Warszawa. Kierowca potrącił na przejściu 13-latka jadącego na hulajnodze. Chłopak trafił do szpitala

W warszawskiej dzielnicy Włochy doszło w środę do wypadku na przejściu na pieszych. Kierowca potrącił 13-latka, który wjechał na przejście na hulajnodze. Nastolatek trafił do szpitala.

W środę w godzinach wieczornych (około godz. 20) w warszawskich Włochach doszło do wypadku. Na ulicy Chrościckiego, w pobliżu skrzyżowania z ul. Tumską doszło do wypadku na przejściu dla pieszych. 

Włochy. Kierowca potrącił na przejściu 13-latka jadącego na hulajnodze

Sierż. sztab. Karol Cebula, rzecznik komendy policji we Włochach potwierdza to w rozmowie z Metrowarszawa.pl. Osoba kierująca fiatem potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 13-letniego chłopca. - Nastolatek przejeżdżał przez przejście hulajnogą - informuje sierż. sztab. Cebula. Dodaje, że poszkodowany trafił do szpitala. Jego stan zdrowia nie jest znany. Policja przeprowadziła na miejscu czynności, a w najbliższym czasie będzie również zabezpieczać nagrania z monitoringu, aby ustalić przyczyny i okoliczności wypadku. Wiadomo już, że kobieta, która prowadziła fiata była trzeźwa.  

Kwestia hulajnóg w Warszawie wymaga pilnej interwencji władz. W świetle prawa osoby na hulajnogach wciąż traktowane są jak piesi, nie osoby na pojazdach. Oznacza to, że przejechanie przez przejście na hulajnodze, choć jest niebezpieczne ze względu na szybkość, nie łamie przepisów. Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze apelowało niedawno, aby politycy zajęli się modyfikacją prawa. "Czy Ministerstwo Infrastruktury czeka na pierwszą ofiarę śmiertelną w Polsce z odpowiednimi przepisami?" - pytali. Aktywiści chcą m.in. aby nałożyć obowiązek jeżdżenia na hulajnogach w kaskach oraz wprowadzić ograniczenia prędkości i wieku. 

Więcej o:
Komentarze (32)
Warszawa. Kierowca potrącił na przejściu 13-latka jadącego na hulajnodze. Chłopak trafił do szpitala
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 16 razy 16

  Z tekstu nie wynika, ze to byla hulajnoga elektryczna. A jesli tak, to nowe przepisy nic nie zmienia.

 • timtimtim

  Oceniono 18 razy 14

  Elektryczne motorynki łamią przepisy! Gdyby było inaczej to po chodniku można by jeździć melexem. Polska to kraj łamania prawa i udawania, że nic się nie dzieje.

  Elektryczna hulajnoga to po prostu motorynka z silnikiem elektrycznym.

 • remislanc

  Oceniono 15 razy 11

  "Przez przejście się PRZECHODZI. Od dzisiaj będzie o tym pamiętał.

 • wojtem

  Oceniono 6 razy 2

  Rodzice gowniarza powinni zaplacic mandat. Po przejsciu sie przechodzi, a nie przejezdza z duza szybkoscia

 • uthark

  Oceniono 1 raz 1

  "nałożyć obowiązek jeżdżenia na hulajnogach w kaskach oraz wprowadzić ograniczenia prędkości i wieku. "

  Zwariowali? Po co kask na hulajnogę? Do jakiej prędkości rozpędzi się hulajnogę?

  Jak najszybciej hulajnogi należy potraktować na równi z rowerami.

 • hundehasser

  Oceniono 7 razy 1

  Czy 13-latek był trzeźwy?

 • fruqo3

  Oceniono 18 razy 0

  Po co łączycie to zdarzenie z brakiem regulacji prawnych odnośnie hulajnóg elektrycznych?
  Tu dzieciak wjechał na zwykłej hulajnodze na oznakowane przejście dla pieszych.
  Oczywiście samo zdarzenie wymaga oceny biegłego, ale co do zasady miał do tego prawo i na pierwszy rzut oka (na konkurencyjnym portalu wypadek był dokładniej opisany wraz ze zdjęciami) wygląda na to że ewidentna wina jest po stronie kierującej. Zwłaszcza że na zdjęciach widać że szyba w samochodzie jest stłuczona po lewej stronie. Więc tak czy owak dzieciak był już w połowie przejścia. Polecam ten wypadek uwadze wszystkich imbecyli jadących przez miasto "szybko, ale bezpiecznie". Na przykład 80-100km/h Powstańców Śląskich na wysokości bazarku gdzie jest przejście dla pieszych ze światłami ostrzegawczymi (tzw. aktywne).

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 3 razy -1

  Hulajnogi won na budowane za setki milionów i puste ścieżki jak nie to na chodniki ale tak czy inaczej przechodząc przez ulice powinni to przeprowadzać tak samo jak rowerki!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX