5-miesięczny chłopiec i jego 3-miesięczna siostra nie żyją. Ojciec dzieci z zarzutem zabójstwa

Twierdził, że 5-miesięczny syn wypadł mu z rąk, a 3-miesięczną córkę znalazł w łóżeczku martwą. Zdarzenia dzielił rok, ale śledczy powiązali fakty i wszczęli śledztwo wyjaśniające w sprawie śmierci dzieci. Jak twierdzą, za zabójstwem obojga stoi ich 27-letni ojciec. Mężczyzna miał wcześniej zachęcać matkę dzieci do usunięcia ciąż. Grozi mu dożywocie.

Zarzutem podwójnego zabójstwa dla 27-letniego mężczyzny skończyło się śledztwo policjantów ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Funkcjonariusze ze specjalnej grupy "Archiwum X" od dwóch lat badali sprawę śmierci dwojga niemowląt, 5-miesięcznego chłopca i jego 3-miesięcznej siostry, która urodziła się rok wcześniej.

Warszawa. Śmierć dwójki niemowląt. 27-letni ojciec z zarzutem zabójstwa

Policja opisuje, że w 2017 roku do bielańskiego szpitala trafił 5-miesięczny chłopczyk. Dziecko zostało przywiezione na oddział przez rodziców - z relacji ojca wynikało, że syn wypadł mu z rąk na podłogę. Pomimo walki o życie, niemowlęcia nie udało się uratować. Początkowo nic nie wskazywało na to, że dziecko mogło paść ofiarą przestępstwa. Obrażenia u chłopca zaniepokoiły jednak personel szpitala, który o wszystkim zawiadomił policję.

Przeprowadzona przez Zakład Medycyny Sądowej sekcja zwłok dziecka nie potwierdziła wersji ojca. Obrażenia chłopca były na tyle poważne, że nie mogły powstać w tych okolicznościach, które podawał mężczyzna

- informują policjanci, dodając, że sprawa została zgłoszona prokuraturze.

listopadzie 2017 roku ojciec chłopca usłyszał zarzut jego zabójstwa i został tymczasowo aresztowany przez sąd. Wówczas na jaw wyszło, że rok wcześniej w tej samej rodzinie mogło dojść do podobnej tragedii. Okazało się, że chłopiec miał starszą siostrę, która zmarła, mając zaledwie trzy miesiące, z przyczyn naturalnych. Okoliczności, w których doszło do zabójstwa 5-miesięcznego dziecka były na tyle brutalne, że policjanci zdecydowali zbadać również sprawę śmierci dziewczynki. Śledczy gromadzili materiał dowodowy przez dwa lata - zebrali łącznie ponad 30 tomów akt. Policja informuje, że przeprowadzono także ekshumację zwłok dzieci i wykonano szereg innych czynności operacyjnych oraz ustaleń, które niestety potwierdziły podejrzenia policjantów.

Okazało się, że 3-miesięczna dziewczynka również padła ofiarą brutalnej zbrodni, a związek z jej śmiercią może mieć także ojciec

- relacjonuje policja.

27-letni mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty zabójstwa (jeden z nich dotyczy zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem). Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu dożywocie. 

Miał nakłaniać do zażycia tabletek wczesnoporonnych

Jak podaje TVN Warszawa, rodzice zmarłych dzieci poznali się w 2014 roku. Kilka miesięcy później kobieta zaszła w ciążę, a jej partner polecił jej usunąć dziecko. Gdy się nie zgodziła, mężczyzna - jak podaje prokuratura - nakłaniał ją do zażycia tabletek wczesnoporonnych, które sam kupił. Kobieta nie uległa namowom partnera i urodziła dziecko. Para rok później wzięła ślub. 3-miesięczna dziewczynka została znaleziona martwa w swoim łóżeczku, gdy matka zostawiła ją pod opieką ojca. Po jej śmierci para doczekała się syna. Chłopiec zmarł we wrześniu 2017 roku.

Więcej o:
Komentarze (107)
5-miesięczny chłopiec i jego 3-miesięczna siostra nie żyją. Ojciec dzieci z zarzutem zabójstwa
Zaloguj się
 • who_cares

  Oceniono 76 razy 74

  Efekt kołtuńskich zabobonów "po ślubie on się zmieni" , "jak mu urodzisz to je pokocha". To bajki dla naiwnych - niemal zawsze zmienia się na gorsze.

 • kowala50

  Oceniono 65 razy 57

  Czy był ostanio jakiś tydzień w którym nie pisano o morderstwie dziecka? W każdym tygodniu dziecko a co dwa kobieta jako ofiara przemocy domowej. Fantastyczny katolicki kraj....

 • mlody-werter

  Oceniono 36 razy 34

  Doczytałem do zdania: “Funkcjonariusze ze specjalnej grupy 'Arhiwum X" od dwóch lat badali sprawę śmierci dwojga niemowląt (...)”.
  “ArHiwum X”.
  Litości.

 • ptakomysz

  Oceniono 34 razy 30

  No właśnie.
  A nie lepiej było zaniechać urodzenia niechcianych dzieci?

 • katja.katja

  Oceniono 52 razy 28

  Taki portal, a propozycję usunięcia płodu nazywa "usunięciem dziecka"? Wstydźcie się. I potem nie dziwcie, że u nas nawet w trudnej sytuacji nie można usunąć ciąży bo walka o język została wygrana - nie ma płodu ani zarodka- jest dziecko.

 • scypio72

  Oceniono 36 razy 26

  Tak jest jak si€ zmusza ludzi żeby zostali rodzicami nawet gdy nie chcą. Brak edukacji wychodzi. A jeżeli wiedzę miał i nie skorzystał ze środkow to jeszcze gorzej. Choć jestem przeciwnikiem kary śmierci to sam się zastanawiam nad przywroceniem w takim przypadku. Facet moze być psychopatą lub socjopatą. Musi miec jakis defekt psychiczny. Dzieci żal.

 • krzycho-60

  Oceniono 28 razy 26

  Patologia

 • burgundisa

  Oceniono 25 razy 25

  Arhiwum??? Że już o tytule nie wspomnę... Po raz kolejny pytam: czy nie można by było zatrudnić w redakcji kogoś, kto zna język polski?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX