MSWiA chce na kilka dni zakazać noszenia broni. "Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa'

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt rozporządzenia, które ma zakazać noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym w Warszawie w dniach 30 sierpnia - 2 września. Ma to związek z obchodami rocznicy wybuchu II wojny światowej i wizytą zagranicznych gości, m.in. prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ma przybyć do Polski 31 sierpnia, aby wziąć udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej na placu Piłsudskiego w Warszawie. Szczegóły wizyty nie są na razie znane. Kilka tygodni temu amerykański przywódca mówił w rozmowie z dziennikarzami, że nie może się jej doczekać:

Jak się okazuje, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce z okazji uroczystych obchodów wdrożyć szczególne środki ostrożności. Przygotowało projekt rozporządzenia, które od 30 sierpnia do 2 września będzie zakazywać w Warszawie noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym.

"Z uwagi na rangę tego przedsięwzięcia oraz przewidywany udział wielu delegacji zagranicznych, w tym przywódców państw oraz przewodniczących organizacji międzynarodowych, istnieje konieczność wprowadzenia szczególnych rozwiązań, które w sposób czasowy zwiększą poziom bezpieczeństwa i porządku publicznego - czytamy w uzasadnieniu.

Resort spraw wewnętrznych: Broń nie może dostać się w niepowołane ręce

MSWiA tłumaczy, że dzięki rozporządzeniu "wyeliminowane zostaną ewentualne przypadki utraty broni, a tym samym możliwość dostania się jej w ręce osób nieuprawnionych".

Rozporządzenie ma dotyczyć jedynie osób fizycznych i podmiotów (np. przedsiębiorstw). Wyjątkiem są np. firmy ochroniarskie, a także "urzędy, instytucje, zakłady, przedsiębiorcy i inne podmioty, których pracownikom broń jest niezbędna do ochrony osobistej w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków pracowniczych związanych ze szczególnym narażeniem na zamach przeciwko życiu lub zdrowiu".

Broń będą mogli nosić przy sobie również m.in. członkowie misji dyplomatycznych i urzędów konsularnych oraz osoby zrównane z nimi na podstawie porozumień międzynarodowych.

Więcej o:
Komentarze (109)
MSWiA chce na kilka dni zakazać noszenia broni. "Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa'
Zaloguj się
 • cmochall

  Oceniono 38 razy 34

  Jednym slowem mobilizacja wieksza niz przed wybuchem wojny. Swoja droga swietowac wybuch wojny bardziej niz rocznice wyswobodzenia to nieporozumienie.

 • trevor_francis

  Oceniono 27 razy 21

  Juz, juz niedlugo, Panie Prezydencie ! Doczeka sie Pan a my powitamy Pana Prezydenta chlebem i sola na naszej polskiej, goscinnej ziemi. Jak witalismy Stalina, Chroszczowa, Leonida Brezniewa i inncyh przywodcow zaprzyjaznionych z Polska panstw.
  Czym chata bogata !

 • amirez

  Oceniono 20 razy 18

  Zapomnieli wpisać, że rozporządzenie nie dotyczy również bandziorów.

 • justas32

  Oceniono 24 razy 18

  I tak za 2 mld USD rocznie z naszej kieszeni Trump zapewnia PiS-owi dalsze rządzenie ...

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 31 razy 17

  Ku...aaa...... Znowu nie będzie można normalnie dojechać do pracy, lub wrócić z niej, bo ten cw....el przyjedzie :(

 • zd46

  Oceniono 21 razy 15

  U Trumpa bardzo często trup się ściele gęsto. Skazaniec Kamiński, co to mu pies "mordę lizał" powinien zakazać w całej UE, dlaczego tylko w Warszawie. W tych dniach nad naszymi głowami powinna szumieć TYLKO cisza i wspomnienia o poległych naszych rodakach. Niestety PiS i ta władza jest zdania: "nie ma jak gigantyczna i radosna pompa", wykorzystując każdą okazję. Oczywiście przyjdą biskupi geje i pedofile, narodowcy, ONR-cy ze sztandarami, Andruszkiewicz i kolesie, cały "straszny dwór", wieszak damski oraz "dworaki Dudy" choć prezydent, jest jednoosobowym stanowiskiem. Znowu za to zapłacimy, znowu igrzyska, znowu wrzeszczący Duda .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX