Wawer. Nowe informacje ws. zabójstwa w szkole. Miesiąc wcześniej 16-letni Kuba został uprowadzony. "Kop sobie grób"

16-letni Kuba na miesiąc przed zabójstwem został uprowadzony do lasu, gdzie grożono mu śmiercią - wynika z informacji, do których dotarł Polsat News. Rodzice zamordowanego nastolatka opowiadają, że ich synowi grożono, a na osiedlu nazywano go "konfidentem". 10 maja nastolatek został zabity przez innego ucznia wawerskiej szkoły, który zadał mu kilka ciosów nożem.

Pojawiają się nowe informacje ws. zabójstwa w wawerskiej Szkole Podstawowej nr 195, do którego doszło 10 maja. 15-letni Emil B. ugodził nożem o rok starszego ucznia szkoły. Mimo reanimacji podjętej przez nauczycieli, 16-letni Kuba zmarł na miejscu. Z pierwszych informacji wynikało, że powodem kłótni był dług za narkotyki lub dopalacze.

Atak nożownika w Wawrze. Przed tragedią 16-letni Kuba został uprowadzony 

Reporterzy programu "Interwencja" Polsat News dotarli do rodziców zamordowanego 16-latka. Matka Kuby opowiada, że w chwili zabójstwa była w szkole - przyszła do dyrekcji, żeby zgłosić, że jej syn otrzymuje groźby od Emila B. - Jeszcze zobaczyłam Kubę na przerwie, jeszcze mi machnął - opisuje. Atakowi nie udało się zapobiec, nastąpił chwilę później w sali od fizyki. Matka chłopca dobiegła na miejsce, gdy jej syn już nie żył.

Matka nastolatka opisuje, że miesiąc przed tragedią jej syn został uprowadzony do lasu przez mężczyznę z osiedla. 

- Człowiek z osiedla, którego bardzo dobrze znamy, podjechał do niego samochodem, jeszcze z jakimś panem i kazał mu wsiąść. Wywieźli go gdzieś do lasu i zaczęli żądać, by oddał 700 zł. [Jeden z nich] rzucił w Kubę saperką i kazał oddać, "a jak nie, to kop sobie grób"

- opowiada kobieta w rozmowie z reporterami Polsat News.

Jej synowi udało się uciec porywaczom, a sprawa została zgłoszona na policję. Później nastolatek miał być nazywany "konfidentem" przez osoby z osiedla - wśród nich był nożownik Emil B. Matka zamordowanego nastolatka opisuje również, że jej syn bał się swojego oprawcy i opisywał, że 15-latek jest bardzo agresywny. Podkreśla, że nie rozumie, jak - mimo jej ostrzeżeń - do morderstwa mogło dojść w szkole, na oczach wielu osób.

Emil B. przebywa w ośrodku dla nieletnich. Sąd ma wkrótce zadecydować, czy będzie sądzony jak osoba dorosła. Wówczas za zabójstwo może mu grozić do 25 lat więzienia. Chłopak był wcześniej znany organom ścigania i dwukrotnie stawał przed sądem. Za pierwszym razem w 2017 roku, gdy miał 13 lat, został oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej innej osoby. Rok później ponownie miał sprawę w sądzie - chodziło o awanturowanie się pod wpływem alkoholu. Za pierwszym razem sąd udzielił Emilowi B. upomnienia, za drugim stwierdził demoralizację, ale postępowanie umorzono. Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego Warszawa-Praga informował, że 15-latek nie był pod nadzorem kuratora.

Komenda Stołeczna Policji powołała do wyjaśnienia sprawy specjalną grupę operacyjną, która ma wyjaśnić okoliczności zbrodni. W sprawie oprócz Emila B. zatrzymano dotychczas czterech innych nastolatków, ale policja ze względu na dobro sprawy nie poinformowała, jakie zarzuty mogą zostać im przedstawione. Jak informują rodzice 16-latka, wśród zatrzymanych nie ma osoby, która uprowadziła ich syna. 

Więcej o:
Komentarze (187)
Wawer. Nowe informacje ws. zabójstwa w szkole. Miesiąc wcześniej 16-letni Kuba został uprowadzony do lasu
Zaloguj się
 • szybka.konopia

  Oceniono 169 razy 163

  Skandalem dla mnie jest też to, że nieletni, dwukrotnie notowany, nie był pod nawet opieką kuratora. Państwo zawiodło.

 • perkis1234

  Oceniono 129 razy 125

  Wielka ,,gangsterka" Osiedlowa patologia i buraczani menele i tyle w temacie. Żeby chcieć pozbawić kogokolwiek życia za 700 zł czy nawet znacznie więcej pieniędzy, to trzeba być już naprawdę życiowym zerem i zdesperowanym przegrywem.

  Ryzykować karę dożywocia dla kilku stów..... IQ na poziomie pantofelka

 • elbertson

  Oceniono 86 razy 74

  Jak sie czuje pani pedagog szkolny ?
  Mojego syna ,, docierali " koledzy z klasy w dziesieciu - pani pedagog zwracała uwage iż to wina syna - zbyt aktywny na lekcjach.
  Dał rade zaczął trenować boks i siłownie , problemy ustały po paru miesiacach ale po dziś dzień załuję że smarkaczom i pani pedagog odpuściłem.
  Pamiętajcie w takich przypadkach - spotkanie w szkole, pedagog czy dyrektor - dyktafon !!!!
  oficjalnie na biurku inaczej pedagodzy wszystkiego się wyprą, robią wszystko byle nic nie robić, sami się boją.

 • cim_cum

  Oceniono 67 razy 61

  Ja tylko przypomnę, że nauczycielowi nie wolno dotknąć ucznia! Znam przypadek (z Poznania) gdzie rozdzielający bójkę nauczyciel został zwolniony za naruszenie nietykalności cielesnej ucznia. Oczywiście takich bzdurnych przepisów nikomu się nie chce zmieniać; a propos: jak tam idzie czytanie aktu oskarżenia w sprawie AmberGold?

 • buk.humor.dziczyzna11

  Oceniono 81 razy 55

  niezłomni polacy wyklęci, a już myslałem, że to islamiści

 • ar.co

  Oceniono 60 razy 40

  I to wszystko w państwie Prawa i Sprawiedliwości? To chyba jednak państwo Bezprawia i Niesprawiedliwości, skoro takie rzeczy się dzieją, a państwo reaguje dopiero po zabójstwie.
  Ale teraz pan Zbyszek podniesie kary za zabójstwo do 130 lat i od razu zrobi się bezpieczniej!

 • lieft

  Oceniono 66 razy 40

  ten cały emil + parę innych bachorów powinno zgnić w więzieniu ! a rodzice tych bachorów + szkoła + nauczyciele, powinni zapłacić rodzinie zabitego chłopca wielomilionowe odszkodowanie

 • artutek

  Oceniono 45 razy 37

  Panie ZZ - czy aby jako minister sprawiedliwości i prokurator generalny nie powinien Pan złożyć swojej dymisji za śmierć więźnia jak dobrze pamiętam. Pialiście w mediach, że i Tusk miał się do dymisji podać. Dziś gangserka ma się dobrze, chłopak zastraszany - policja wie, prokurator wie i ... dochodzi do tragedii. No ale wiadomo - policja jest od konfetti a prokuratura od tęczy - efekt mamy jaki mamy a politycy powołują szumnie i medialnie spec grupę. Ciekawe czy ta super grupa nie szuka jakby tu udowodnić i w tym przypadku winy Tuska albo przynajmniej 8 lat rządów PO/PSL :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX