Rusza Tydzień Wegetarianizmu. W bezmięsnych restauracjach zapłacisz mniej

W niedzielę rozpocznie się Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu - w blisko 20 stołecznych wegetariańskich sklepach i restauracjach - na hasło "tydzień wege" otrzymamy zniżkę na zakupy. To jednak nie koniec atrakcji.

Spodobało ci się? Polub nas

Tygodniowy festiwal rozpocznie się od biegu wegańskiego. Do wyboru są trasy na 5 i 10 kilometrów. Wydarzeniu towarzyszyć będzie piknik dotyczący nie tylko aktywności fizycznej, ale diety roślinnej. Będą też biegi dla dzieci, pasta party, targ wegański i wykłady.

 

2 Bieg Wegański 2 Bieg Wegański "Łatwiej niż myślisz

Ciekawie zapowiada się poniedziałkowe spotkanie poświęcone marketingowi produktów odzwierzęcych w Polsce, które odbędzie się PaństwoMiasto (ul. Generała Andersa 29) oraz środowy pod hasłem "Dieta roślinna w leczeniu chorób reumatycznych" w Barze Studio znajdującym się pałacu kultury przy placu Defilad 1. Obydwa spotkania rozpoczną się o godz. 18

Z kolei w piątek, 15 maja, w Organic Village (o godz. 19, ul. Grochowska 207) odbędzie się spotkanie podróżnicze i pokaz slajdów z wyprawy do Kenii "Mzungu Wazimu i Mtoto pori - z dzieckiem i plecakiem w Afryce".

Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu 2015Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu 2015

Podczas festiwalu nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Warsztaty dla dzieci pod hasłem "Dzieciaki kochają zwierzaki" (od godz. 10) odbędą się w sobotę w Królikarni Cafe, przy ul. Puławskiej 113A.

Wydarzenie zakończy się w niedzielę, rodzinnym Wege Targiem w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego na Żoliborzu (ul. S. Czarneckiego 51).

W programie tegorocznego Tygodnia Weganizmu biorą również wegetariańskie sklepy i restauracje, które przez najbliższe dni udzielą rabatu na hasło "tydzień wege".

Szczegółowy program całego tygodnia można znaleźć na stronie: www.tydzienwege.pl