Ekopatrol uratował cztery psy. Były bite, głodzone i brudne. "Mąż stale bije psy i nie daje im jeść"

Strażnicy Ekopatrolu odebrali z posesji na warszawskiej Białołęce cztery psy. Były niedożywione i brudne. Żona właściciela przyznała, że jej mąż regularnie bił psy i ich nie karmił.

Ekopatrol przyjął zgłoszenie o zakrwawionym psie znajdującym się na terenie posesji przy ulicy Głębockiej w Warszawie.

Bite, niedożywione i wystraszone

Po przyjeździe strażników na miejsce okazało się, że pomocy wymagają cztery psy, w tym dwa szczeniaki. Wszystkie były niedożywione, brudne i zarobaczone. Jeden z psów miał świeżą ranę głowy. Zwierzęta były wystraszone. Nie miały kojców, a warunki na terenie posesji były fatalne.

Warunki przebywania psów na posesji były bardzo złe: błoto, śmieci, odchody, truchła ptaków - informuje straż miejska.

"Mąż stale bije psy i nie daje im jeść"

Właściciel psów od początku interwencji przebywał na terenie posesji. Był pijany i zachowywał się agresywnie w stosunku do strażników Ekopatrolu. Próby uspokojenia awanturującego się mężczyzny nie przyniosły skutki, więc na miejsce wezwano patrol policji.

W rozmowie ze strażnikami żona właściciela posesji przyznała, że mężczyzna znęca się nad zwierzętami od dłuższego czasu. - Mąż stale bije psy i nie daje im jeść - miała powiedzieć strażnikom. 

Również sąsiedzi przyznali, że zwierzęta były bite i głodzone. Najciężej ranny pies trafił do lecznicy weterynaryjnej, a pozostałe odwieziono do schroniska na Paluchu. 

Sprawa została przekazana policji. Właściciel psów ma odpowiedzieć za naruszenie ustawy o ochronie zwierząt i znęcanie się nad nimi.

Pies zdycha w rozgrzanym aucie. Czy wybijesz szybę? Pytamy przechodniów

Więcej o:
Komentarze (30)
Ekopatrol interwencja. 4 psy odebrane właścicielowi. "Były bite, głodzone i brudne"
Zaloguj się
 • bardu

  Oceniono 29 razy 27

  Dożywotni zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt dla takiego zwyrodnialca. Plus solidna grzywna i prace społeczne na rzecz schroniska dla zwierząt.

 • mala2424

  Oceniono 23 razy 23

  Takiego zwyrodnialca trzeba by zamknąć w klatce i nie karmić.

 • rikol

  Oceniono 16 razy 16

  I co, żona i sąsiedzi wiedzili i nikomu nie zgłosili? Standard. To samo się dzieje, jak mordowane są dzieci.

 • Oceniono 6 razy 6

  No cóż takich zwyrodnialców jest jeszcze wielu, lecz dobrze, że sprawa jest medialnie nagłośniona może ale to pomoże w czymś pomoże tym biednym, wiernym stworzeniom !

 • Oceniono 5 razy 5

  W Stanach ,Polak za zakatowanie psa dostał 10lat odsiadki,mało tego,jak wyjdzie na wolność ma ,,wy....lać " z kraju. Można?

 • Aleksandra

  Oceniono 4 razy 4

  Czy można się jakoś dowiedzieć, czy w opisywanych w mediach sprawach znęcania się nad zwierzętami zapadły jakieś adekwatne do przestępstwa wyroki?
  Brakuje pełnych informacji, które zamykałyby temat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX