W świątyni Sikhów doszło do profanacji. Policja publikuje wizerunki czterech mężczyzn

Stołeczna policja poszukuje czterech mężczyzn, którzy nad ranem w Wigilię weszli do świątyni Sikhów przy ul. Na Skraju. Jak podają funkcjonariusze, w świątyni doszło do znieważenia, mężczyźni mieli również zabrać stamtąd dwa siedziska.

Kamery monitoringu zainstalowane w świątyni Sikhów przy ul. Na Skraju zarejestrowały w Wigilię ok. godz. 5 nad ranem czterech mężczyzn wchodzących do środka. Jak informują funkcjonariusze, prowadzone są czynności w sprawie "znieważenia miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych oraz zaboru w celu przywłaszczenia dwóch siedzisk".

>>> 40-latek przebił się pick-upem przez ścianę terminala lotniska na Florydzie

Komenda Rejonowa Policji Warszawa III opublikowała wizerunki czterech osób, które mogą mieć związek z przestępstwem. Pierwszym z nich jest krępy mężczyzna o owalnej twarzy, z krótkimi ciemnymi włosami i brodą, noszący okulary. 24 grudnia był ubrany w ciemne spodnie, szaro-czarną bluzę, brązową kamizelkę i brązowe buty. To właśnie on miał dopuścić się znieważenia świątyni.

Drugi z mężczyzn miał na sobie niebieską kurtkę, jeansowe spodnie i ciemne buty, nosił ciemną torbę.  Trzeci miał czerwoną kurtkę, jeansy i sportowe buty, a czwarty - ciemne spodnie, brązową kurtkę i brązowe półbuty.

Osoby, które rozpoznają mężczyzn na zdjęciach, proszone są o kontakt z Komendą Rejonową pod numerami telefonów (22) 603 93 87 lub (22) 603 93 50. Można również napisać wiadomość e-mailową na adres oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl.

Więcej o:
Komentarze (64)
W świątyni Sikhów doszło do profanacji. Policja publikuje wizerunki czterech mężczyzn
Zaloguj się
 • tompyt

  Oceniono 84 razy 42

  Ja ich znam. To prawdziwi Polacy, katolicy. Mieszkają w kraju wybranym przez Boga, jedyny słuszny naród, jedyny słuszny Bóg. Sikhowie powinni być dumni że oni chcieli wejść do świątyni. Teraz dopiero to jest prawdziwa świątynia bo byli w niej święci ludzie.

 • siwywaldi

  Oceniono 50 razy 38

  Widocznie postanowili "po katolicku" uczcić Boże Narodzenie. A znając życie idę o zakład, że nawet jak ich złapią, to rozgrzeszy ich zarówno prokurator uznając "niską szkodliwość społeczną czynu", a także i ksiądz, bo przecież w Meksyku w czasach konkwisty, Hiszpanie nie takie rzeczy robili "w imię Boga"... :-)

 • walgierz

  Oceniono 34 razy 24

  Ale specjaliści to w niebieskim to kobieta a nie facet...

 • stachu44

  Oceniono 25 razy 23

  Wiedzieli że jest monitoring, byli pewni swego. Tak zachowuje się człowiek, który wie, że nikt mu nie podskoczy.

 • ferrment

  Oceniono 19 razy 17

  To w niebieskiej kurtce to na pewno mężczyzna? Wygląda jak kobieta.

 • dadelog

  Oceniono 27 razy 17

  Wyglądają jak typowi wyborcy Konfabulacji...

 • pe_ro

  Oceniono 36 razy 16

  KK znając patologiczne podejście swoich wiernych do cudzej własności zamyka kościoły na noc.

 • kaczkowski12

  Oceniono 27 razy 13

  Bo co to za zwyczaje aby świątynia była ogólnie dostepna.KK wiedziona dwutysięcznoletnim doświadczeniem zamyka swe świątynie na klucz i ma sposkój.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX