Do piekarni przy ulicy Brackiej wleciał nietypowy gość. "Pierwszy w kolejce po bułeczki"

We wtorek rano pracownicy piekarni przy ulicy Brackiej w Warszawie dostrzeli nietypowego gościa. Na progu drzwi wejściowych siedział przestraszony, młody nietoperz. - "Pierwszy w kolejce po bułeczki" - żartobliwie komentują funkcjonariusze ekopatrolu, którzy pomagali w odłowieniu zwierzęcia.

We wtorek 2 lipca przed godziną siódmą pracownicy ekopatrolu dostali nietypowe zgłoszenie z jednej z piekarń przy ulicy Brackiej w Śródmieściu. Pracownicy lokalu zaalarmowali, że na progu drzwi wejściowych przycupnął mały nietoperz. Zwierzę przywarło do ściany i nie ruszało się.

Mały nietoperz zawitał do piekarni przy Brackiej. Był osłabiony

"Był pierwszy w kolejce po bułeczki" - komentują pracownicy ekopatrolu, którzy przyjechali na miejsce,  bezpiecznie odłowili nietoperza i umieścili go w specjalnym transporterze. Jak informują, po wstępnym badaniu okazało się, że jest osłabiony, a w jego sierści zagnieździły się pasożyty. Zwierzę zostało przewiezione do lecznicy Lasów Miejskich - do środowiska naturalnego wróci dopiero wtedy, gdy zostanie wyleczony i nabierze sił.

Specjaliści w lecznicy ustalili, że nietoperz to tzw. mroczek późny (Eptesicus serotinus), który występuje na terenie całej Polski. Jego kryjówkami letnimi są niemal wyłącznie budynki - kryje się na strychach, w szczelinach dachów i ścian. Żywi się owadami, zwłaszcza ćmami i komarami. W Polsce jest objęty ścisłą ochroną gatunkową. 

Przypomnijmy, że w sierpniu zeszłego roku wystraszona lokatorka bloku przy ulicy Smolnej również wezwała pracowników ekopatrolu w podobnej sprawie. Do jej mieszkania przez otwarte okno wleciał nie jeden, a kilkadziesiąt nietoperzy. Wszystkie udało się bezpiecznie odłowić.

Więcej o:
Komentarze (44)
Do piekarni przy ulicy Brackiej wleciał nietypowy gość. "Pierwszy w kolejce po bułeczki"
Zaloguj się
 • 0roman0

  Oceniono 26 razy 16

  Kilkadziesiąt nietoperzy? Ma kobieta szczęście bo jakiś czas temu spłonęłaby na stosie. Ale jak tak dalej pójdzie to może że za jakiś czas ponownie stosy zapłoną.

 • jml13060

  Oceniono 8 razy 8

  Wieszajcie budki dla nietoperzy. Ocieplanie budynków pozbawiło te bardzo pożyteczne zwierzęta schronisk. Pożyteczne, bo masowo żywią się … np. komarami. Są pod ochroną. Jak widać nie są brzydkie.

 • lastm10

  Oceniono 14 razy 8

  Tego już za wiele! Bracia Mroczek już mają parcie na szkło nawet w piekarni...

 • szejski

  Oceniono 13 razy 7

  "tzw. mroczek późny" - napisał tzw. dziennikarz, a przepuściła to tzw. korekta.

 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy 5

  Będąc w kilka lat temu w RFN słyszałem, że podobno niemieckie młode myszy na widok nietoperza, do dziś marzą, by służyć w Luftwaffe... :-))

 • occam

  Oceniono 4 razy 4

  "Przypomnijmy, że w sierpniu zeszłego roku wystraszona lokatorka bloku przy ulicy Smolnej również wezwała pracowników ekopatrolu w podobnej sprawie. Do jej mieszkania przez otwarte okno wleciał nie jeden, a kilkadziesiąt nietoperzy. Wszystkie udało się bezpiecznie odłowić."

  To musiała mieć tam niezły bufet z robactwa :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX