Kibole Legii Warszawa wydaleni z Rosji. Przyjechali na ustawkę, zatrzymała ich policja

Kibice Legii Warszawa zaplanowali bójkę z pseudokibicami Spartaka Moskwa, która miała odbyć się na terenie obwodu kaliningradzkiego. Zatrzymanych i wydalonych z Rosji zostało 19 kibiców klubu piłkarskiego ze stolicy Polski.

Jak podaje TVN24, to rosyjska policja udaremniła starcie obydwu grup kibiców. Sympatycy Legii Warszawa pojechali do obwodu kaliningradzkiego 9 listopada. Tego też dnia miało dość do tzw. "ustawki" z kibicami Spartaka Moskwa. W wyznaczonym przez grupy miejscu (na uboczu drogi, między granicą Polski i Kaliningradu) Polacy i Rosjanie mieli się bić - łącznie udział w walce miało wziąć 33 osoby.

Kibice Legii pojechali na ustawkę do obwodu kaliningradzkiego. 19 otrzymało pięcioletnie zakazy wjazdu do Rosji

Z kibolami Spartaka Moskwa mieli zmierzyć się kibice Legii, a dokładniej osoby zrzeszone w grupie Teddy Boys 95. Członkowie wchodzący w skład tej bojówki w ostatnich latach zatrzymywani byli już za udział w bójkach, ale też za m.in. handel narkotykami na dużą skalę.

Rosjanie mieli zapewniać Polaków, że policja nie przeszkodzi im w bójce, bo funkcjonariusze mieli zostać "wynagrodzeni" za przymknięcie oczu na ustawkę kiboli. Kiedy kibice Legii Warszawa przyjechali w wyznaczone miejsce, nad ich głowami pojawiły się drony i helikoptery, później zostali otoczeni przez kilkudziesięciu policjantów. Z grupy kibiców zatrzymano 19 osób, które zostały przesłuchane. Mężczyznom tym przedstawiono zarzut naruszenia warunków pobytu na terytorium Federacji Rosyjskiej. 10 listopada kibice pod eskortą policji zostali odstawieni do przejścia granicznego. Według ustaleń portalu stadionowioprawcy.net Polacy otrzymali pięcioletnie zakazy wjazdu do Rosji.

Bójka na terenie obwodu kaliningradzkiego miała być rewanżem za ustawkę, do której doszło w 2016 roku na Łotwie. Wtedy kibice z Rosji pobili Polaków: kibiców Zagłębia Sosnowiec, Legii Warszawa i BKS Stali Bielsko Biała. Po tamtym wydarzeniu kibice z Bielska Białej zerwali sojusz łączący ich z kibicami z Warszawy.

Więcej o:
Komentarze (59)
Kibole Legii Warszawa wydaleni z Rosji. Przyjechali na ustawkę, zatrzymała ich policja
Zaloguj się
 • critto

  Oceniono 44 razy 36

  Nie myślałem, że kiedykolwiek pochwalę rosyjską policję, ale w tym przypadku - BRAWO DLA ROSYJSKIEJ POLICJI!!! Szkoda tylko, że te kibolskie bandziory nie trafiły na Syberię do kolonii karnej.

 • 666babeloutte

  Oceniono 33 razy 29

  Przed wydaleniem powinni im dać dobry wpierdo.l

 • radek_sziwa

  Oceniono 26 razy 22

  Szkoda że do kolonii karnej ich nie zesłali na 30 dni, tam by ich przeflancowali tak jak im się to od zawsze należy.

 • plastikpiokio

  Oceniono 23 razy 19

  Rosjanie nie dopełnili obowiązku ---powinni to coś wywież na 5 lat do Kołymy i tam powinni pracować przy budowie drogi a zamieszkiwać w barakach

 • dirtydeeds

  Oceniono 18 razy 18

  Myślałem, że to oficjalna delegacja dobrej zmiany po wrak tupolewa!

 • Jan Kot

  Oceniono 18 razy 18

  Polska policja zamiast interwencji prowadzi śledztwa, które po kilkunastu miesiącach są umarzane.

 • pboecker

  Oceniono 19 razy 17

  Szesc miesiecy kamieniolomow na syberi....wypuscili ich , co za blad

 • keramwistagano

  Oceniono 16 razy 16

  Po co policja sie wp.........la, jak sie glupki same wytluka to swiat bedzie lepszy...Stary kamieniolom otoczyc drutem kolczastym, do srodka wrzucic ta cala holote i problem rozwiazany. Tanio szybko i bez biurokracji

 • micor

  Oceniono 15 razy 15

  Jak pech to pech, Najpierw dostali wp....l, a potem jeszcze wyr....ła ich policja.
  Jakoś ci kibole wyklęci nie mają szczęścia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX