Ankieterka spytała: "Podoba się pani, że Trzaskowski będzie udzielał ślubów parom homoseksualnym?" [LIST]

- Ankieta miała sugerować, że jeden z kandydatów na prezydenta Warszawy jest zdecydowanie gorszy. To przykre, że nawet ta forma badania opinii publicznej jest zmanipulowana - pisze do nas pani Ewa.

Pani Ewa wysłała do nas list w odpowiedzi na artykuł o nietypowej ankiecie dotyczącej kandydatów na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych.

Do mnie tez dzwoniono na tel. komórkowy z numeru 25 786 02 00 w dniu 10 lipca 2018 r. około godz. 20. Ankieta miała dotyczyć wyborów samorządowych, miała trwać 15 min, trwała 30.

Pierwsze pytania były ogólne - dotyczyły wykształcenia, wieku, miejsca zamieszkania. Lampka alarmowa zapaliła mi się, gdy zaczęły się pytania dotyczące bezpośrednio Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego. Pomyślałam sobie, że są zdecydowanie zbyt szczegółowe. Zaczęłam się zastanawiać, czy jak pani ankieterka trafi na kogoś z Polski, to czy ma przygotowany odpowiedni zestaw tak spersonalizowanych pytań?

Pytania były, delikatnie mówiąc, dziwne, a niektóre wadliwie skonstruowane np. "Czyja kampania jest lepsza - Jakiego czy Trzaskowskiego?". Gdy odpowiadałam, że nie ma jeszcze kampanii wyborczej, pani mówiła: "To znaczy, że nie ma pani zdania".

Albo takie kwiatki: "Czy UE powinna mieć większy wpływ na polski rząd?", "Czy podoba się pani, że Rafał Trzaskowski będzie udzielał ślubów parom homoseksualnym?". Nie wiem, skąd założenie, że Rafał Trzaskowski będzie takich ślubów udzielał... Oraz takie: "Czy jest pani za zawieraniem takich małżeństw oraz", "Czy jest pani za adopcją dzieci przez takie pary?".

Co to ma wspólnego z wyborami samorządowymi? Nie wiem. Pani ankieterka na moje wątpliwości odpowiadała niezmiennie: "Czyli nie ma pani zdania".

Ankieta faktycznie miała sugerować, że jeden kandydat jest zdecydowanie gorszy.

Przykre jest to, że nawet ta forma badania opinii publicznej jest zmanipulowana. Nie wiem, czy jeszcze kiedyś odpowiem na jakąkolwiek ankietę telefoniczną, bo po tej ostatniej jestem mocno zniesmaczona

pani Ewa

Więcej o:
Komentarze (15)
Ankieterka spytała: Podoba się pani, że Trzaskowski będzie udzielał ślubów parom homoseksualnym [LIST]
Zaloguj się
 • polska_baba

  Oceniono 15 razy 13

  Przecież to nie ankieta, ale agitacja wyborcza pod przykrywką ankiety.

 • patman

  Oceniono 15 razy 11

  Lepszy ślub od Trzaskowskiego niż od zboczeńca w czarnej sukience.

 • issa-a

  Oceniono 15 razy 9

  jak widac po ponizszych komentarzach, po zmanipulowanej ankiecie nastapił wysyp trolli. Pissuarskich.

 • dorsai68

  Oceniono 6 razy 6

  Sondaż na zlecenie TVP? Pytania ułożył Jacek Kurski?

 • zuzica

  Oceniono 9 razy 5

  Przecież to powinno się zgłosić do PKW

 • Marek Uniowski

  Oceniono 4 razy 4

  "Jaki to mąż stanu". To chyba jedyne zdanie które zawiera w sobie: Stwierdzenie oraz ironiczne pytanie

 • owca888

  Oceniono 8 razy 4

  Będą się chwytać wszelkich sposobów, pisssyny ostatnie.
  Nie chcemy pissośmiornicy opolskiejw naszym mieście.
  Dla tych, co jeszcze tego nie widzieli: www.facebook.com/partiarazem/videos/1001529306681792

 • nie_lubie_kaczora

  Oceniono 3 razy 3

  A homoś to nie człowiek?
  Jak dzwonią ankieterzy to od razy gonię ich na drzewo

 • loneman

  0

  Wyniki zaleza jak z sondazami kogo sie spyta a nawet unikajac tych samych srodowisk jak koscielne / akademickie to i tak mozna przy malej probie trafic na jednakowo "uwazajacych" obywateli co falszuje wynik ankiety...
  Wczesne proby zmiany prawa skoro chora wladza na nic takiego nie pozwoli a gdy pasuje jej odwoluje sie do Konstytucji dowodzac tu wspierania przez nia malzenstw roznoplciowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX