Góra Kalwaria. Matka z córką skatowały szczeniaka i wrzuciły go w worku do jeziora. Jest wyrok sądu

Sąd Rejonowy w Piasecznie skazał Halinę H. i jej córkę Ingę H. na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za znęcanie się nad zwierzętami. Kobiety w sierpniu 2018 roku skatowały swojego psa, a następnie umieściły go w worku i usiłowały utopić w jeziorze. Dzięki interwencji świadka psa udało się uratować. Sąd uznał, że kobiety działały ze szczególnym okrucieństwem.

W czwartek Sąd Rejonowy w Piasecznie zdecydował, że 60-letnia Halina H. i jej 20-letnia córka Inga są winne znęcania się nad swoim psem. O wyroku skazującym mieszkanki Góry Kalwarii poinformowali przedstawiciele fundacji Rescue Animal Polska, którzy w sierpniu 2018 roku brali udział w doprowadzeniu właścicielek zwierzęcia przed organy ścigania.

Matka z córką skatowały psa. Sąd: 1 rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata

Jak relacjonuje "Tygodnik Piaseczyński", Halina H. i jej córka Inga H. podczas rozprawy przyznały się do winy. Młodsza z kobiet zeznała, że działała pod wpływem matki. Obrońca Haliny H. podnosił natomiast, żeby nie rozpatrywać działania kobiet w kategoriach szczególnego okrucieństwa - jego zdaniem do takiego przestępstwa doszłoby, gdyby psa "spalono żywcem lub torturowano".

Sąd skazał kobiety na karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Matka z córką muszą również zapłacić nawiązkę w wysokości 4 tysięcy złotych na rzecz fundacji Animal Rescue Polska i pokryć koszty sądowe. Mają zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt. Wyrok nie jest prawomocny.

Góra Kalwaria. Matka z córką przyznały się do skatowania 5-miesięcznego psa

Przypomnijmy, że 15 sierpnia 2018 roku mieszkanka Góry Kalwarii w pobliżu Jeziorka Moczydłowskiego zauważyła dwie kobiety, które kopały worek i skakały po nim, a następnie wrzuciły do wody i odjechały. Zdarzenie widziała przechodząca w pobliżu kobieta, którą zaalarmował przeraźliwy skowyt zwierzęcia. Gdy matka z córką odjechały, wyłowiła z jeziora worek - był w nim zakrwawiony pies i duży kamień. Sprawa trafiła na policję.

Żeby dotrzeć do sprawczyń, przedstawiciele fundacji Rescue Animal Polska urządzili prowokację - zamieścili na swojej stronie ogłoszenie ze zdjęciem psa. Napisali, że błąkał się w pobliżu Wisły i czeka na swoich opiekunów. Po godzinie zgłosiła się osoba podająca się za właścicielkę psa, która opowiedziała, że szczeniak uciekł jej ze smyczy kilka godzin wcześniej. Gdy inspektorzy fundacji wraz ze świadkiem zdarzenia pojechali do domu kobiet i zorganizowali konfrontację, te przyznały się do winy. Potwierdziły, że skatowały własnego, 5-miesięcznego psa, a następnie próbowały go zabić poprzez utopienie. Prokuratura Rejonowa w Piasecznie zdecydowała, że z kobiety odpowiedzą za usiłowanie zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Groziło im do pięciu lat więzienia.

Pies został przekazany do adopcji. Obecnie mieszka z nową rodziną w Łodzi.

Więcej o:
Komentarze (104)
Góra Kalwaria. Matka z córką skatowały psa i wrzuciły go w worku do jeziora. Jest wyrok sądu
Zaloguj się
 • trup

  Oceniono 127 razy 119

  kuuuuu..., co za sąd....patologia w togach!!!! chociaż po pół roku prawdziwego pudła a nie papierek z wyrokiem w zawieszeniu, uśmieszki i do domu na herbatkę!!!1

 • sraczezwersacze

  Oceniono 82 razy 80

  To ma być kara czy żart... ? Ta "kara" nie będzie spełniała PODSTAWOWEJ funkcji jaką jest PREWENCJA przed kolejnymi takimi wyczynami w wykonaniu innych zwyrodnialców. Efekt prewencji uzyskamy jedynie w przypadku kary która spełnia trzy warunki: jest nieunikniona, surowa i dotkliwa. Inaczej patola nadal nie będzie się przejmowała konsekwencjami. Amen

 • n0th

  Oceniono 73 razy 71

  No qrwa sąd uznaje , że szczególne okrucieństwo i wyrok w zawiasach
  I potem się dziwicie, że ludzie uważają, że sędziowie to mafia

 • talavera

  Oceniono 63 razy 63

  Powinny też dostać 30 tys mandatu, który powinien pójść na schronisko dla bezdomnych psów.

 • waclawbuclaw

  Oceniono 65 razy 63

  Dla patologicznej Karyny i jej starej to żadna kara. Tu by się przydało sto batów na ich patologiczne łby. Przez miesiąc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX