Ponad 200 razy próbowała dodzwonić się do rejestracji warszawskiej kliniki. "Czy to jest normalne?"

Ciocia pani Zofii nie mieszka w Warszawie. Kilka dni temu dostała skierowanie na Wydział Okulistyki w szpitalu wojskowym na ul. Szaserów. Mimo że dzwoniła kilkaset razy, nie udało jej się zarejestrować telefonicznie.

Napisała do nas pani Zofia. Opisała sytuację, która spotkała ją i jej rodzinę w Wojskowym Instytucie Medycznym na ul. Szaserów w Warszawie.

Rejestracja do szpitala? 200 połączeń i nic

Pani Zofia pisze, że kilka dni temu miała "nieprzyjemność" pomagania swojej cioci w rejestracji do szpitala wojskowego na Szaserów w Warszawie. Dokładnie na Wydział Okulistyki. 

Dlaczego nieprzyjemność? Bo telefoniczna rejestracja do placówki, w której leczą się ludzie z całego kraju, jest niemożliwa. Nie ma w tym stwierdzeniu cienia przesady - sama dzwoniłam tam w sumie kilkadziesiąt razy, ciocia wykonała około 200 (!) połączeń w ciągu kilku dni, a moja mama dokładnie 88

- opisuje wściekła kobieta. 

Liczba połączeń jest tak absurdalna, że trudno w nią uwierzyć. Kobiety nie miały jednak innej możliwości. Ciocia nie mieszka w Warszawie, więc trudno byłoby jej przyjechać do stolicy i zarejestrować się osobiście. - Zresztą po co, skoro - teoretycznie - istnieje możliwość rejestracji telefonicznej? - dodaje Zofia. 

Telefon nie dzwoni, bo... jest wyciszony

Dalej opowiada, że ostatecznie uratowała je koleżanka mieszkająca w mieście. Dziewczyna poszła do szpitala, by zarejestrować ciocię osobiście (musiała się wyrwać w czasie pracy, bo rejestracja odbywa się tylko między 7:30 a 15:05). Wybrała się tam około południa - w rejestracji było pusto i cicho. Mimo to nikt nie odbierał telefonów, które niewiele wcześniej wykonywały babcia i mama pani Zofii. Kobieta dodaje, że zrozumiałaby to, gdyby w rejestracji był tłum pacjentów i nie byłoby na to czasu. W tym przypadku nie mogło być jednak o tym mowy, jedyną petentką była koleżanka naszej czytelniczki.

Czy to jest normalne, że szpital o skądinąd dobrych opiniach odnośnie do leczących tam specjalistów ma takie praktyki? Mamy 2018 rok, a nie głęboki PRL i sądziłam, że praktyki typu "nie wykonuję swoich obowiązków w pracy, bo mi się nie chce" są już przeszłością...

- mówi oburzona czytelniczka. 

"Sytuacja nie pozostanie bez reakcji"

O komentarz w sprawie poprosiliśmy rzecznika prasowego Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Płk lek. med. Jarosław Kowal mówi, że zdaje sobie sprawę z tego, że renoma Instytutu, a więc i ogromne zainteresowanie kliniką, sprawia, że trudności mogą się pojawiać. Dodaje, że rocznie hospitalizowanych jest tam 60 tys. osób, a prawie 300 tysiącom udzielane są porady i konsultacje. 

Kładziemy duży nacisk na swobodę kontaktów chorych z personelem medycznym i administracyjnym szpitala. Może jednak zdarzyć się sytuacja, że nie uda się połączyć telefonicznie z daną Kliniką, Oddziałem czy Poradnią od razu

- informuje płk. lek. Kowal. 

Zapewnia również, że w opisywanej przez nas sprawie odbył już rozmowę z Kierownikiem Kliniki Okulistyki oraz Pełnomocnikiem ds. Pacjenta. - Mam zapewnienia z ich strony, że zgłoszona sprawa nie pozostanie bez reakcji - dodaje. 

W późniejszej korespondencji otrzymaliśmy również informację, że od 1 grudnia w rejestracji Kliniki Okulistycznej będzie pracowało więcej osób. Zaznaczono, że decyzja ta została podjęta przez kierownictwo wcześniej i nie ma związku z omawianą przez nas sprawą. 

Gazeta.pl to nie tylko polityka i gospodarka, ale też tematy lokalne, poruszające problemy mniejszych społeczności, bliższe ludziom. Poświęć trzy minuty i pomóż nam lepiej zrozumieć, o czym chcesz czytać. Kliknij tutaj, żeby rozwiązać krótką ankietę.

Więcej o:
Komentarze (108)
Ponad 200 razy próbowała dodzwonić się do rejestracji warszawskiej kliniki. "Czy to jest normalne?"
Zaloguj się
 • 99venus

  Oceniono 114 razy 110

  o czym tu dyskutować?Przecież wszyscy wiedzą,ze tak jest.Organizacja pracy jest fatalna.Nie tylko w tej klinice tylko w całej Polsce.Gdyby nie ci cholerni pacjenci przeszkadzający nieustannie pracownikom słuzby zdrowia to sytuacja byłaby lepsza.

 • lblblblb

  Oceniono 70 razy 68

  Standard w polskiej służbie zdrowia. Wczoraj przez 2 godziny dzwoniłem bez przerwy do rejestracji u lekarza rodzinnego. Kiedy już ktoś podjął słuchawkę dowiedziałem się, że już za późno a jak chcę się zarejestrować na jutro to mam przyjechać jutro z rana osobiście ( 5 km ).

 • gosiek55

  Oceniono 55 razy 53

  powinna zwrócić się do dyrektora co nosi kule prezesowi osobiście w asyście pielęgniarki wtedy sprawa by szybko była załatwiona

 • alojz

  Oceniono 58 razy 52

  to jest problem ogólnokrajowy. U mnie też się nie dodzwonisz w przychodni do rejestracji mimo że na stronie widnieje info że prowadzą taką rejestrację. Panią trudno zrozumieć że nie każdy ma samochód lub mieszka w pobliżu przychodni.

 • mona_3

  Oceniono 50 razy 48

  Jest to sytuacja normalna, w taki sam sposób usiłowałam zarejestrować się do specjalisty w poznańskim szpitalu Dzwoniłam przez kilka dni, po kilkanaście razy, nikt nie odbierał.

 • droch

  Oceniono 53 razy 47

  Bo panie dzwoniły na numer ogólny. Należy dzwonić na numer specjalny, dla uprzywilejowanej trzody przy korycie. Wtedy odbiorą od razu, a i komendant może kule do domu przywiezie.

 • iarna

  Oceniono 42 razy 38

  Czy ktoś z was KIEDYKOLWIEK dodzwonił się do jakiejś rejestracji przychodni? Ja nigdy.

 • and.reh

  Oceniono 34 razy 34

  Co te tysiące mają do rzeczy w sprawie pracy rejestracji? Mamy XXI wiek nie można tego przeprowadzić elektronicznie? Pan płk. lek. ściąga majtki przez głowę by wytłumaczyć najprostszą rzecz: brak kontroli i prawidłowej organizacji pracy. A może to Antoni tak zrobił?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX