Burze i ulewy w Warszawie. Zalana Dolina Służewiecka, przy metrze Centrum "powstało jezioro"

Poranek w Warszawie rozpoczął się od burzy i intensywnych opadów deszczu, które powodują lokalne podtopienia. Zablokowany był zjazd z Doliny Służewieckiej w aleję KEN - na miejscu pracowali, którzy przepompowywali wodę. Z kolei przejście z metra Centrum na Dworzec Centralny zamieniło się gigantyczną kałużę. Z powodu ulewnych deszczy IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Intensywne opady deszczu i towarzysząca im burza zaczęły się w Warszawie wczesnym rankiem i - zgodnie z prognozami pogody - mogą potrwać cały dzień. Już teraz w związku z ulewami mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Doszło do lokalnych podtopień, a autobusy i tramwaje mają opóźnienia. Warszawiacy alarmują, że ze względu na sytuację pogodową w niektórych dzielnicach trudno jest też zamówić taksówkę.

Dolina Służewiecka zalana. Problemy też na Dworcu Centralnym

Z powodu ulew dochodzi do lokalnych podtopień. Chodnik na odcinku między metrem Centrum i Dworcem Centralnym zamienił się w gigantyczną kałużę, którą nie da się przejść - donosi Patryk Strzałkowski z Gazeta.pl. Ludzie muszą przechodzić po rozmokłej trawie. Na zdjęciach widać, że część osób - z braku alternatywnej trasy - próbuje się dostać na dworzec bokiem, po rozmokłej trawie.

Nad ranem zalany został także zjazd z Doliny Służewieckiej w aleję Komisji Edukacji Narodowej - podaje TVN Warszawa. W głębokiej na metr kałuży utknął jeden z samochodów, które próbowały tamtędy przejechać. Na miejscu pracowali strażacy, którzy wypompowywali wodę z ulicy. Przejazd był czasowo zamknięty.

Mieszkańcy na lokalnych grupach na Facebooku alarmują, że w związku z ulewami zostały zalane niektóre garaże i ulice - m.in. ulica Płochocińska na Białołęce. Problemy są także na Dworcu Centralnym - tam na peron dostała się woda, ale na razie nie ma utrudnień w kursowaniu pociągów. Po godzinie 9 metro nie kursowało między stacjami Słodowiec - Młociny. Obecnie ruch został już wznowiony.

Pogoda w sobotę - Warszawa. IMGW ostrzega przed burzami z gradem

W związku z sytuacją pogodową Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilku województw, w tym dla całego województwa mazowieckiego. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w Warszawie przez cały dzień możemy się spodziewać burz z gradem. Powieje również silny wiatr, który w porywach może osiągać nawet 80 kilometrów na godzinę. 

Na tym nie koniec utrudnień. W sobotę ulicą Marszałkowską w Warszawie przejdzie marsz Koalicji Europejskiej "Polska w Europie". Początek planowany jest na godzinę 12.Organizatorzy szacują, że weźmie w nim udział nawet 50 tysięcy osób.

Czytaj też: Marsz "Polska w Europie" przejdzie ulicami Warszawy. Zamknięta Marszałkowska, duże zmiany w komunikacji

Więcej o:
Komentarze (74)
Burze i ulewy w Warszawie. Zalana Dolina Służewiecka, przy metrze Centrum "powstało jezioro"
Zaloguj się
 • polskirozlamacz

  Oceniono 46 razy 38

  Opady były zupełnie standardowe, a nie intensywne. Zalane ulice, to kwestia niedrożnych studzienek, a nie rozmiaru opadów.

 • striepo

  Oceniono 32 razy 28

  Połowa studzienek kanalizacyjnych zasypana piaskiem w całości lub w rurach do połowy, więc i przepustowość mniejsza.
  W cywilizowanym mieście powinno się robić przeglądy co X lat by miasto funkcjonowało sprawnie.
  W Warszawie za każdym razem te same miejsca są zalewane... Przypadek?

 • m.godwin

  Oceniono 19 razy 19

  - Panie dyrektorze! Tu jest jezioro!
  - A to nie, nie... A nie, dobrze! To jezioro damy tutaj... a ten niech sobie stoi w zieleni.

 • beaviso

  Oceniono 14 razy 14

  Przynajmniej menelstwo obsiadujące tamtejsze ławki ma okazję do kąpieli.

 • 22mz

  Oceniono 12 razy 12

  To są zbiorniki retencyjne, gromadzące wodę na czas suszy

 • sacc77

  Oceniono 23 razy 11

  Panie trzaskowski,
  Kiedy wreszcie "wybitnego specjalistę" od kreowania ścieżek rowerowych zamieni Pan na osobę naprawdę kompetentną, ogarniającą swym umysłem całokształt problematyki utrzymania infrastruktury drogowej w Warszawie?

 • sieceonk

  Oceniono 10 razy 10

  fantastyczne ujęcia jednej kałuży

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX