11 metrów pod ziemią. MPWiK pokazało, jak przebiegają prace naprawcze kolektorów "Czajki"

11 metrów pod dnem Wisły, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, trwają prace naprawcze układu przesyłowego, w które zaangażowanych jest kilkudziesięciu pracowników - informuje na Facebooku Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.

Maciej Płoński z MPWiK poinformował, że w chwili obecnej "prowadzone są prace naprawcze oraz prace z montażem rur stalowych na odcinku zdemontowanych rurociągów syfonowych. Prace montażowe polegają na montażu dwóch nitek rurociągów stalowych o średnicy 1600 mm". 

Płoński dodał, że na budowie pracuje ok. 40 osób, a największym wyzwaniem jest koordynacja prac związanych z montażem stalowych rur i pracami spawalniczymi oraz pracami konserwacyjnymi. 

Równolegle prowadzone są prace przygotowawcze do prób odbiorowych i testów rurociągów po zakończeniu prac montażowych. 

Obecnie wykonano ponad 54 metry nitki A i ponad 50 metrów nitki B, przy całkowitej długości każdego rurociągu wynoszącej ok. 100 metrów. Koszty naprawy rurociągów to 23 mln zł netto. 

Awaria kolektorów oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie

Pod koniec sierpnia doszło do awarii dwóch kolektorów przesyłających ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie podjęło decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły. W reakcji na tę sytuacje premier Mateusz Morawiecki zlecił budowę alternatywnego systemu przesyłowego. Dodatkową instalację zamieszczono na moście pontonowym zbudowanym przez wojsko. 

Więcej o:
Komentarze (56)
11 metrów pod ziemią. MPWiK pokazało, jak przebiegają prace naprawcze kolektorów "Czajki"
Zaloguj się
 • threemen

  Oceniono 42 razy 20

  Gdyby prezydentem był Jaki, naprawiliby w 1 dzień. Są nawet tacy, którzy w to wierzą.

 • marini2

  Oceniono 15 razy 11

  To nie są "pracę naprawcze", ponieważ poprzednia ekipa która miała kontrakt, rury po prostu zabetonowała. Można powiedzieć że robią to na nowo, a nie naprawiają.

 • bodzianowicz

  Oceniono 20 razy 8

  pod ziemią, ale reklama musi wisieć

 • nukula4

  Oceniono 18 razy 8

  Czy może ktoś wyjaśnić DLACZEGO? Co się zmienia w instalacji aby sytuacja się nie powtórzyła? Gdzie był błąd?

 • marek7710

  Oceniono 12 razy 6

  Mieszkam w dorzeczu Parsęty. Za wodę (+ścieki)płacę 23 zł/kubik. Białogard płaci 2 x tyle. Cena jest podyktowana koniecznością spłaty kredytu zaciągniętego na zabezpieczenie eko dorzecza rzeki Parsęty. Rozumiem , że analogicznie ; Warszawiacy zapłacą za swoją infrastrukturę Wszak mieszkamy w tym samym kraju.

 • siwywaldi

  Oceniono 21 razy 5

  Moje pytanie sięga nieco w przyszłość i brzmi:
  - Czy firma, która za wymianę 200 metrów rury, przytuli 23 bańki plus VAT, wkrótce po zakończeniu prac "na wszelki wypadek" zbankrutuje? Bo ich poprzednicy, którzy robili te właśnie wymieniane, to albo mieli super nosa, albo radzili się jasnowidza, albo dobrze wiedzieli co robią... :-)

 • euzebiusz50

  Oceniono 4 razy 2

  40 osób całą dobę, czyli jak widać 2 osoby po godzinie bo warunki szczególne.

 • benia_b

  Oceniono 3 razy 1

  Przed wyborami, w czwartek wieczorem puszczono program śledczy Anity Gargas o Czajce. Miało być sensacyjnie, a wyszło tak sobie. Najwięcej było wynurzeń jakiegoś inżyniera o jego walce o Czajkę z ratuszem. Sporo czasu poświęcono niecnym metodom składowania osadów. A meldunek MPWiK o postępie robót jest mniej, więcej tej samej jakości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX