Mieszkańcy Gocławia usłyszeli wielki huk. Na jednym z balkonów wybuchła hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna wybuchła na balkonie. Choć sytuacja wydawała się być bardzo niebezpieczna, właściciel pojazdu opanował sytuację jeszcze zanim zjawili się strażacy. Przyczyny wybuchu będą dopiero wyjaśniane, ale nieoficjalnie mówi się, że doszło do niego podczas ładowania.

We wtorek wieczorem w jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Pisarka na warszawskim Gocławiu (Praga-Południe) mieszkańcy usłyszeli potężny huk. Od razu wezwali na miejsce straż pożarną

Gocław. Hulajnoga elektryczna wybuchła na balkonie

Kpt. Wojciech Kapczyński ze straży pożarnej w Warszawie mówi w rozmowie z se.pl, że zgłoszenie wpłynęło około godziny 21. Na miejsce udały się aż cztery zastępy straży. Kapitan Kapczyński tłumaczy, że eksplozję spowodowała hulajnoga elektryczna, która znajdowała się na trzecim piętrze budynku - spalił się jej akumulator. Wybuchł mały pożar, ale właścicielowi pojazdu udało się go ugasić samodzielnie, jeszcze zanim zjawili się strażacy. Rzecznik stołecznej straży dodaje, że nikt nie ucierpiał w wyniku wybuchu hulajnogi i pożaru, który nastąpił potem. Ewakuacja mieszkańców budynku nie była konieczna. Strażacy jedynie oddymili mieszkanie i klatkę schodową bloku. 

To dlaczego hulajnoga elektryczna na Gocławiu wybuchła ma wyjaśniać policja, ale z informacji se.pl wynika, że do wybuchu mogło dojść podczas ładowania pojazdu. 

Więcej o:
Komentarze (48)
Mieszkańcy Gocławia usłyszeli wielki huk. Na jednym z balkonów wybuchła hulajnoga elektryczna
Zaloguj się
 • dorsai68

  Oceniono 27 razy 15

  Postaw akumulator na nasłonecznionym, nagrzanym balkonie i podłącz do ładowania.
  No brawo!

 • jaszmije_smukwijne

  Oceniono 18 razy 12

  Uwaga, mieszkańcy Warszawy!!! Aktywista Robert Buciak złożył do budżetu partycypacyjnego na następny rok projekt, na którym chce zarobić razem około 100 000 zł za 80 "spacerów", 1250 zł za jeden spacer. Każdy chciałby dostać ponad tysiąc złotych za 2h spacerowania... Projekt to zakamuflowany sposób na zarobek dla Buciaka i takich organizacji jak Zielone Mazowsze, czy MJN. W ramach projektu Buciak chce postawić 1000 ławek, gdzie każda ławka będzie kosztować prawie 3000 zł, podczas, gdy taką ławkę można spokojnie kupić w detalu za niecałe 700 zł! UWAGA - nie głosujcie na ten projekt! Nie dajmy przyzwolenia na takie przekręty! Buciak złożył projekty na łączną sumę 24 656 000 zł!, gdzie cały budżet partycypacyjny to ok. 26 mln zł. STOP wyciąganiu dużych pieniędzy z naszej wspólnej kasy przez takie pasożyty! Dość zarabiania na nas!

  Poniżej linki (należy usunąć spację po "h")

  h ttps://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/18210/

  h ttps://www.salon24.pl/u/przeciwmarksizmowi/964313,ile-pracujesz-na-1200-zl-warszawski-urzednik-i-aktywista-chce-aby-podatnicy-placili-tyle-za-kilkugodzinny-spacer

  h ttps://www.portalwarszawski.com.pI/2019/06/10/1%E2%83%A32%E2%83%A30%E2%83%A30%E2%83%A30%E2%83%A30%E2%83%A30%E2%83%A30%E2%83%A3-pln-chce-wyciagnac-z-kieszenie-warszawiakow-aktywista/

 • g96

  Oceniono 12 razy 10

  Kurka, wygląda na to że Mateo chciał nas unicestwić - milion elektrycznych samochodów! Toż to sabotaż.

 • Jerzy Kołodziej

  Oceniono 15 razy 9

  Dobrze że nie wybuchła w czasie jazdy. Pomyślał by niejeden ze to terrorysta na hulajnodze się wysadził

 • stalowy_jez

  Oceniono 10 razy 8

  Na 3 pietrze jes nizsze cisnienie niz na parterze. Nie wolno ladoeac hulajnów na wysokosciach.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 11 razy 7

  Mnie kiedyś wybuchł odtwarzacz mp3 podczas ładowania. Włączyłam komputer, podłączyłam grajło, żeby się ładowało, i poszłam się umyć. Przez szum wody usłyszałam jakiś lekki huk, ale nie przejęłam się tym - pomyślałam, że może coś upadło albo się przewróciło w pokoju. Kiedy weszłam do pokoju, poczułam dziwny, kwaśno-metaliczny zapach, a potem przyjrzałam się: obudowa grajła wylądowała lekko na klawiaturze, wierzch grajła pod miejscem, gdzie była obudowa, stopiony, lekko osmalone biurko. No nic, grajło wyrzuciłam (nieświadoma wtedy, że to przecież elektrośmieć, którego nie należy wyrzucać do zwykłego kosza), przewietrzyłam i wytarłam biurko, ale można powiedzieć, że moje grajło odeszło z tego świata z przytupem. ;)
  Nie widzę powodu, żeby hulajnogi miały nie mieć takiego samego ryzyka - choć oczywiście wybuch grajła był jak widać niegroźny (choć może by mnie lekko oparzyło czy uderzyło, gdybym była wtedy w pokoju i miała rękę obok ładującego się grajła), hulajnoga jest większa, więc i może spowodować więcej szkód. Problem polega na czymś innym: wypożyczalnie pozwalają je porzucać byle gdzie (co niebezpieczne dla przechodniów, zwłaszcza niepełnosprawnych), nie budują stacji, za to zachęcają do zabierania hulajnóg na ładowanie w domu. W ten sposób hulajnoga pożera prąd z gniazdka i w okresie dużego zapotrzebowania na energię i trudności z chłodzeniem może stwarzać zbyt duże obciążenie dla bloku czy osiedla. W ten sposób wypożyczalnie e-hulajnóg przerzucają część kosztów swojej działalności na miasto.

 • justas32

  Oceniono 22 razy 4

  Wreszcie jest pretekst dla rządu żeby zabronić używania hulajnóg. Czy księża jeżdżą na hulajnogach ? Czy Jezus jeździł na hulajnodze ?

 • 1moco2

  Oceniono 13 razy 3

  Ci co kupują sobie elektryczną hulajnogę albo elektryczny rower nich sobie dokupią jakąś tanią i najlepiej sprężynową - żeby nie łgała - wagę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX