Ścieki z lewobrzeżnej Warszawy znów płyną do Wisły. Trwa montaż pompy przy tymczasowym rurociągu

Ścieki z lewobrzeżnej Warszawy znów wpływają do Wisły. Dzieje się tak dlatego, że instalacja, która tłoczyła nieczystości do tymczasowego rurociągu na moście pontonowym, została rozmontowana. Rzecznik Wód Polskich zapewnia, że nie wynika to z awarii.

Ze słów rzecznika Wód Polskich Sergiusza Kieruzela wynika, że tymczasowa instalacja, przez którą płynęły ścieki z lewobrzeżnej Warszawy, została rozmontowana ze względów technologicznych, a cała sytuacja jest pod kontrolą.

- Pompy zostały odpięte, bo od wczesnych godzin porannych wpinana jest tam pompa zatapialna. To będzie dodatkowa wydajna pompa, którą będzie można łatwo sterować - zarówno jej ciśnieniem, jak i obciążeniem. To ważne w przypadku tej części rurociągu, który znajduje się na moście - powiedział Kieruzel w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Zamontowanie pompy zatapialnej ma także ustabilizować cały system. Rzecznik Wód Polskich zapewnia, że jej montaż był w planach od dawna. Przyznał także, że w czasie montażu pompy ścieki znowu wpływają do Wisły. Ma to potrwać kilka godzin.

Wisła. Awaria kolektorów w oczyszczalni ścieków "Czajka". Może powstać kolejny rurociąg

Przypomnijmy, że do awarii kolektorów w oczyszczalni "Czajka" doszło 27 sierpnia. Dzień później ścieki zaczęto spuszczać do Wisły. 9 września uruchomiono rurociąg tymczasowy, który powstał na moście pontonowym, który z budowało wojsko. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział także, że miasto pracuje nad awaryjnym rozwiązaniem i budową rurociągu na moście Marii Skłodowskiej-Curie.

Więcej o:
Komentarze (144)
Ścieki z lewobrzeżnej Warszawy znów płyną do Wisły. Trwa montaż pompy przy tymczasowym rurociągu
Zaloguj się
 • oko2009

  Oceniono 39 razy 11

  Miasto musi zbudować prowizoryczny rurociąg na moście Marii Skłodowskiej-Curie. Pokazówka PiS jest na miesiąc - dwa. Jak przyjdą mrozy most pontonowy tyle będzie wart co wyborcze obiecanki PiS-owskie.

 • fezuj

  Oceniono 41 razy 11

  Rząd PiS po fiasku budowy rurociągu wpuszcza ścieki do Wisły. Katastrofa ekologiczna! 2 tygodnie prac, a alternatywny rurociąg nadal nie funkcjonuje!

 • eclipse23

  Oceniono 33 razy 11

  Co słychać w wolsce? Angela Merkel juz opluta, prezydent warszawy opluty? Pomnik pedofila juz przyozdobiony kwiatkami?

 • gangut

  Oceniono 12 razy 10

  „To nieprawda, że nad łóżkami dach przeciekał, tym bardziej, że wcale nie padało”. Bareja zawsze aktualny.

 • marcinmarcin12

  Oceniono 15 razy 9

  Zakrecic wode na kilka godzin to sie sciekow bedzie jak na lekarstwo.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 13 razy 3

  Ze słów rzecznika Wód Polskich Sergiusza Kieruzela : cała sytuacja jest pod kontrolą.
  ********************
  Rafał od początku wszystko kontrolował.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX