Wąż dusiciel zatrzymany na Woli "w bezpośrednim pościgu". Miał 1,5 metra

W środę wieczorem policja musiała interweniować w sprawie węża, który przemykał ulicami Woli. Na razie nie wiadomo, jaki to gatunek, ale policja pisze, że jest "raczej z rodzaju dusicieli".

Na oficjalnym Twitterze Komendy Stołecznej Policji pojawił się post o wężu znalezionym na Woli

Wąż na Woli

Podkom. Marta Sulowska, rzeczniczka wolskiej komendy mówi w rozmowie z Metrowarszawa.pl, że wczoraj około godz. 22 na komendę wbiegła kobieta, która poinformowała, że na podwórku przy ulicy Gibalskiego jest wąż. 

Policjanci udali się we wskazane miejsce - okazało się, że kobieta mówiła prawdę. W okolicach budynku pełzł 1,5-metrowy wąż. Funkcjonariusze przystąpili do działania. Jak piszą na Twitterze, wąż został zatrzymany "w bezpośrednim pościgu". 

Gad został przekazany do Eko-Patrolu straży miejskiej. Później trafił do ogrodu zoologicznego, gdzie zajęli się nim specjaliści. Na razie nie ma jeszcze potwierdzenia jaki to gatunek. Specjaliści przewidują jednak, że to wąż z "gatunku dusicieli". Możliwe, że to boa tęczowy. 

Ssssssprawa pozostaje w toku - żartuje policja.

Podkom. Sulowska dodaje, że policja będzie prowadziła teraz postępowanie, w toku którego ma nadzieję ustalić, kto jest właścicielem węża. Dodaje, że jeśli mieszkańcy Warszawy mają informacje na temat osoby, która niedawno chciała pozbyć się gada lub go zgubiła, powinni powiadomić o tym policjantów z komendy na Woli. 

Trwają poszukiwania 5-metrowego pytona nad Wisłą

Więcej o:
Komentarze (63)
Wąż dusiciel zatrzymany na Woli "w bezpośrednim pościgu". Miał 1,5 metra
Zaloguj się
 • piewca_poprawny

  Oceniono 22 razy 20

  najpierw na woli, teraz w niewoli

 • mer-llink

  Oceniono 22 razy 18

  Wąż TĘCZOWY?
  Jak nic LGTB podrzuciło!
  Jakich to niskich chwytów chwyta się ta totalnie liberalna opozycja, aby zagrozić słusznej linii, którą ma nasza partia!

 • bob-budowniczy

  Oceniono 20 razy 18

  Na podwórku na Gibalskiego to już nie takie rzeczy się działy...

 • agnrodis

  Oceniono 17 razy 15

  Kazdy idiota ma wolnosc, zeby kupic sobie dusiciela, a jak mu sie znudzi to weza wypusci na ulice. Czy wolnosc dla jednego musi byc niewola dla reszty spoleczenstwa? Czy spoleczenstwo przypadkiem, nie powinno miec wiekszych praw niz jednostka????

 • mp102

  Oceniono 17 razy 11

  No to mieszkania pójdą w dół, ciekawe ile młodych zdążyło się wykluć, z drugiej strony to chyba brak szczurów na dzielnicy

 • mariami

  Oceniono 14 razy 10

  Czy hodowanie w mieszkaniu niebezpiecznych, egzotycznych zwierząt jest w ogóle dozwolone? Może czas by było wypracować jakieś rozwiązania prawne i wprowadzić je w życie? Przede wszystkim ukrócić sprowadzanie prywatnie egzotycznych stworzeń, którym włąściciele nie zapewniaja później właściwych warunków, zapewniających też bezpieczeństwo dla otoczenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX