Konstanty Radziwiłł został nowym wojewodą mazowieckim. Nominował go Mateusz Morawiecki

Kontanty Radziwiłł został powołany na funkcję wojewody mazowieckiego. Były minister zdrowia PiS w latach 2015-2018 został mianowany na stanowisko przez premiera Mateusza Morawieckiego.

W poniedziałek 25 listopada były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko wojewody mazowieckiego. Jego poprzednik - Zdzisław Sipiera - w jesiennych wyborach parlamentarnych dostał się do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości i musiał ustąpić ze stanowiska. 

Konstanty Radziwiłł powołany na wojewodę mazowieckiego

Nieoficjalne informacje o tym, że wojewodą mazowieckim może zostać Konstanty Radziwiłł, pojawiły się w mediach na początku listopada. Funkcja miała mu zostać zaproponowana po tym, jak w wyborach parlamentarnych przegrał walkę o mandat senatora z Michałem Kamińskim z PSL.

Wraz z Radziwiłłem na nowe stanowiska powołani zostali także trzej inni wojewodowie. Stanowisko wojewody lubelskiego objął Lecha Sprawka, wojewodą łódzkim został Tobiasz Bocheński, a wielkopolskim - Łukasz Mikołajczyk. Podczas wręczania nominacji premier podkreślił, że wojewodowie są "nie tylko oczami i uszami rządu, ale są również jego głową i rękami". - Patrzą na to, co dzieje się dobrze, poprawiają to, żeby było jeszcze lepiej - mówił.

Przeciwnik pigułki "dzień po" i zwolennik klauzuli sumienia

Konstanty Radziwiłł był ministrem zdrowia w rządzie PiS w latach 2015-2018. Wcześniej - w latach 2001-2010 był prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej. Szerokim echem odbiła się jego wypowiedź, w której zadeklarował, że jako lekarz nie wypisałby tzw. pigułki "dzień po" nawet zgwałconej kobiecie. Opowiadał się też za klauzulą sumienia. W czasie pełnienia funkcji ministra zdrowia przeprowadził reformę wprowadzającą tzw. sieć szpitali, która wywołała protesty personelu medycznego. W maju 2019 roku bez powodzenia ubiegał się o mandat europosła w Parlamencie Europejskim

>>> Morawiecki w expose: Dzieci są nietykalne. Ich przyszłość powinna spoczywać w rękach rodziców:

Więcej o:
Komentarze (136)
Konstanty Radziwiłł został nowym wojewodą mazowieckim. Nominował go Mateusz Morawiecki
Zaloguj się
 • kacykmoralny

  Oceniono 60 razy 56

  Wojewoda Radziwiłł. Ech, XXI wiek, a u nas wciąż wojewoda Radziwiłł.

 • jan_dreptak

  Oceniono 50 razy 48

  Pan Doktor Radziwiłł interesował się pracą publiczną dopóki nie załatwił sobie zwrotu pałacu w Jadwisinie wraz z otaczającym lasem oraz nie przepchnął transakcji z kolekcją Czartoryskich.
  Rozumiem, że trzy miliony euro, które dostał w ramach wdzięczności za deal już się rozeszły i i trzeba coś zakombinować.

 • czechy11

  Oceniono 54 razy 48

  Kopernik PiSu

  Zniszczył służbę zdrowia zrujnuje Mazowsze. PiSowdkie wydało go plemię.

 • czechy11

  Oceniono 48 razy 44

  Niszczycielska bomba PiS nadchodzi. Po zrujnowaniu służby zdrowia weźmie się za województwo. 😂😂😃

 • ffstv

  Oceniono 38 razy 36

  Czlowiek demolka. Zrujnował SOR-y, czas na Mazowsze.

 • nowyemeryt

  Oceniono 38 razy 36

  Zdołował służbę zdrowia głupimi pomysłami,w nagrodę Mazowsze do rozwałki.

 • optymistaa43

  Oceniono 37 razy 35

  Ta rodzina warcholow sprzedajacych Polske w TARGOWICY mocno trzyma sie koryta.Razem ze zbrodniczym wzgledem Narodu Polski kosciolem katolickim i zydemkaczynskim prowadza Polske do upadku.

 • rita.1

  Oceniono 37 razy 35

  Stolec godny księcia pana. Wprawdzie nie sprawdził się jako minister od zdrowia, ale żeby zostać pisowskim wojewodą nie potrzeba znać się na czymkolwiek. To nawet zaleta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX