"Nic się nie przelewa". Zahamowano zrzut ścieków do Wisły. Nieczystości płyną alternatywnym rurociągiem

W sobotę rano zahamowano zrzut ścieków z lewobrzeżnej Warszawy do Wisły, są kierowane do oczyszczalni "Czajka" alternatywnym rurociągiem.

W sobotę w godzinach porannych zahamowano zrzut ścieków z lewobrzeżnej Warszawy do Wisły. Jak poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, ułożony na moście pontonowym tymczasowy rurociąg osiągnął stuprocentową wydajność i teraz kieruje nieczystości prosto do oczyszczalni "Czajka". Dworczyk, pisząc o sprawie, dorzucił od siebie krótko: "Nic się nie przelewa".

Michał Dworczyk w imieniu rządu zaapelował również do władz Warszawy, by wzięły odpowiedzialność za transport ścieków do oczyszczalni.

Szef kancelarii premiera zwrócił się do włodarzy stolicy także o to, by dbali o skuteczną segregację wpływających do rurociągu ścieków. Chodzi o odpady mechaniczne takie jak fragmenty papieru czy tkanin, które mogą zatkać pompy, prowadząc do awarii.

Ścieki zaczęły być zrzucane do Wisły ponad dwa tygodnie temu na skutek awarii kolektorów pod dnem rzeki. Zastępczy rurociąg na moście pontonowym to alternatywa na kilka miesięcy, ratusz ma opracowywać nowe, stałe rozwiązanie.

Jakość wody w Wiśle cały czas monitorują warszawskie wodociągi.

Więcej o:
Komentarze (164)
Awaria oczyszczalni "Czajka". Zahamowano zrzut ścieków z lewobrzeżnej Warszawy do Wisły
Zaloguj się
 • tw0sw0rds

  Oceniono 54 razy 22

  Dziękujemy partii i jej pierwszemu sekretarzowi za uratowanie kraju od katastrofy ekologicznej. Warszawa zawsze z partią, partia zawsze z Warszawą!

 • kresedebarg

  Oceniono 33 razy 21

  Greenpeace powinien własnymi ciałami zablokować wypływ ścieków

 • ryslew2061

  Oceniono 57 razy 17

  '... zwrócił się do włodarzy stolicy także o to, by dbali o skuteczną segregację wpływających do rurociągu ścieków". Niby że Trzaskowski i inni urzędnicy mają wciągnąć wodery i podpaski czy pampersy łowić? Dworczyk się chyba z koniem na łby pomieniał.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 18 razy 14

  Jakoś nie chce mi się czytać pajaców tu hejtujących. A tak z ciekawości - i co dalej? Idzie zima, więc most musi być tymczasowy.

 • Miki Kleinwald

  Oceniono 25 razy 11

  Panie Dworczyk, a co tam słychać w sprawie oświadczeń majątkowych? Nadal wszystko ok?

 • menel13

  Oceniono 18 razy 10

  Rząd marnuje nasze podatki. Przecież ekolodzy z grinpis powiedzieli że Wisła się sama oczyści.

 • flyer

  Oceniono 21 razy 9

  Czyli postawili ściankę larsena i tam zatopili pompę, bo normalne pompy się zapychały i nie chodziło o to, że ta nowa pompa jest taka och i ach - btw. tam jest spadek kilkudziesięciu metrów [40 to raczej nie] z poziomu kolektora na Marymonckiej, więc za bardzo nie wiem po co tam pompy . Znów się Jaki będzie pluł w TVPiS. ;>

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX