W nocy Pałac Kultury nagle "zniknął" z mapy Warszawy. Najpierw była dyskoteka, potem zrobiło się ciemno

Rozświetlona Warszawa bez górującego nad miastem Pałacu Kultury i Nauki - taki widok ukazał się w nocy z niedzieli na poniedziałek mieszkańcom Warszawy. Iluminacja PKiN po godzinie 22 zaczęła działać dziwnie, a kolory zmieniały się jak w kalejdoskopie. Później na wiele godzin zgasła.

Pałac Kultury i Nauki to jeden z orientacyjnych punktów na mapie Warszawy - z wielu miejsc widać go przez całą dobę. Góruje nad miastem także w nocy, gdy jest jednym z najmocniej oświetlonych punktów w stolicy. W niedzielę 29 grudnia mieszkańcom ukazał się niecodzienny widok - oświetlenie na PKiN zaczęło działać w nietypowy sposób, a później całkowicie zgasło.

PKiN w nocy całkowicie zgasł. Panorama miasta wyglądała zupełnie inaczej

Cały "spektakl" zaczął się po godzinie 22. Najpierw warszawiacy mogli zobaczyć, jak światła i kolory na PKiN zaczęły się zmieniać w ekspresowym tempie. Następnie kolorystyczną dyskotekę zastąpiła całkowita ciemność - PKiN zgasł kilka minut po północy i był ciemny aż do rana. Wszystko widać na kamerach internetowych, rejestrujących widok z okolicy Pałacu Kultury i Nauki.

Pałac Kultury na chwilę przed zgaśnięciemPałac Kultury na chwilę przed zgaśnięciem screen - Warszawa - Traffic Monitoring - LIVE 24/7

Pałac Kultury po zgaśnięciuPałac Kultury po zgaśnięciu screen - Warszawa - Traffic Monitoring - LIVE 24/7

Mieszkańcy zwracali uwagę, że ciekawy widok uchwyciła też kamera zainstalowana w gnieździe sokołów mieszkających na PKiN - widać na niej rozświetloną Warszawę z perspektywy całkiem ciemnego PKiN.

Kamera - widok z gniazda sokołówKamera - widok z gniazda sokołów screen - Peregrinus.pl/pl/warszawa-pkin

Oświetlenie na PKiN jest zwykle programowane wcześniej i wyłączane dopiero rano - podaje portal Warszawa w pigułce. W nocy z niedzieli na poniedziałek najprawdopodobniej doszło do awarii.

 
Więcej o:
Komentarze (38)
W nocy Pałac Kultury nagle "zniknął" z mapy Warszawy. Najpierw była dyskoteka, potem zrobiło się ciemno
Zaloguj się
 • lud.czerski.wyklety

  Oceniono 30 razy 28

  "Zniknął z mapy"

  Co stażysta miał na myśli. Czyżby chodziło o zniknięcie z panoramy Warszawy, tudzież z krajobrazu?

 • jjj68

  Oceniono 24 razy 22

  Jeśli budynek nie był podświetlony to z mapy raczej nie zniknął. Prędzej z krajobrazu. A najprościej napisać, że przez parę godzin był słabiej widoczny. Tylko kto kliknie taki artykuł? Czyli co tam logika, liczy się klik.

 • lob2

  Oceniono 25 razy 19

  Pałac Kultury to najpiękniejszy obiekt w Warszawie.Nieważne kto go budował,aleto jest piękna pami,ątka.Wiele domów na zachodzie jest poniemieckich i te nikt ich nie wyburzał i do dziś w nich mieszkają.Złość i nienawiść nie czynią pokoju ,tylko zgoda buduje i trzeba wyrzec się nienawiści,bototylko doprowadza do nieszczęścia . Warszawianka od urodzenia79 lat.

 • lubiedobrze

  Oceniono 15 razy 13

  Sprawdziłem na mapie Warszawy. Faktycznie nic nie ma tylko pinezki googla.

 • vtec_z

  Oceniono 12 razy 12

  Na mojej mapie PKiN był cały czas. Ale ja mam taką tradycyjną mapę drukowaną ;)

 • siwywaldi

  Oceniono 14 razy 8

  Zaiste poraziła mnie ta wiadomość.
  A czy przynajmniej Zegar Piskorskiego, który miał przemienić PKiN w Big Bena było widać, czy nie? Bo jakoś nic o tym nie piszecie.... :-(

 • lob2

  Oceniono 10 razy 6

  Jest ładny i większości Warszawiakom się podoba.Brawo Warszawiacy!!!!!!! nie słuchajcie złych i wrednych ludzi,bo im nigdy nic się nie podoba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX