Rafał Trzaskowski obiecuje: Decyzja dot. ulicy Lecha Kaczyńskiego zapadnie po wyborach prezydenckich

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że decyzja dotycząca nadania którejś ze stołecznych ulic imienia Lecha Kaczyńskiego zapadnie po wyborach prezydenckich. - W tej chwili byłaby tylko kakofonia i awantura polityczna - powiedział prezydent Warszawy.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski udzielił wywiadu w programie "Gość Radia ZET". Podczas rozmowy z dziennikarką Beatą Lubecką zapowiedział, że wyjdzie z inicjatywą nadania jednej ze stołecznych ulic imienia Lecha Kaczyńskiego, ale zrobi to po wyborach prezydenckich.

- Uważam, że to jest sprawa bardzo poważna, Lech Kaczyński zasługuje na ulicę w Warszawie i taką inicjatywę na pewno złożę. I mam nadzieję, że wszyscy będą mogli po prostu potraktować to jako sensowną inicjatywę, a nie znowu traktować to jako kolejną rozgrywkę polityczną - powiedział Rafał Trzaskowski.

>>> Dzień, który wstrząsnął Polską

Ulica Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Rafał Trzaskowski nie chce, aby padła "łupem politycznej rozgrywki"

Prezydent Warszawy odniósł się także do zarzutu, że jest małostkowy, bo nie chce stworzyć ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie z okazji dziesiątej rocznicy katastrofy smoleńskiej, a jednocześnie chce aby jedna z ulic w centrum miasta nosiła imię tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

- To nie ma nic wspólnego z małostkowością, dokładnie na odwrót. Ja liczyłem na to, że to, co się stało, było tak spektakularne, z Pawłem Adamowiczem i że wydawałoby się, że będzie traktowane w sposób niepolityczny, to znaczy, że tutaj cała klasa polityczna będzie w stanie się tutaj uderzyć w pierś i powiedzieć: to było spektakularne, zostawmy to, Paweł Adamowicz zasługuje na upamiętnienie i w ogóle nie będzie na ten temat dyskusji - na to liczyłem. Natomiast niestety, jeżeli chodzi o Lecha Kaczyńskiego, wiadomo było, że dyskusja będzie i dlatego ta decyzja powinna być podjęta w momencie, kiedy, mam nadzieję, nie padnie łupem tej politycznej rozgrywki, bo po prostu ta decyzja jest na tyle poważna, że na to nie zasługuje - powiedział Rafał Trzaskowski.

Samorządowiec nie chciał powiedzieć, która ulica mogłaby zostać ulicą Lecha Kaczyńskiego. Z jego wcześniejszych zapowiedzi wynika jednak, że może to być jedna z ulic w pobliżu Muzeum Powstania Warszawskiego

Więcej o:
Komentarze (59)
Rafał Trzaskowski obiecuje: Decyzja dot. ulicy Lecha Kaczyńskiego zapadnie po wyborach prezydenckich
Zaloguj się
 • remoteisland

  Oceniono 38 razy 28

  Prezydentem Warszawy był beznadziejnym. Prezydentem RP jeszcze gorszym. No ale był synem Rajmunda K., zdrajcy i donosiciela, który od NKWD za swoje usługi dostał willę na Żoliborzu. Jak Rajmund K. dostał willę, to jego synek może dostać ulicę. A drugi synek Rajmunda K. może dostać całą Polskę.

 • pawkalukasz

  Oceniono 28 razy 28

  Jak już, to niech to będzie ulica "Lecha i Marii Kaczyńskich." I upamiętni się, i Prezesowi wbije szpilę, bo szwagierki nie lubił.

 • fakej

  Oceniono 30 razy 20

  Nie ma tam jakiegoś wysypiska śmieci z wewnętrzną uliczką, która potrzebuje patrona?

 • edza4

  Oceniono 19 razy 15

  Facetowi który miał poparcie jednocyfrowe należy się ulica? to jakieś kuriozum,nie mówiąc już o prywacie na Wawelu.To zabieg który należy opatentować jak z małego zrobić "wielkiego" lub z niczego zrobić coś.

 • 1234pablo

  Oceniono 23 razy 15

  Imię Lecha Kaczyńskiego może dostać ulica powstała miedzy dwoma wieżami, jak je już Wielki Developer wybuduje.

 • sprzedam_sie

  Oceniono 15 razy 13

  Zamiast ulicy Lecha K. Wole park Spieprzaj Dziadu.

 • konstancjap

  Oceniono 17 razy 13

  nie wiem, czy Lech Kaczyński zasłużył na swoją ulicę. Może za 15 lat, gdy minie 25 lat od jego śmierci bardziej byłoby przyzwoite. Ale samo posiadanie brata Jarosława dyskwalifikuje Lecha Kaczyńskiego do patronowania jakiejkolwiek ulicy, nawet 50 metrowej

 • carmengewara

  Oceniono 16 razy 12

  głosowałem na pana i nie życzę sobie nazwanie jakiejkolwiek ulicy im. tego osobnika.

 • lukki69

  Oceniono 12 razy 12

  zalobnik.narodowy przed chwilą
  Oceniono 2 razy
  0

  ""Uważam, że to jest sprawa bardzo poważna, Lech Kaczyński zasługuje na ulicę w Warszawie i taką inicjatywę na pewno złożę"

  Nie po to cię pajacu wybraliśmy żebyś "takie inicjatywy składał"."

  Ty byś wybrał nawet małpę ,byle przeciw PiS....ciemnogród......:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX