Z mostu rzucane są butelki, ryczące grupki wyrostków wódkę popijają z gwinta [LIST]

- Zbite butelki, śmieci, smród towarzyszą nam po każdym weekendzie. Poziom bezpieczeństwa radykalnie się pogorszył - pisze do nas pan Maciej, mieszkaniec Powiśla w odpowiedzi na tekst o zachowaniu imprezowiczów znad Wisły.

Podpisuję się pod całą treścią artykułu: Tysiące imprezowiczów znad Wisły sikają im pod oknami. Smród - nie do zniesienia. 'Sikaliście od urodzenia pod oborą i tak wam zostało?'

Mieszkam w bloku przy Alei 3 Maja pomiędzy Carrefourem a stacją benzynową i potwierdzam, że z roku na rok sytuacja jest coraz gorsza.

Zbite butelki, śmieci, smród towarzyszą nam po każdym weekendzie. I nie tylko. Pomijając to, poziom bezpieczeństwa radykalnie się pogorszył, notorycznie z mostu Poniatowskiego rzucane są butelki, a ryczące grupki wyrostków wódkę popijają z gwinta.

Trochę to przypomina mieszkanie przy wyjściu z popularnego klubu nocnego, gdzie impreza nigdy się nie kończy. Zdecydowanie brakuje tu patroli policji, które przez weekend pilnowałyby porządku.

Dodatkowo, częstotliwość sprzątania tej okolicy przez służby miejskie powinna zostać zwielokrotniona, co sygnalizowałem już w zeszłym roku - niestety z mizernym rezultatem.  Wystarczy jednak przejść się w niedzielę rano, np. o 9, żeby zobaczyć jak wygląda to sprzątanie.

Nie utyskując na to, że okolica stała się popularna, chciałbym wierzyć, że w tej dzielnicy ta się normalnie funkcjonować, a spacerów z moimi dziećmi nie będę zaczynał od zdania "nie biegaj, bo wszędzie szkło leży".

- pan Maciej

Co sądzisz o tej opinii? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o:
Komentarze (45)
Z mostu rzucane są butelki, ryczące grupki wyrostków wódkę popijają z gwinta [LIST]
Zaloguj się
 • cucurucu

  Oceniono 39 razy 33

  Nalezy wprowadzic polityke Zero Tolerancji, na wzor Nowego Jorku i skoro tam zadzialalo to zadziala i w Warszawie i w innych miastach.

 • babajaga99

  Oceniono 26 razy 16

  Kochani mieszkańcy Powiśla. Na sikających pod balkonami o oknami bloków mieszkalnych jest prosta rada. Zrzucajcie im na głowy, z okna lub balkonu torebki plastikowe wypełnione cieczą NIEZMYWALNĄ np. wodą pomieszaną z atramentem lub farbą olejną. Taka torebeczka lub balonik lub prezerwatywa wypelniona odpowiednim płynem i zawiązana na słupełek to świetna petarda i daleko poleci
  Metoda sprawdzona.

 • kapitan.kirk

  Oceniono 27 razy 13

  No jak to? Przecież to Warszawa, tu się nie śpi.

  warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,54420,13924601,Warszawo___obudz_sie_i_baw_sie___NASZA_KAMPANIA_.html

  (tylko chla, rzyga i siura w każdym kącie...)

 • yuraathor

  Oceniono 7 razy 5

  kolejny raz doceniam mieszkanie w małym mieście

 • miodowocytrynowa

  Oceniono 3 razy 3

  On się domaga patroli policji? Nasza policja ma ważniejsze zadania- musi pilnować pomnika wycieczkowiczów do Smoleńska oraz ochraniać comiesięczne melanże kurdupla na Krakowskim.

 • albin11

  Oceniono 15 razy 3

  2-3 lata temu, był (a może nadal jest) w wyborczej taki pismak, który radził warszawiakom by przeprowadzili się na przedmieścia, bo on ma prawo bawić się nocą w stolicy. nazwiska nie próbowałem nawet zapamiętać

 • partia

  Oceniono 1 raz 1

  Złudzeniem jest, że po zniesieniu zakazu będzie nad Wisła tak samo jak było przed, tylko że policja nie będzie ganiać. Było spokojnie i dyskretnie, bo się ludzie rozglądali i pili ukradkiem. Kiedy już ograniczenia nie ma można się bawić bez krępacji. Co za dużo... No i pojawi się mafia,już teraz sprzedają spirytualia nieco tylko drożej niż w sklepie i mają zbyt. No i to jest dobre miejsce na puszczanie w obieg flach bez akcyzy a nawet o tzw "nieznanym pochodzeniu". W pustce nad Wisłą pojawiła się wygodna trasa z ławkami, schodkami... Dodać do tego prawo picia za grosze i będzie co będzie. Będzie ochrona, patrole PP i SM, ręce na kołdrze i kamery co krok. Bo inaczej katastrofa!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX