Stegny Południowe, bo: zieleń, boiska, place zabaw, bus pas, metro, blisko centrum! [BLOKOWISKA]

Czy warszawskie blokowiska mają swój urok? Które jest najciekawsze, najlepsze do mieszkania, które znacznie bardziej "ludzkie" od niejednej inwestycji z XXI wieku? Prowadzimy plebiscyt na najlepsze warszawskie blokowisko. Jeśli mieszkacie na jednym z nich, napiszcie, dlaczego właśnie tam się świetnie mieszka! Jaka jest specyfika Waszego osiedla, dlaczego jest najlepsze w całej Warszawie! Czekamy na listy od Was, piszcie na adres: metrowarszawa@agora.pl, chcemy je wszystkie opublikować i razem z Wami wybrać najlepsze bloki Warszawy. Dziś publikujemy list mieszkańca osiedla Stegny.

Spodobało ci się? Polub nas

Wszystkie teksty z cyklu o blokowiskach przeczytasz TUTAJ

Oddaję swój głos na osiedle Stegny Południe w Warszawie. Zalety osiedla to:
- dużo zieleni,
- duże odległości pomiędzy blokami,
- dobrze rozwinięta infrastruktura:
a) sportowa (m.in. trzy boiska piłkarskie, boisko do gry w koszykówkę/siatkówkę, basen, dwie hale sportowe),
b) dziecięca (duży plac zabaw powstały przed rokiem + kilka pomniejszych, dwie szkoły /tu ciekawostka: w jednej z nich TVN kręci większość scen "szkolnych" w swoich serialach/, trzy przedszkola),
c) rekreacyjna (osiedle przecinają liczne ścieżki pomiędzy blokami, które znajdują się na tworzącej quasi parki przestrzeni pomiędzy blokami, dwie stacje Veturillo),
- komunikacja,
a) odległość do centrum W-wy to tylko 8 kilometrów,
b) Sobieskiego przejeżdża się bus pasem,
c) do metra Wilanowska jest niedaleko, bez korków 4 minuty drogi autobusem/ tutaj sygnalizuję poważną wadę: Aleja Wilanowska w trakcie dojazdu do pracy/powrotu jest totalnie zakorkowana ALE jest pkt
b) powyżej  
d) parkingi - wbrew temu, co Państwo napisali, nie ma z nimi dużego kłopotu (znacznie mniejszy niż na wielu innych osiedlach), bo:
i) na osiedlu są trzy parkingi strzeżone,
ii) siedem parkingów niestrzeżonych +
iii) sporo miejsc, wzdłuż chodnika, które w rzeczywistości "robią" za parking.
- solidność wykonania bloków,
a) przeprowadziłem remont generalny, majstrowie podsumowali to zdaniem, że z tak zbrojonymi murami nie przyszło im jeszcze się mierzyć (wszędzie żelbet ze zbrojeniem + co stanowi minus: dostrzegalne konstruowanie WC i łazienki z gotowych elementów, a w konsekwencji wyższy prób do jednego i drugiego).
b) w już chyba każdym bloku wymieniono instalację gazową, elektryczną i hydrauliczną. Często jest to kontrolowane.
c) spółdzielnia która to nadzoruje, MSM Energetyka wypracowuje od lat zysk i uznawana jest za jedną z dwóch najlepiej działających spółdzielni mieszkaniowych w Polsce.
- bezpieczeństwo.

Wskażę też pewne wady, tj.: brak jednolitych, odnowionych poręczy na balkonach, wspomniany dojazd przez Al. Wilanowską (potrzebna estakada nad Doliną Służewiecka).

Bilans plusów/minus przeważa jednak w stronę pierwszego, dlatego sprowadziłem się na Stegny i oddaję na nie głos.