Arcybiskupi Hoser i Głódź mogą stracić tytuły honorowych obywateli. Radna Warszawy złożyła wniosek

Radna Agata Diduszko-Zyglewska pół roku temu złożyła do Rady Warszawy wniosek o odebranie tytułu Honorowego Obywatela Miasta dwóm duchownym: Henrykowi Hoserowi i Sławojowi Leszkowi Głodziowi. Aktywistka będzie przekonywać radnych z Koalicji Obywatelskiej do przyspieszenia działań w tej sprawie.

Agata Diduszko-Zyglewska złożyła wniosek o odebranie tytułów Honorowego Obywatela Warszawy arcybiskupom Henrykowi Hoserowi i Sławojowi Leszkowi Głodziowi po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich. Obydwaj duchowni pojawili się w dokumencie w kontekście tuszowania pedofilii.

Radna Warszawy chce odebrać tytuł Honorowego Obywatela dwóm arcybiskupom. Powodem tuszowanie pedofilii

- Obecność tych kościelnych dostojników w gronie uhonorowanych to coraz jaskrawsze nieporozumienie i, eufemistycznie rzecz ujmując, gruba niezręczność wobec innych honorowych obywateli i obywatelek stolicy - napisała na swoim Facebooku radna. Według polityczki procedury trwają zbyt długo, dlatego zamierza namawiać radnych z Koalicji Obywatelskiej, do przyspieszenia rozmów na temat jej wniosku.

Arcybiskupowi Henrykowi Hoserowi zarzuca się między innymi przymykanie oczu na informacje dotyczące pedofilii w Kościele. Zarzuty te dotyczą między innymi sprawy księdza Grzegorza K. Mimo wiedzy na temat toczącego się postępowania oraz zarzutów ciążących na duchownym (m.in. dotyczących pedofilii), przez kolejne 2 lata był on proboszczem na warszawskim Tarchominie, pod którego opieką przebywało 32 ministrantów. Arcybiskupowi Sławojowi Leszkowi Głodziowi także zarzuca się brak reakcji na informacje dotyczące molestowania dzieci przez księży.

Agata Diduszko-Zyglewska należy do Rady Programowej Kongresu Kobiet oraz jest współautorką "Raportu nt. naruszeń prawa świeckiego lub kanonicznego w działaniach polskich biskupów w kontekście księży sprawców przemocy seksualnej wobec dzieci i osób zależnych" przekazanego w lutym 2019 roku papieżowi Franciszkowi.

Więcej o:
Komentarze (28)
Arcybiskupi Hoser i Głódź mogą stracić tytuły honorowych obywateli. Radna Warszawy złożyła wniosek
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 34 razy 28

  He, he....
  Zaprawdę powiadam Wam, że PRĘDZEJ pewna Marta, po raz czwarty, piaty i szósty straci swoje dziewictwo, niż Rada Warszawy przegłosuje pozytywnie ten wniosek... :-))

 • optymistaa43

  Oceniono 22 razy 20

  Jak wiecie w hierarchi tego zbrodniczego ( TARGOWICA - ZABORY ) wzgledem Narodu Polski kosciola katolickiego to sa KSIAZETA tego kosciola a oni moga wszystko i zasluguja na wszystko.Sa bezkarni,aroganccy i teraz dzieki zydowikaczynskiemu i Morawieckiemu maja Swieckie,nasze prawo w grubej dudzie.Precz z nimi do watykanu,2 000 lat okradania Polski, co widac w ich palacach,zlotych lancuchach .pierscieniach i zlotem kapiacych kosciolach precz.Precz czarnym pijawkom.Panstwo nie daje pieniedzy na przedszkola,zlobki.sluzbe zdrowia,szkoly ,kulture czy niepelnosprawne dzieci i i i a na tych darmozjadow plyna miliardy,dosc tego.Honorem kazdego polityka jest walka z ta czarna zaraza.Precz.

 • fortunatzwolinski

  Oceniono 27 razy 19

  Precz z Watykanska OKUPACJA !
  Zakonczyc z OKRADANIEM POLSKI !

 • Gambit szachowy

  Oceniono 15 razy 15

  Głodzia należy pozbawić również honorowej prezesury w firmie Polmos

 • wcegielski

  Oceniono 15 razy 13

  I bardzo dobrze. Czy się zasłużyła ta banda darmozjadów, aby honory im czynić.

 • 11krzych

  Oceniono 12 razy 10

  Niezjedzonej jajecznicy
  Jeszcze mam na ustach ślad.
  U Flaszki przy ulicy Nowickiego
  Zebrał się biskupów kwiat.

  Bez jedzenia i bez spania,
  byle byłoby co pić,
  Kiedy na akordeonie wikary zaiwania,
  Trzeba tańczyć trzeba żyć!

  Harmonia na trzy-czwarte z cicha rżnie,
  Głódź tańczy, wszystko z drogi!
  Z szaconkiem, bo się może skończyć źle,
  Gdy w Kurii bawimy się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX