Warszawa. Radni sprawdzą działalność Artura W. i system antykorupcyjny w mieście

Rada Warszawy powołała zespół kontrolny, który sprawdzi, jak działa system antykorupcyjny w stolicy. Radni przyjrzą się także decyzjom, jakie podejmował były burmistrz Włoch Artur W., który został zatrzymany przez CBA w październiku tego roku.

Działalności Artura W. przyjrzy się pięciu radnych Warszawy - Maciej Wyszyński (przewodniczący zespołu), Joanna Staniszkis i Justyna Zając z Koalicji Obywatelskiej oraz Dariusz Lasocki i Wiktor Klimiuk z Prawa i Sprawiedliwości. Komisji Rewizyjnej zlecono "przeprowadzenie kontroli procedur i zasad antykorupcyjnych obowiązujących w m. st. Warszawie oraz analizy działalności Pana Artura W. jako członka zarządów poszczególnych dzielnic w zakresie uczestnictwa Pana W. w procesie wydawania warunków zabudowy a także jego działań w innych dzielnicach".

Radni Warszawy skontrolują system antykorupcyjny miasta

Głównym celem pięcioosobowego zespołu radnych jest wskazanie ewentualnych luk w systemach wprowadzonych w czerwcu w ramach polityki antykorupcyjnej prezydenta Rafała Trzaskowskiego - informuje Wirtualna Polska. Projekt uchwały, na mocy której zlecono przeprowadzenie kontroli, złożył szef klubu Koalicji Obywatelskiej Jarosław Szostakowski. Radny PiS Dariusz Lasocki wnioskował z kolei, aby rozszerzyć ją o zbadanie działalności Artura W. jako członka zarządu kilku warszawskich dzielnic.

Zatrzymanie burmistrza Włoch Artura W. 

Przypomnijmy, że Artur W. został zatrzymany przez CBA 29 października br. Burmistrz Włoch został przyłapany na przyjęciu łapówki w wysokości 200 tys. zł, którą wręczył mu deweloper Sabri B. Śledczy ustalili, że Artur W. przyjmował pieniądze w zamian za wydawanie korzystnych dla dewelopera decyzji dotyczących warunków zabudowy.

Więcej o:
Komentarze (10)
Warszawa. Radni sprawdzą działalność Artura W. i system antykorupcyjny w mieście
Zaloguj się
 • dodobird

  Oceniono 4 razy 2

  nie. banaś go skontroluje.

 • wydarzenia-sierpniowe-o16

  Oceniono 1 raz 1

  Taki bezpo dstawy atak na Artura Wartebszwanca tylko dla tego że chodzi do jedne synagogi z czyscicielami kamienic z palaczami Brzozowskiej to jawny antysemityzm.

 • marcin1948

  Oceniono 2 razy 0

  Czemu ku.wy z czerskiej kasują posty ?? Zazdroszczą swoim starym i ich "opowieściom z PRLu" , i chcą poczuć się jak wszechwładny "cenzor"??

 • moszna666

  Oceniono 2 razy 0

  Sabri Bekdas?

 • stary.gniewny

  Oceniono 15 razy -1

  " jak działa system antykorupcyjny w stolicy"
  po uruchomieniu systemu zapaliły się wszystkie lampki kontrolne, zaczęły wyć wszystkie alarmy, trzeba było wyłączyć

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX