Awaryjny rurociąg na Moście Północnym zostanie położony na jezdni. Przewidywane utrudnienia w ruchu

Awaryjny rurociąg na Moście Marii Curie-Skłodowskiej (tzw. Moście Północnym) powinien zostać wybudowany do końca października - twierdzi Kamil Dąbrowa, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy. W związku z tym szykują się utrudnienia w ruchu - rurociąg zostanie położony na jezdni i zajmie co najmniej jeden pas ruchu.

Rozpoczęcie budowy awaryjnego rurociągu, nazywanego rozwiązaniem bajpasowym, na Moście Marii Curie-Skłodowskiej rozpocznie się tak szybko, jak to możliwe. Potrzebna jest jedynie zgoda na budowę.

- Współpracujemy z Państwową Inspekcją Nadzoru Budowlanego. Myślę, że jest obopólna wola wydania szybkich zgód. Wiemy, że budowa może zająć od czterech do sześciu tygodni, o czym mówił w niedzielę na konferencji prezydent Rafał Trzaskowski. Do końca października rura na moście powinna zostać położona - przekazał w rozmowie z portalem Gazeta.pl Kamil Dąbrowa, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy.

Budowa awaryjnego rurociągu. Na Moście Północnym będą utrudnienia w ruchu

Jak przekazał rzecznik, jest za wcześnie, aby mówić o szczegółach budowy rurociągu, ponieważ jest on nadal na etapie projektowania. Wiadomo jednak, że będzie się ona wiązała z utrudnieniami w ruchu po Moście Północnym, który łączy Białołękę z Bielanami.

- Rurociąg na pewno znajdzie się na jezdni, więc zapewne zostanie wyłączony co najmniej jeden pas ruchu. W trakcie budowy mogą to być nawet dwa pasy. Trudno powiedzieć jednak, w którym miejscu dokładnie rura zostanie położona - zaznaczył Kamil Dąbrowa.

Warszawa. Rurociąg na moście to rozwiązanie tymczasowe

Kamil Dąbrowa wyjaśnił, że rurociąg, o budowie którego zdecydowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, jest rozwiązaniem tymczasowym. - Będziemy puszczać ścieki mostem do momentu usunięcia awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka". Jak długo to potrwa, dzisiaj żadnej daty w sposób odpowiedzialny nie potrafię podać - podkreślił rzecznik.

Więcej o:
Komentarze (182)
Awaryjny rurociąg na Moście Północnym zostanie położony na jezdni. Przewidywane utrudnienia w ruchu
Zaloguj się
 • naczelny.rabin.gw

  Oceniono 15 razy 15

  W oczyszczalni ścieków "Czajka" położonej dwa kilometry dalej nie ma żadnej awarii. Popsuł się gó...ciąg pod Wisłą.

 • typowynazista

  Oceniono 19 razy 13

  Położą rurę z gównem na moście. "Tymczasowo" czyli do 2022.
  Bareizm czystej wody.

 • pawelec47

  Oceniono 8 razy 8

  coraz gorzej, a będzie tak że rozwiązanie prowizoryczne , czyli już drugi rurociąg tymczasowy okaże się jedynym wyjjściem na lata czy deja vu PRL?

 • grb3

  Oceniono 13 razy 7

  Mozna podwiesic pod mostem, mozna puscic sciezka rowerowa, ktora zima i tak prawie nikt nie jezdzi, mozna wiele rzeczy zrobic... no ale Warszawa ma Czaska, najwiekszego dzbana sposrob wszystkich prezydentow w tym kraju, wiec beda stali w gigantycznych korkach - Mieszkancom Lomianek, Jablonny, Legionowa, Nowego Dworu itd. to szczerze wspolczuje, chyba ze ktos z dodatnim IQ wybije Czaskowi ze lba jego genialne pomysly xD

 • citaobscura

  Oceniono 11 razy 7

  -=-=-=-=-=-=-
  G.Wnostrada Trzaskowskiego

 • benia_b

  Oceniono 13 razy 7

  Łomatko! Co się dzieje? Dama z rurą z mpwik wymyśliła rurę na jezdni mostu Skłodowskiej, a ratusz temu przyklasnął. Nie można wykluczyć wyłączenia dwóch jezdni z ruchu! Zamiast mostu drogowego będzie most gó...ciągowy. Będzie dobrze, bo już jest dobrze, bo woda w Warszawie nadaje się do picia, jak zgodnym chórem ogłasza rzeczona dama z ........ i prezydent. Pięknie.

 • jep23

  Oceniono 11 razy 7

  Ale firma Hobas na swojej stronie bardzo pozytywnie wyraża się o swoich rurach...
  Najwyrazniej ścieki były nihilistyczne i zmasakrowały instalację :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX