Holender upozorował własne porwanie. Nie chciał powiedzieć żonie, że jedzie do Polski

Do policjantów z Mokotowa zgłosił się 43-letni obywatel Holandii, który zgłosił, że został porwany przez trzech mężczyzn ukraińskiego lub rosyjskiego pochodzenia i cudem udało mu się uciec. Policjanci błyskawicznie rozpoczęli śledztwo, ale wkrótce okazało się, że porwanie zostało sfingowane. Holender upozorował zdarzenie, bo chciał usprawiedliwić przed żoną swój nagły przyjazd do Polski.

W niedzielę rano przy okienku oficera mokotowskiej policji stanął 43-letni Holender, który chciał zgłosić swoje porwanie. Relacjonował, że gdy był w Holandii, do jego volvo wsiadło trzech mężczyzn, którzy kazali mu jechać przed siebie. Porywacze mieli być narodowości rosyjskiej lub ukraińskiej i przewozić ze sobą torby z narkotykami. Holender twierdził, że został przez nich sterroryzowany i zmuszony do przyjechania aż do Polski.

Mokotów. Holender upozorował swoje porwanie

Z relacji 43-latka wynikało, że jego porywacze kazali mu się zatrzymać w pobliżu hotelu na ulicy Radzymińskiej. Mężczyzna miał skorzystać z chwili nich nieuwagi i w pośpiechu odjechać. Kiedy poczuł się bezpieczny, miał się zatrzymać i wyrzucić na trawnik torby porywaczy, a następnie przyjechać na mokotowski komisariat.

Sprawa początkowo wyglądała bardzo poważnie. Mając do czynienie z międzynarodowym uprowadzeniem policjanci rozpoczęli szereg procedur, między innymi powiadomili Komendę Główną Policji, Ambasadę Holandii, zabezpieczyli samochód, żeby zdjąć odciski palców i ślady zapachowe. Na miejsce został sprowadzony biegły tłumacz języka angielskiego

- relacjonują funkcjonariusze, którzy odebrali zgłoszenie od mężczyzny.

Natychmiast po zgłoszeniu policjanci skierowali wnioski o zabezpieczenie monitoringów z bramek na autostradzie oraz ze stacji paliw, na których Holender miał się zatrzymywać z porywaczami. Wspólnie z 43-latkiem objeździli też wszystkie miejsca w Warszawie, które zapamiętał podczas przejeżdżania przez miasto.

Zeznania się nie zgadzały. Mężczyźnie grozi 8 lat więzienia

Gdy śledztwo nabierało rozpędu, wyszło na jaw, że zapis nagrań z monitoringu nie odpowiada zeznaniom mężczyzny. "Uprowadzony" Holender był na nagraniach sam - z uśmiechem na ustach płacił za paliwo i przejazdy na autostradzie, nie było też po nim widać żadnego niepokoju. W jego samochodzie nie było porywaczy. Mimo pouczenia o konsekwencjach za składanie fałszywych zeznań, 43-latek obstawiał przy swojej wersji zdarzeń. Jak się okazało, mężczyzna upozorował swoje porwanie, bo chciał usprawiedliwić przed żoną swój nagły wyjazd z Polski.

Z zebranego materiału wynikało, że za nagłym powodem wyjechania mężczyzny z kraju i za historią o jego porwaniu stała relacja sercowa, o której nie chciał mówić wprost

- relacjonują policjanci, sugerując, że 43-latek mógł udać się do Polski z wizytą do innej kobiety.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty prokuratorskie za składanie fałszywych zeznań i zawiadomieniu o przestępstwie, które nie zaistniało. Do wszystkiego się przyznał. Teraz stanie przez polskim sądem, który może go skazać nawet na 8 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (39)
Holender upozorował własne porwanie. Nie chciał powiedzieć żonie, że jedzie do Polski
Zaloguj się
 • antonio rebenga

  Oceniono 42 razy 40

  Niezły herbatnik. Z taką fantazją musi mieć korzenie wschodnie :D

 • wydzielina_fizjologiczna

  Oceniono 22 razy 18

  Czyli językiem tego Holendra jest angielski, skoro wezwano tłumacza biegłego z angielskiego?

 • aldealmi

  Oceniono 16 razy 16

  Latający Holender. Za spódniczkami.

 • mawik_net

  Oceniono 15 razy 15

  Po co więzienie, nikogo swoimi fałszywymi zeznaniami nie naraził na niebezpieczeństwo lub nieprzyjemności, niech zapłaci za akcję i tyle.

 • jxman

  Oceniono 19 razy 15

  "o jego porwaniu stała relacja sercowa, o której nie chciał mówić wprost"
  Relacja sercowa?! Pojechal po prostu zadu.pczyc.

 • albrecht_kalba

  Oceniono 10 razy 10

  Komendę Głową? Co za idioci u was pracują? Nie wiedzą że tekst się czyta przed wysłaniem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX