Włamywacz "spiderman" na Ursynowie. Wchodzi przez okna nawet na ósmym piętrze

Do mieszkań w blokach na Ursynowie włamuje się "spiderman". Okrada mieszkania na wysokich piętrach bloków wchodząc tam przez okno. Policja mówi, że prowadzi w tej sprawie śledztwo, a mieszkańcy dzielnicy ostrzegają się nawzajem.

Mieszkańcy Ursynowa ostrzegają się nawzajem przed złodziejem wykorzystującym nietypową metodę włamywania się do ich mieszkań. W taki sposób okradziono już dwa mieszkania. 

Ursynów. Seria włamań metodą na "spidermana"

Do włamań doszło już na ul. Polinezyjskiej i Końskim Jarze. Mieszkańcy osiedli mówią, że to "spiderman" - osoba, która potrafi włamać się do mieszkania przez okno nawet na ósmym czy szóstym piętrze bloku.

We wtorek okradziono nam mieszkanie na Polinezyjskiej mieszczące się na ósmym piętrze. Sprawca wszedł z klatki schodowej przez uchylone okno w sypialni, w którym uszkodził okucie

- pisze mieszkanka dzielnicy na Facebooku i prosi sąsiadów o ostrożność. Dodaje, że do podobnej serii włamań doszło już w 2014 roku.

Podejrzewa się, że osoba ta najpierw dokładnie obserwuje blok mieszkalny z zewnątrz i szuka otwartych okien. Później wchodzi na klatkę schodową otwiera okno na korytarzu na tym piętrze i po parapecie dostaje się do mieszkania. W taki sposób swoje drogocenne przedmioty straciła już dwójka mieszkańców Ursynowa. 

Choć na Ursynowie często słyszy się o nieprawdopodobnych historiach, które później okazują się nieprawdą, to zdaje się, że w tym przypadku to rzeczywistość. Asp. sztab. Robert Koniuszy, oficer prasowy komendy na Ursynowie informuje, że policja prowadzi w tej sprawie czynności. - Trzeba przyznać, że jest to dość rzadka metoda okradania, a złodziej jest wyjątkowo sprawny - mówi asp. sztab. Koniuszy w rozmowie z se.pl i dodaje, że funkcjonariusze mają już podejrzenia co do tego, kto może być sprawcą włamań na "spidermana". 

Póki co mieszkańcy ostrzegają się nawzajem. Przypominają o najważniejszej zasadzie. "Nie wpuszczać do klatek obcych ludzi. Tak proste, a tak trudne zarazem" - piszą na Facebooku mieszkańcy dzielnicy. 

Więcej o:
Komentarze (31)
Włamywacz "spiderman" na Ursynowie. Wchodzi przez okna nawet na ósmym piętrze
Zaloguj się
 • hijo123

  Oceniono 23 razy 19

  Jak go złapią to mi kaktus na czole wyrośnie. Włamania są taśmowo umarzane z powodu niewykrycia sprawcy. Moje, też na Ursynowie, zostało umorzone, chociaż na monitoringu oczywiście widać twarze wszystkich włamywaczy. Ba, zrobili kilka innych włamów w innych dzielnicach. Do tej pory nikt ich nie złapał. Sprawa z tego roku.

 • js08836

  Oceniono 20 razy 16

  Będę czekać na 7 piętrze z mopem. Jak go zdzielę w łeb, to nauczę tego " spidermana " się latać.

 • six_a

  Oceniono 9 razy 9

  po pierwsze mógł wejść z kimś, więc można sobie "nie wpuszczać", po drugie jak zna kod serwisowy, to baj baj domofonie, po trzecie wystarczy lepiej szarpnąć i też ta blokadka nic nie daje.

 • siwywaldi

  Oceniono 6 razy 6

  Dla mnie to MAŁO prawdopodobne, bo choć w niektórych budynkach okna mieszkań są stosunkowo blisko klatki schodowej, to jednak budynki wysokie z lat 70-tych mają klatki schodowe przeszklone, z oknem otwieranym jedynie w środkowym pionie szyb, a więc około 90 cm od krawędzi ściany.
  A poza tym, z takiego mieszkania trzeba też wyjść, a najłatwiejsza droga prowadzi schodami. Stąd też przypuszczam, że włamania raczej odbyły się "na pasówkę", ale policja idąc na łatwiznę (wiem bo sam DWA razy miałem błyskawicznie umarzane dochodzenie), ochoczo wpisuje taką sugestię, bo nawet NIE MUSI robić badań mechanoskopijnych zamków :-))

 • sthoss

  Oceniono 10 razy 6

  Jak facet stojac na parapecie 8 pietra jest w stanie uszkodzic okno i dostac sie do srodka mieszkania to sforsowanie ursynowskich drzwi na klatke schodową to nawet nie jest puszczenie bąka dla niego. Jeżeli to jedyna porada na jaką was stać to już przez przyzwoitość zamilknijcie.

 • ppo

  Oceniono 5 razy 5

  Jakie niewpuszczanie obcych ludzi? Wystarczy powiedzieć "poczta", albo "gazownia" i zawsze wejdziemy. Pan policjant to chyba z innej planety.

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 8 razy 4

  aspirant Koniuszy podjął czynności. czuję się bezpieczny. ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX