Awaria schodów w metrze Centrum, 4 osoby ranne. Pasażerowie: "Wcześniej psuły się regularnie"

Podczas porannego szczytu na stacji metra Centrum doszło dziś do wypadku, w którym rannych zostało kilka osób. Ruchome schody gwałtownie przyspieszyły, a jadący nimi pasażerowie poprzewracali się. Warszawiacy nie kryją oburzenia i wskazują, że schody na stacji metra Centrum psuły się wcześniej regularnie.

Do awarii schodów na stacji metro Centrum doszło dziś około godziny 7:20. Na miejsce przyjechały straż pożarna, policja i pogotowie. Cztery osoby zostały ranne, a trzy z nich przewieziono do szpitala.

Metro Centrum - awaria schodów. "Ludzie zaczęli krzyczeć"

Schody wyłączono z ruchu, a służby ratunkowe odjechały już z miejsca zdarzenia. Na stacji wciąż pracują jednak technicy, którzy mają ustalić przyczynę awarii.

Z relacji pasażerów wynika, że podczas awarii na miejscu panował duży chaos. Schody nagle gwałtownie przyspieszyły, a pasażerowie zaczęli się przewracać i wpadać na siebie. 

"Nagle ludzie na schodach zaczęli strasznie krzyczeć i wpadać na siebie. Wszyscy chcieli jak najszybciej wydostać się ze stacji" - relacjonują pasażerowie w internecie.

Jak twierdzą, na stacji zabrakło komunikatów z właściwą informacją. Na miejscu pracowały służby, a osoby wchodzące na stację nie wiedziały, co się stało i czy mogą korzystać z metra. Niektórzy panikowali i nie decydowali się na podróż.

O komentarz w sprawie awarii schodów zapytaliśmy Annę Bartoń, rzeczniczkę Warszawskiego Metra.

Całe zdarzenie trwało kilkanaście sekund. W tym czasie metro kursowało normalnie, a my podjęliśmy działania zmierzające do zatrzymania schodów i udzielenia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym

- powiedziała w rozmowie z Metrowarszawa.pl. Jak dodała, obrażenia pasażerów nie były poważne, ale nie są udzielane szczegółowe informacje na temat ich stanu. 

Schody w metrze Centrum: psuły się regularnie

Zdaniem pasażerów groźnej awarii na stacji metra Centrum można było uniknąć. Wcześniej schody psuły się regularnie i często były wyłączane z ruchu, co ich zdaniem  może świadczyć o problemach z ich stanem technicznym.

"To było do przewidzenia, robotnicy regularnie przy nich majstrują", "Nie ma miesiąca, żeby te schody nie były wyłączone z ruchu" - piszą internauci.  Niektórzy twierdzą, że nie skorzystają ze schodów, dopóki nie zostaną gruntownie naprawione.

Anna Bartoń z Metra Warszawskiego podkreśla, że przyczyny awarii są ustalane przez ekipę techników, która bada stan schodów na miejscu. 

-  Stan techniczny schodów jest regularnie sprawdzany, w przeciwnym razie nie zostałyby dopuszczone do eksploatacji. Kontrole schodów są przeprowadzane raz w miesiącu - mówiła w rozmowie z Metrowarszawa.pl.

Warszawiacy wpadają pod tramwaje z powodu smartfonów. Są jak zombie

Więcej o:
Komentarze (13)
Metro w Warszawie. Schody w Centrum nagle przyspieszyły, 4 osoby ranne
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 15 razy 7

  O konserwacji schodów ruchomych w metrze, można by już napisać powieść, a druga dotyczyć może wind. Bo wiadomo że NIC nie jest wieczne, ale każdy człowiek o inteligencji orangutana, taką oczywistą oczywistość dawno by już przewidział.

  Tym czasem awaria schodów, to w przypadku metra wyłączenie ich na czas od kilku dni do nawet kilku TYGODNI. I jedno co ZTM potrafi w tym temacie w miarę sprawnie zrobić, to WYŁĄCZYĆ błyskawicznie windy, żeby czasami ludzie nie zaczęli ich intensywniej eksploatować, co grozi kolejna awarią.

  A ja tylko zastanawiam się, JAKIM CUDEM ruchome schody w galeriach pracują non stop?

 • scypion_afrykanski

  Oceniono 16 razy 6

  Jako bezpartyjny kandydat w wyborach na prezydenta Warszawy obiecuję, że zatrzymam te mordercze schody i postawię drabiny.
  Stop terrorowi!!!

 • Karry M.

  Oceniono 7 razy 5

  A kto to a kto to tak gna. To schody w metrze tak gnają. Stukoczą, warkoczą i szybciej i szybciej i szybciej za dnia... pędzą zdyszane te schody w warszawie... ludziom sie w glowie miescic nie moze ze schody pedza przed siebie szalone... zdyszane,zalane potem oblane...tak to to tak toto taaaaakkkk.......... aaaaaaaażżż...prądu odcięęęęcia potrzeeeeeby miałyyyyy zwolniłyyyyyy stanełyyyyy zdyszaaaane saaammmeeee..... awarią ich pęd był dyktowany nie pospiechem zapędem pchane....

 • xsawer

  Oceniono 15 razy 5

  "pracują jednak technicy, którzy mają ustalić przyczynę awarii."
  -Wezwać Jakiego on wszystko w mig wyjaśni.

 • beton44

  Oceniono 10 razy -2

  Ale ale - nie starczy szybki serwis pana Rafała z swoją taśmą samoprzylepną ???

 • tim7

  Oceniono 18 razy -2

  "(...) Niektórzy twierdzą, że nie skorzystają ze schodów, dopóki nie zostaną gruntownie naprawione."

  Ja pierdziu. Dramat warszawski!!! To będą normalnie - jak plebs - przebierać nogami?! No jak żyć? jak żyć...

 • lukaszniemiec42

  Oceniono 8 razy -2

  Jaki Pan taki kram...

 • whole_train

  Oceniono 8 razy -4

  Dajcie jakieś nagranie, bo pewnie była komedia XD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX