Park of Poland w Mszczonowie. Znamy datę rozpoczęcia budowy największego parku rozrywki w Polsce

ej, PAP
19.04.2017 13:11
A A A
Park of Poland

Park of Poland (materiały prasowe)

Dżungla Jamango, 700 palm, 30 zjeżdżalni - już w maju rozpocznie się pierwszy etap budowy największego parku rozrywki w Polsce - Park of Poland w Mszczonowie. Inwestor zdradza szczegóły.

To właśnie we wsi Wręcza pod Mszczonowem (60 km od Warszawy) powstanie największy park rozrywki w Polsce i drugi - tuż po Disneylandzie (194 hektary) - pod względem wielkości w Europie.

Marzenie od 10 lat

19 kwietnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza Mszczonowa Józefa Kurka, na której zdradzono szczegóły inwestycji oraz zaprezentowano makietę i wizualizacje obiektu.

Park wodny Mszczonów. Tak ma wyglądać część Park of PolandPark wodny Mszczonów. Tak ma wyglądać część Park of Poland PRZEMEK WIERZCHOWSKI

Jak mówił podczas konferencji Mooky Greidinger z firmy Global City Holdings pozwolenie na budowę stanie się prawomocne 29 kwietnia. Budowa ma się rozpocząć 4 maja, zaraz po długim weekendzie. - Wierzę, że uda się doprowadzić do otwarcia obiektu przed końcem 2018 r. - powiedział. We wtorek inwestor uroczyście wbił symboliczne pierwsze łopaty na placu budowy parku wodnego pod Mszczonowem.

- Dziś ogłaszamy rozpoczęcie inwestycji, która była moim marzeniem od 10 lat - powiedział Greidinger.

Park of Poland to pewna inwestycja

Polacy do budowy Park of Poland podchodzili z umiarkowanym entuzjazmem. Podobny park - Adventure World Warsaw - miał powstać pod Grodziskiem Mazowieckim, a z planów tych nic nie wyszło.

O budowie największego parku rozrywki w Europie Środkowej myślał również turecki biznesmen Vahap Toy, inwestorzy z Luksemburga, a nawet słynny muzyk Michael Jackson. Wszystko wskazuje jednak na to, że Park of Poland rzeczywiście powstanie. Jak podkreśla inwestor, park rozrywki w Mszczonowie to obecnie priorytetowy projekt Global City Holdings w Polsce.

"Suntago Wodny Świat"

W pierwszej kolejności do użytku oddany zostanie "Suntago Wodny Świat" - największy w Europie Środkowo-Wschodniej aquapark. Codziennie ma go odwiedzić aż 15 tysięcy osób.

W aquaparku ma się znaleźć 30 zjeżdżalni o łącznej długości ponad 3 kilometrów, łaźnie termalne, baseny, kompleks spa i dziesięć saun tematycznych. Sam aquapark będzie miał 67 tys. metrów kwadratowych powierzchni, a będzie można z niego skorzystać już w 2019 r.

Park wodny Mszczonów. Mooky Greidinger z Global City Holdings podczas konferencji na temat budowy Park of Poland Park wodny Mszczonów. Mooky Greidinger z Global City Holdings podczas konferencji na temat budowy Park of Poland  PRZEMEK WIERZCHOWSKI

700 palm, 30 zjeżdżalni o łącznej długości 3 km

Jak zdradza inwestor, goście będą mogli skorzystać z trzech stref. W jednej znajdą dziesięć tematycznych saun. Będzie również strefa relaksu z 700 prawdziwymi palmami i krytym basenem o powierzchni 1000 metrów kwadratowych oraz basenem przy ogrodzie o powierzchni 20 tys. metrów kwadratowych z rozsuwanym dachem. 

Trzecia strefa to dżungla Jamango, w której znajdą się aż trzy kilometry zjeżdżalni wodnych, w tym najdłuższa kryta zjeżdżalnia w Europie o długości 320 metrów. Ponadto, będą się tam mieścić atrakcje dla dzieci, jak baseny z falami czy "rwące rzeki". 

Milion gości w pierwszym roku

Park wodny zostanie wybudowany na terenie 20 hektarów i będzie liczył 62 tysiące metrów kwadratowych. Powstanie w ciągu dwóch lat. Ale to nie wszystko. Do zagospodarowania pozostanie jeszcze 80 hektarów. Budowa dodatkowych atrakcji - kompleksów hotelowych i tematycznych - zajmie od sześciu do ośmiu lat.

Spółka szacuje, że w pierwszym roku działalności aquapark odwiedzi nawet milion osób. Obiekt będzie otwarty przez cały rok, a równocześnie pod dachem zmieści się nawet 15 tys. osób. "Tropikalna wyspa" razem z całym kompleksem zajmie powierzchnię 400 hektarów. Obok znajdującego się między autostradą A2 a drogą ekspresową S8 aquaparku znajdzie się 2500 bezpłatnych miejsc parkingowych.

Praca dla 600 osób

Jak zapewnił burmistrz Mszczonowa Józef Kurek, w planach jest dociągnięcie do Park of Poland trzykilometrowej ulicy od ronda w miejscowości Skalbmierz. Być może konieczna okaże się budowa obwodnicy Żyrardowa, prowadzącej do węzła Wiskitki na autostradzie A2.

- To mój najszczęśliwszy dzień od 29 lat, od kiedy zacząłem pracować w urzędzie Mszczonowa - mówił podczas konferencji burmistrz. Dodał, że inwestycja da nowe miejsca pracy (pracować ma tam 600 osób), będą również dodatkowe wpływy z podatków.

Zobacz też: Co można zrobić z parkiem wodnym gdy nie ma w nim wody? Zamienić go w tor wyczynowy

Co można zrobić z parkiem wodnym gdy nie ma w nim wody? Zamienić go w tor wyczynowy

Uważasz, że dobrze znasz mapę Polski? To sprawdź się w tym quizie

1.Zacznijmy od czegoś naprawdę łatwego. Gdzie znajduje się Jastarnia?

 • tam, gdzie kropka czerwona
 • tam, gdzie kropka niebieska
 • tam, gdzie kropka zielona
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Komentarze (108)
Zaloguj się
 • avatar

  mysl.iwy

  Oceniono 81 razy 45

  W artykule zabrakło najważniejszych informacji: kto poświeci ta budowę, gdzie odbędzie się msza w jej intencji i kto ja będzie koncelebrował.

 • avatar

  drakaina

  Oceniono 49 razy 37

  Ja tam bym wolała trochę prawdziwych, zwykłych parków - takich z drzewami i w ogóle mnóstwem zieleni i roślin.

 • avatar

  sim.salabim

  Oceniono 40 razy 26

  Park of Poland i 700 palm?!
  Nasi narodowi patrioci nawet jednej palmy nie sa w stanie zdzierzyc w Wawie - nie mowiac juz o teczy - a co dopiero 700 sztuk!
  Toz to zamach na RP!
  POwinni przynajmniej zmienic nazwe na Park of Bolandia :)

 • avatar
 • avatar

  leorush

  Oceniono 27 razy 21

  Hmmm. Kto to pisał?
  - Wierzę, że uda się doprowadzić do otwarcia obiektu przed końcem 2018 r.
  W pierwszej kolejności do użytku oddany zostanie "Suntago Wodny Świat
  Sam aquapark będzie miał 67 tys. metrów kwadratowych powierzchni, a będzie można z niego skorzystać już w 2019 r.
  Park wodny zostanie wybudowany na terenie 20 hektarów i będzie liczył 62 tysiące metrów kwadratowych
  1h to 10000 m2 - Jaka jest więc metoda liczenia autora?
  Ale to nie wszystko. Do zagospodarowania pozostanie jeszcze 80 hektarów
  Tropikalna wyspa" razem z całym kompleksem zajmie powierzchnię 400 hektarów.
  Tu znów pytanie o metodę liczenia i o to, jak to się ma do tego:
  To właśnie we wsi Wręcza pod Mszczonowem (60 km od Warszawy) powstanie największy park rozrywki w Polsce i drugi - tuż po Disneylandzie (194 hektary).
  Więcej baboli nie chce mi się szukać. Mam wrażenie, że autorem jest moja żona, który jak tylko na mnie spojrzy, oczekuje, że będę wiedział o czym myśli.

 • avatar

  szalhen

  Oceniono 25 razy 17

  Janusze i Mariole są zachwyceni :-D

 • avatar

  adstr

  Oceniono 15 razy 11

  1. Czy będzie basen sportowy?
  2. Czy woda będzie tak samo rdzawa jak w termach Mszczonów?
  3. Czy w saunach będzie wiocha w plastikowych gaciach?
  4. Czy tak jak na innych basenach 80% osób będzie brać prysznic po pływaniu, a nie przed?

 • avatar

  arek64

  Oceniono 6 razy 6

  Opowieści dziwnej treści:
  1. Rondo jest nieopodal miejscowości Słabomierz, a nie Skalbmierz
  2. Obwodnica Żyrardowa od węzła Wiskitki już istnieje - nie trzeba jej budować
  3. Jeżeli trzeba coś naprawdę poprawić w temacie dróg dojazdowych, to ten bezsensowny węzeł Mszczonów na S8, na którym w celu zjazdu na DK50 w stronę Wiskitek jadąc od Warszawy, czyli skręcić w prawo, trzeba skręcić w lewo, a to nie jest proste przy intensywnym ruchu na DK50. Trzeba nieraz ryzykować z narażeniem życia, aby nie utknąć tam na pół dnia.

 • avatar

  anal.i.zator

  Oceniono 6 razy 6

  "Sam aquapark będzie miał 67 tys. metrów kwadratowych powierzchni"
  I to ma być największy? Tropical Islands pod Berlinem aqua park to ponad 100 000 m2

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane