Na ulice Warszawy wyjechał specjalny autobus linii MPP. Będzie pomagał bezdomnym

Na ulice Warszawy właśnie wyjechał Mobilny Punkt Poradnictwa, czyli autobus, w którym osoby bezdomne otrzymują pomoc od specjalistów z organizacji pozarządowych. Będzie aktywny przez pół roku, aż do kwietnia.

Warszawski urząd miasta poinformował właśnie, że ruszył pilotażowy program, mający pomóc bezdomnym w stolicy. Chodzi o specjalny autobus, w którym osoby takie znajdą pomoc. 

Mobilny Punkt Poradnictwa pomoże bezdomnym

Autobus umożliwi osobom bezdomnym przemieszczanie się pomiędzy schroniskami, noclegowniami, jadłodajniami, ogrzewalniami, punktami pomocy medycznej oraz łaźnią. MPP dociera do dworców kolejowych, miejsc, gdzie przebywają osoby bezdomne, oferując możliwość transportu do placówek, ciepły napój oraz poradnictwo.

Wiceprezydent Warszawy, Włodzimierz Paszyński podkreśla, że ważne jest, aby program pomocy był ukierunkowany na wychodzenie z kryzysu bezdomności i osiągnięcie samodzielności.

W autobusie dyżurują streetworkerzy ze Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej oraz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta – Koło Warszawa-Praga. Do ich zadań należy diagnozowanie i informowanie osób bezdomnych o rodzajach i formach pomocy świadczonej przez różne instytucje.

Jak będzie jeździł MPP?

Mobilny Punkt Poradnictwa rusza z ulicy Sokolej o godz.: 7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 19.00 i 21.00. Będzie jeździł na trasie:

METRO STADION NARODOWY 03 – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – Kijowska – Dw. Wschodni – Kijowska – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – rondo Starzyńskiego – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska – Stawki – al. Jana Pawła II – al. „Solidarności” – Wolska – Fort Wola – Cm. Wolski – Fort Wola – Wolska – Kasprzaka – al. Prymasa Tysiąclecia – al. Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Wawelska – Krzyckiego – Raszyńska – al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego – rondo Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – Zamoyskiego – Sokola – METRO STADION NARODOWY 03.

Pasażerowie będą zabierani tylko z tych przystanków, a przejazd autobusem będzie bezpłatny

Ostatni kurs (o godz. 21) będzie nieco inny niż wcześniejsze. Zabierze pasażerów tylko do noclegowni przy ulice Polskiej.

Ostatni kurs będzie się odbywał na trasie: METRO STADION NARODOWY 03 - Wybrzeże Szczecińskie - most Świętokrzyski - Zajęcza - Topiel - Herberta - Rozbrat - Myśliwiecka - Szwoleżerów - Czerniakowska - Bartycka - Gościniec - Polska - GĄSOCIŃSKA 01.

Więcej o:
Komentarze (13)
Na ulice Warszawy wyjechał specjalny autobus linii MPP. Będzie pomagał bezdomnym
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 16 razy 6

  Ciekawe, czy bezdomni będą chcieli tym autobusem jeździć? Choćby z powodu smrodu, jaki będzie w nim panował... :-))

 • tylko_na_forum

  Oceniono 10 razy 4

  Ten autobus zostal zabrany przze ZTM z obslugi kursow wariantowych 401 i 504! Po ostatnich ursynowskich wykopkach zabrano 504 wielu meiszkancom i zamiast niego dali kursy wariantowe, ale ponoc nie mieli autobusow ani funduszy na to zeby pierwszy wariantowy na trasie natolin Pln- WKD Rakow (czyli na Sluzewiec do pracy!!) odjezdzal wczesniej niz o 06.55 mimo tego ze jeden i tak przyjezdza o 15 minut wczesniej na przystanek i moglby ruszac o 06.45. A tu prosze - dla palcacych bilety nie maja, dla bezdomnych maja i to swiezo wyremontowana 15tke Solarisa!! Na takie kursy mieli pieniadze i autobusy, wow cud mniemany!

 • big_chlebowski

  Oceniono 12 razy 4

  Czyli rozumiem, że w końcu, płacąc za bilety, będę mógł wsiąść do zwykłego tramwaju lub autobusu i przejechać się nie mdlejąc ze smrodu.

 • villemonde

  Oceniono 14 razy 4

  Przecież tu chodzi o pragmatyzm, a nie sprawiedliwość. Bezdomność jest poważnym problemem w Warszawie, na który trzeba jakoś odpowiedzieć. Sprawić właśnie by rzadziej spali po kotłowniach i klatkach rozgrzewając się alkoholem. By częściej chodzili do noclegowni, co może im pomóc wyjść na prostą. Dla przeciętnego człowieka korzyść jest taka, że rzadziej będą szukali ciepła w zwykłych autobusach. A w komentarzach widzę sam prymitywny sprzeciw, że "jak to, za moją kasę?". Moim zdaniem bardzo racjonalny i fajny pomysł.

 • siwywaldi

  Oceniono 22 razy 4

  No proszę. Ciepły, darmowy autobusik z herbatka w środku, a ja idiota, który harował przez ponad 46 lat, MUSZĘ jeszcze kilka lat poczekać, bo "za darmo" dostanę dopiero po 70-tce.

  A może by tak do tej herbatki dorzucić jeszcze powitalną lufę dla przemarzniętych i grzane piwo dla podtrzymania humorku?

 • bazior2

  Oceniono 13 razy 3

  Kierowcy w MZA mają na to już swoją nazwę "ŻULOBUS"

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 2 razy 0

  Kapitalizm skoro świt
  Jest już nie tak szary
  Skoro menel wsiądzie do
  Śmierdzącej landary

 • kriso135

  Oceniono 11 razy -1

  Kolejny durny pomysł, pewnie dofinansowany przez debili z eurokołchozu. Nie taniej byłoby wynająć ubera, żeby zawiózł tych kloszardów do noclegowni?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX