Odkąd zaczęły latać nad naszym osiedlem samoloty, życie stało się horrorem [LIST]

- Od prawie 40 lat jestem mieszkanką osiedla Marymont - Ruda. Było te kiedyś osiedle miłe, ciche i przyjemne. Do czasu - pisze do nas pani Grażyna.

Odkąd zaczęły latać nad naszym osiedlem samoloty z lotniska Babice, w letnie i wiosenne słoneczne dni życie stało się horrorem.

Szkoleniowe i prywatne samoloty wielokrotnie krążą nisko nad naszymi domami powodując bardzo nieprzyjemny, zgrzytliwy hałas. Nie można otwierać okien (w lecie!), jeśli się chce słyszeć swoje rozmowy, muzykę, telewizję i w ogóle nie dostać rozstroju nerwowego.

Hałas samolotów słychać również w Lesie Bielańskim i na popularnym miejscu wypoczynku nad "kanałkiem". Słowem, lotnisko zatruwa nam życie całkowicie od kilkunastu lat. Lotnisko Babice powinno być pozostawione wyłącznie do użytku służb publicznych, policji i pogotowia. Prywatne samoloty powinny stamtąd zniknąć na zawsze

- pani Grażyna.

Więcej o:
Komentarze (56)
Odkąd zaczęły latać nad naszym osiedlem samoloty, życie stało się horrorem [LIST]
Zaloguj się
 • Oceniono 51 razy 35

  O ile mi wiadomo, lotnisko było tam od zawsze. Sytuacja przypomina mi trochę tę z różnych wsi, gdzie odrolniono kawałki ziemi, miastowi postawili na niej swoje domki, a po jakimś czasie zaczęły się narzekania, że krowy ryczą i placki na drodze zostawiają, koguty pieją, a pszczoły ośmieliły się latać po ich niebie.

 • a_fan

  Oceniono 44 razy 30

  Ta Pani musie mieć mocno wybiórczy słuch jeśli słyszy te samoloty. Osiedle ruda leży przy skrzyżowaniu Trasy S8 z Wisłostradą, i ten hałas Pani nie przeszkadza tylko te samoloty.
  Mieszkam w linii prostej 300 metrów od lotniska i ruch uliczny + tramwaje jest zdecydowanie bardziej głośny niż samoloty

 • Maciej Błocki

  Oceniono 37 razy 21

  Mieszkam na Bemowie od 1981, samoloty były zawsze. Antki prawie strącały anteny telewizyjne bloków dramatu nie było. Dla dzieciaków frajda.
  Pisanie, że samoloty robią hałas jest co najmniej nadużyciem, każdy kto kupował mieszkanie w tej okolicy (wiem że w latach osiemdziesiątych zasady nie były do końca rynkowe) kalkulował sobie to lotnisko w koszt, jeden z czynników zmniejszających cenę mieszkania.

 • lukturko

  Oceniono 21 razy 15

  Aeroklub Warszawski przeniósł się z Gocławia na Babice w 1977 r. Wcześniej było tam lotnisko wojskowe. Kiedy jesienią 77 organizowaliśmy na Babicach pierwsze loty szybowcowe, wojsko wyciągnęło z hangaru Migi 17, i też zaczęli latać, żeby nam pokazać kto tu rządzi. Proponuję przeprowadzić się na Zieloną Białołękę, dokładnie na ul. Ostródzką. Zobaczycie wtedy co to jest hałas. Wywrotki firmy budowlanej zapi...lają od 6:00 rano, a ponieważ wesołek burmistrz zainstalował tu tzw. "progi spowalniające" łomot jest taki, że niedługo zacznę się leczyć z powodu nerwicy. Pozdrawiam, i zazdroszczę lokalizacji.

 • Konrad Pirek

  Oceniono 31 razy 15

  Cytując klasyka, proszę postarać się o kredyt i przeprowadzić ;)

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 32 razy 14

  Takie ekoszołomy by chcieli koniki dorożki riksze i tony końskiego goofna na ulicach!

 • student_zebrak

  Oceniono 17 razy 11

  Grazynko, kup miernik do pomiaru natezenia dzwieku (moze byc Ebay). Albo zainstaluj apke na smarku, te ostatnie rejestruja natezenie w funkcji czasu (Sound Meter). Wtedy mozna dyskutowac nad uciazliwoscia. Nie zapomnij zarejestrowac poziomu tla.

 • siwywaldi

  Oceniono 30 razy 10

  To jest cena cywilizacji. Chcesz mieć spokój, to wyprowadź się na wieś :-(

 • pernila

  Oceniono 21 razy 9

  Kolejny, cykliczny artykuł od „mieszkańca”, wspierający lobby deweloperskie, aby lotnisko zlikwidować i wybudować na tym terenie drugie Miasteczka Wilanow. GW-wstyd!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX