyli od 1999 roku przestrzeń ta miała pełnić funkcję magazynową. Ze względu na to, że jeszcze wtedy wszystkie materiały mieściły się na piętrze, postanowiono wynająć przestrzeń w podziemiach na cele komercyjne. Biblioteki mają jednak to do siebie, że się rozrastają. Zbiór BUW powiększył się na tyle, że przyszedł czas na powrót do pierwotnych założeń zagospodarowania przestrzeni biblioteki - informuje.

Więcej o: