Mieszkaniec sprawdził, co zbudziło Białołękę. Od robotników usłyszał: "wyp**laj", "zaraz ci przy**le"

Mieszkańców Białołęki we wtorek nad ranem zbudziło dudnienie dobiegające z oczyszczalni Czajka. Jeden z nich postanowił sprawdzić, co się dzieje, przy okazji nagrywając całą sytuację. Robotnikom i ochronie to się nie spodobało. Doszło do szarpaniny, a mieszkaniec został zwyzywany.

Filip Pelc, jest nie tylko mieszkańcem Białołęki, ale również radnym dzielnicy. Mieszka półtora kilometra od oczyszczalni. - W nocy z poniedziałku na wtorek, hałas dobiegający z zakładu miejskich wodociągów było nie do wytrzymania. Nad ranem o godzinie 5:00 postanowiłem sprawdzić, co się dzieje – relacjonuje radny.

W bezpośrednim sąsiedztwie oczyszczalni prowadzone są prace przy budowie rowu melioracyjnego. Jak tłumaczy, gdy tylko zjawił się na terenie budowy prace ucichły.

Mieszkaniec nagrał swoją interwencję. W materiale widać, jak zaczyna od rozmowy z robotnikiem.

Mieszkaniec: Godzina 5:00 rano, a ciężarówka chodzi na pełnych obrotach!

Robotnik: Gdzie chodzi, co chodzi. Ja siedzę, nie widzisz pan

Mieszkaniec: Ludzie chcą spać!

Robotnik: A to niech śpią, co ja im przeszkadzam?

Mieszkaniec: Z jakiej jest pan firmy?

Robotnik: Od siebie jestem

Mieszkaniec: Z jakiej jest pan firmy?

Robotnik: A kim pan jest, proszę się przedstawić

Mieszkaniec: Filip Pelc, jestem radnym Białołęki

Robotnik: A radnym pan jest, to idź pan spać, jak jesteś pan radnym

W trakcie dyskusji do akcji wkroczył ochroniarz. – Wy****aj z tym telefonem! Chcesz go zaraz nie mieć? Co to jest za nagrywanie, co ty se tu ku**a nagrywasz – krzyczy.

W tle słychać robotnika: - Weź łopatę i kop jak jesteś radny. Kop! Kto ci to robi ćwoku jeden, żebyś miał gdzie srać kulturalnie!

W końcowych scenach ponownie dominuje ochroniarz: - Delikatny ty, gó***o nie radny. Zaraz ci przy***le i nie będziesz miał telefonu. Dawaj kasuj to. Chcesz nie mieć telefonu, zaraz zadzwonię po policję, żeby cię k***wa aresztowali.

Spółka przeprasza

O komentarz poprosiliśmy miejskie wodociągi. W przesłanym oświadczeniu, rzeczniczka zapewniła, że całe zajście jest „szczegółowo analizowane przez Spółkę, w tym również pod kątem zgodności z przepisami prawa. Z przykrością przyjęliśmy informację o całym zajściu”.

W oświadczeniu zapewniono również, że wykonywane prace są niezbędne. „Inwestycja, która realizowana jest na terenie Zakładu „Czajka” polegająca na budowie jednego z największych w Europie zbiorników retencyjnych jest bardzo ważna dla mieszkańców całej Warszawy – dzięki budowie obiektu  zostanie wzmocniony system retencji, co pozwoli ograniczać skutki ulewnych deszczy”.

Na końcu oświadczenia, rzecznika spółki zapowiedziała, że po wyjaśnieniu całej sytuacji prześle szczegółowe ustalenia.

Warszawiacy coraz częściej wpadają pod tramwaje. Motorniczy wiedzą, dlaczego. Wstrząsające wideo

Więcej o:
Komentarze (95)
Mieszkaniec sprawdził, co zbudziło Białołękę. Od robotników usłyszał: "wyp**laj", "zaraz ci przy**le"
Zaloguj się
 • vito60

  Oceniono 110 razy 90

  Suweren wstał z kolan, rząd dba o zwykłego obywatela i nie będzie ich jakiś inteligencik upominał, bo mu k**a przy**erdolą.

 • hr.barry.kent

  Oceniono 89 razy 79

  Cóż, robotnik chamem a cham panem, zaś radny bezradny. Od czasów pamiętnego skeczu z Kobuszewskim i Michnikowskim nic a nic się nie zmieniło. Tylko do bandy „fachowców” dołączyli „ochroniarze”, wszyscy silni w kupie, a tu i kupą silni.

 • mer-llink

  Oceniono 48 razy 42

  Suweren pracując poświęca się dla całego społeczeństwa, a jakiś inteligencki palant, w dodatku radny, mu przeszkadza. A przecież Suweren czyni, aby w Polsce ludzie żyli lepiej i aby było dostatniej. To co mu, kundlu, bedziesz tu mieszał w czynieniu pospólnego dobra?

 • smiki48

  Oceniono 49 razy 41

  w decyzji środowiskowej, a prawdopodobnie taka została wydana z pewnością jest zapis, że wszystkie głośne prace mogą się odbywać wyłącznie w porze dziennej. Za złamanie decyzji kierownik budowy powinien odpowiedzieć karnie za złamanie przepisów prawa ochrony środowiska. Jak kierownik zapłaci 5 tysięcy grzywny, to następnym razem zastanowi się nad dopuszczeniem do takich prac.

 • grzesiek421

  Oceniono 35 razy 35

  sceny jak z filmu "Dzień świra"

 • maaac

  Oceniono 38 razy 32

  Komuna wraca. Robotnik to Suweren, a radny to przedstawiciel wykształciuchów. Nawet jakby ten radny przypadkiem z PiS był.

 • skandynawek

  Oceniono 31 razy 31

  Juz sie poczuli pod rządami Jakiego i pisu. Teraz suweren jest ważny, a reszta won. Zreszta to z pisu wyszlo - spieprzaj dziadu.

 • kaczkowski12

  Oceniono 31 razy 27

  Radny obraził PAna Robotnika i dostał to co mu się należało,bo Pan Robotnik to dzisiaj KTOŚ,jemu nie mozna zwrócić uwagi.Pan Robotnik może przycinać kostke brukową wprost na ulicy,beż żadnych parawanów,odpylaczy itp.,Panu Robotnikowi wolno,to nic,że ludzie idący do pracy,sklepu czy po prostu na spacer zostaja zakurzeni do granic niemożliwości i nie mogą tego uniknąc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX