Urzędnik chce powiększyć mieszkania. ZGN zmienia decyzję w dwa dni. Na korzyść urzędnika

Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami zmienia decyzję dotyczącą mieszkania przy ul. Koperniaka na korzyść urzędnika zaledwie z dwa dni. Jak donosi stowarzyszenie Miasto Jest Nasze mieszkaniem zainteresowany jest ?znany urzędnik państwowy?.

Spodobało ci się? Polub nas

 

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze alarmuje:

- Dotarliśmy do dokumentów z których wynikają niepokojące fakty. Sprawa dotyczy mieszkania przy ulicy Kopernika, którym od jakiegoś czasu interesuje się jeden ze znanych urzędników państwach, który chce je nabyć w celu połączenia z posiadanym już przez siebie lokalem - mówi Karol Perkowski, rzecznik prasowy stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

"Znanym urzędnikiem państwowym" jest samorządowiec i radca prawny, były wiceprezydent Warszawy, a dziś przewodniczący jednego z centralnych organów administracji państwowej.

Sprawę już kilka miesięcy temu dwukrotnie opisywała Gazeta Wyborcza. Chodzi o Andrzeja Jakubiaka i o niewielki, liczący niespełna 25 m kw. pustostan. Ostatni lokator wyprowadził się w 2012 r. Kiedyś obydwa lokale stanowiły jeden apartament, który w latach 60. został podzielony na dwa mieszkania. Jakubiak po nagłośnieniu sprawy w kwietniu domagał się przeprosin od śródmiejskich radnych Jana Śpiewaka (Miasto Jest Nasze) i Krzysztofa Sobolewskiego (PiS), a także posła tej partii Jacka Sasina. Jakubiak uważał, że radni wprowadzili opinię publiczną w błąd. Podali bowiem, że lokal został wyceniony na 3,9 tys. zł za metr, podczas gdy w rzeczywistości rzeczoznawca określił wyższą cenę - 5,8 tys. zł za metr. Dlatego domagał się od nich publicznego sprostowania tych informacji. Z kolei od Sasina oczekuje przeprosin za sugestię, że doszło do korupcji politycznej.

 

Miasto jest NaszeMiasto jest Nasze

 

Dokumenty, które dostaliśmy od Miasto jest Nasze przedstawiają dwie decyzje Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami:

Pierwsza z nich datowana na 28.03.2015 r. jest z punktu widzenia zainteresowanego negatywna ponieważ mówi, że mieszkanie przy ulicy Kopernika jest oddzielną nieruchomością, co oznacza, że lokal ten nie może zatem zostać połączony z mieszkaniem będącym już w jego posiadaniu.

Drugi dokument, wydany zaledwie dwa dni później, opatrzony datą 01.04.2014 r. zawiera zmienioną decyzję Zarządu o 180 stopni! Tym razem zgodnie z wolą zainteresowanego lokal nie może stanowić oddzielnej nieruchomości.

- Nasuwa się pytanie, jaką motywacją kierował się ZGN zmieniając diametralnie swoją decyzję w tak zatrważającą krótkim czasie? - pyta Karol Perkowski, rzecznik prasowy stowarzyszenia Miasto Jest Nasze - Miasto jeszcze nie podjęło decyzji, ale jak widać, sprawa jest sukcesywnie popychana na korzyść urzędnika. Pytania o bezstronność ZGN-u nasuwają się same - dodaje Perkowski.

Zdaniem Miasto Jest Nasze, fakt zmienianych z dnia na dzień decyzji może świadczyć o poważnych naruszeniach ratusza. Komisja Rewizyjna dla dzielnicy Śródmieście wystosowała wczoraj pismo do ZGN-u z prośbą aby w trybie pilnym urząd udostępnił protokół z kontroli budowlanej, oraz wyjaśnił sprawę ze sprzecznymi ze sobą dokumentami.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy też przedstawicieli ratusza. Odpowiedzi jeszcze nie otrzymaliśmy.

Więcej o: