Na plac Bankowy bez samochodu. Ratusz wyłączy część placu latem, żeby przeprowadzić testy

Plac Bankowy stanie się obiektem eksperymentów warszawskiego ratusza. Wiceprezydent Michał Olszewski informuje, że spora część placu zostanie latem wyłączona dla ruchu samochodowego. Na razie nie wiadomo dokładnie, co zastąpi auta.

Plac Bankowy, tak samo jak do tej pory np. ulica Ząbkowska, zostanie latem wyłączona dla ruchu samochodowego. Otwarta Ząbkowska to inicjatywa realizowana od kilku lat, dzięki której ulica na Pradze-Północ zamienia się w miejsce kultury i spotkań mieszkańców Warszawy.

Choć w teorii brzmi to świetnie, to część mieszkańców nie jest z niej zadowolona. Jak pisaliśmy w zeszłym roku, wielu z nich narzekało na korki na okolicznych ulicach. Zwracali uwagę, że miejskie przedsięwzięcia pojawiają się tylko w weekendy, a ulica jest niepotrzebnie zamknięta przez cały rok. 

Plac Bankowy będzie zamknięty dla ruchu 

Jak informuje Tvnwarszawa.pl, do grona wyłączonych dla samochodów obszarów w Warszawie dołączy część placu Bankowego. Chodzi o parking przy pomniku Juliusza Słowackiego oraz o jezdnię przylegającą do ratusza. Nie będzie można jeździć na odcinku od bramy wjazdowej ratusza do ul. Elektoralnej. Ratusz wyłączy tę część placu Bankowego latem.

Zastępca Rafała Trzaskowskiego, Michał Olszewski tłumaczy, że chodzi o przetestowanie tej przestrzeni pod kątem wykorzystania jej jako miejsca tylko dla pieszych mieszkańców. Dodaje, że ma to związek z przedwyborczą wizją Warszawy jej obecnego prezydenta. Trzaskowski obiecywał wtedy, że chciał by, żeby w stolicy powstało wiele zielonych miejsc, gdzie warszawiacy będą mogli "przyjść i wypić kawę". 

Na razie nieznane są szczegóły zagospodarowania przestrzeni na placu Bankowym. Michał Olszewski zdradza tylko, że testy ratusza będą prowadzone przez dwa sezony letnie. Nie wiadomo również, jaka będzie konkretna data wyłączenia parkingu przy pomniku Słowackiego. Zastępca prezydenta Warszawy nie chce też na razie zdradzać, co dokładnie pojawi się na wyłączonej części placu. - Na razie dogrywamy program - mówi Olszewski.

Więcej o:
Komentarze (59)
Na plac Bankowy bez samochodu. Ratusz wyłączy część placu latem, żeby przeprowadzić testy
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 36 razy 22

  Wybor miejsca raczej glupi.
  Poza tym moze Ratusz by sie skoncentrowal na wyprowadzeniu ruchu tranzytowego ze Srodmiescia.

 • kemotkemot

  Oceniono 37 razy 17

  a czy na placu bankowym sa jakies kawairnie czy restauracje z ogrodkami gdzie mozna usiasc i wypic kawusie w spokoju? Pl bankowy to po prostu betonowa pustynia a tym razem bedzie bez aut

 • spider78

  Oceniono 28 razy 14

  Czy nie ma ważniejszych spraw? Warszawa nie ma ani jednej sprawnie działającej obwodnicy.

 • stachud

  Oceniono 25 razy 13

  To świetny pomysł. Już biorę całą rodzine i idę z Wawra do Czaskosia na kawę.

 • klm747

  Oceniono 36 razy 12

  chore pomysły

 • dorwit0

  Oceniono 33 razy 11

  Niestety, porąbany pomysł utrudniania życia mieszkańcom Pragi Pn rozszerza się ....
  Początkowo myśleliśmy, że to inicjatywa knajpiarzy, ale oni narzekają na mniejsze obroty. To jakaś idea fix urzędników, którzy nie stoją w korkach - tak naprawdę to na Ząbkowskiej niewiele się dzieje, "atrakcje" dla dzieci można przenieść na pustą część bazaru Różyckiego i nie blokować połowy Pragi .

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 51 razy 11

  "Wiceprezydent Michał Olszewski informuje, że spora część placu zostanie latem wyłączona dla ruchu samochodowego. Na razie nie wiadomo dokładnie, co zastąpi auta."

  Ci ludzie nadal mają manię utrudniania warszawiakom zakupów, wizyt u lekarza, jazdy do pracy, powrotów do domu i dostaw towarów.
  Warszawa nie należy do nierobów pętających się po placach i ulicach bez celu lecz do zajętych, pracujących ludzi.
  Usunąć szkodników!

 • anna_pot

  Oceniono 16 razy 10

  zbudujcie kilka dużych parkingów podziemnych w końcu. Czy warszawy nie stać na ucywilizowanie parkowania w śródmieściu.

 • piotr1271

  Oceniono 29 razy 9

  Powszechnie wiadomo, że podstawową bolączką warszawiaków jest to, że nie mogą wypić przysłowiowej kawy w zieleni. Brawo p. Trzaskowski. Widać, że potrafi poukładać priorytety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX