"W ciągu godzinnej podróży zdarzało mi się korzystać z toalety nawet 3 razy" [LIST]

"Proszę mi wierzyć, że na 1000 pasażerów skorzysta z toalety co najmniej kilkanaście osób, zaś kilka będzie naprawdę wdzięczne" - napisał pan Patryk. Zareagował na nasz artykuł o nowych pociągach SKM, w których będzie bezpłatny dostęp do wi-fi, ale nie będzie w nim toalet.

Nazywam się Patryk i piszę w sprawie braku toalet w nowych pociągach warszawskiej SKM.

Gdyby ktoś spytał mnie, czy toalety w pociągach Kolei Mazowieckich są potrzebne, bez zastanowienia odpowiedziałbym: Tak. 

Mam 27 lat, kochającą żonę i małą córkę, jestem inżynierem informatyki i od przeszło 10 lat choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

W największym skrócie, schorzenie to sprowadza się do częstej i bolesnej biegunki, co potrafi skutecznie ograniczyć możliwości przemieszczania się, a co za tym idzie, zabrać nieco radości z życia.

Właśnie przez swoje problemy zdrowotne musiałem zrezygnować z pracy w warszawskim "Mordorze" [ul. Domaniewska, jeden z największych kompleksów biurowych w Warszawie - przyp.red.] na rzecz pracy częściowo zdalnej. Jeździłem do biura tylko kilka dni w tygodniu. Zawsze dojeżdżałem składami Kolei Mazowieckich. Muszę przyznać, że zdarzało mi się wtedy korzystać z toalety nawet trzy razy w takcie niespełna godzinnej trasy.

Choć moja, jak i podobne dolegliwości, są w naszym kraju dość przykrym i często wstydliwym tematem, to jednak są źródłem cierpienia fizycznego i psychicznego coraz większej liczby osób.

Proszę mi wierzyć, że na 1000 pasażerów skorzysta z toalety co najmniej kilkanaście osób, zaś kilka będzie naprawdę wdzięcznych.

- Patryk

Czy toalety w pociągach SKM są potrzebne? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Zeszliśmy 3 metry pod Stare Miasto. Zobacz film!

Więcej o:
Komentarze (57)
"W ciągu godzinnej podróży zdarzało mi się korzystać z toalety nawet 3 razy" [LIST]
Zaloguj się
 • kozieradka2012

  Oceniono 20 razy 12

  Toaleta się przyda, ale nie zapominajmy o prysznicu. Niektórym pasażerom komunikacji miejskiej przydałby się jeszcze bardziej.

 • anty_jar

  Oceniono 16 razy 10

  90% pasażerów, nie jedzie dłużej niż 30 min.
  Tak kibelek - to wygoda.
  Ale idąc tą drogą, dlaczego nie ma krzyku o toalety w tramwajach, czy autobusach miejskich.

 • kemotkemot

  Oceniono 24 razy 10

  Kuzwa ludzie opanujcie sie, nikt wam kibli nie zabierze w KM. Gazeta rozpoczela gownoburze sama nie odrozniqjqc KM od SKM. SKM jezdzi juz od kilku dobrych lat i nigdy nie bylo w nich WC. Ludzie wlaczcie mozgi i myslenie.

 • kapitan.kirk

  Oceniono 31 razy 9

  Od kiedy postała SKM 13 lat temu, od wtedy nie było w pociągach kibelków; podobnie jak nigdy ich nie było np. w tramwajach. Co się stało, że nagle ten problem zaczął spędzać sen z powiek lub innych części ciała?

 • Alter Ego

  Oceniono 13 razy 7

  Nigdzie nie ma kibelków w pociągach podmiejskich. Podobnie jak w autobusach i tramwajach. Na krótkich trasach ich nie ma. Taka zasada. Słuszna zasada.

 • i.o.to.chodzi

  Oceniono 20 razy 6

  Przecież KM będą cały czas miały toalety.

  A może sugestia czytelnika to zainstalowanie toalet w tramwajach, metrze i autobusach?

 • boczek150

  Oceniono 13 razy 5

  Tramwajem w miastach powyżej 0,5 mln mieszkańców można jechać i 1,5 godziny. Tam cudem problemu nie ma.

 • balerina53

  Oceniono 13 razy 5

  ...takiego kretyńskiego bełkotu w komentarzach dawno nie czytałam...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX