"Piątek trzynastego" na Woli. Mężczyzna w masce hokeisty i z nożem w ręce okradł sklep

Łukasz P. musiał się niedawno naoglądać za dużo thrillerów, bo we wtorek w południe wszedł do sklepu na Woli w masce rodem z "Piątku Trzynastego". Grożąc nożem, zażądał alkoholu. Później tłumaczył policjantom, że chciał zrobić tylko żart.

We wtorek około południa na komendę policji na Woli wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie w masce, który miał grozić nożem ludziom w jednym ze sklepów. Zażądał od nich alkoholu. 

Wola. Mężczyzna w masce Jasona napadł na sklep

Na miejscu policjantom udało się ustalić, że mężczyzna wszedł do sklepu w białej masce na twarzy. Na policyjnych zdjęciach widać, że do złudzenia przypomina ona maskę, którą nosił w filmie "Piątek trzynastego" główny bohater serii - Jason Voorhees. Mężczyzna miał w dłoni nóż, którym od razu zaczął grozić sprzedawcy oraz klientom, którzy akurat robili zakupy. Żądał od nich, aby kupili mu alkohol. Gdy odmówili, zbliżył nóż do jednego z młodych mężczyzn i zagroził, że zrobi mu krzywdę. Wtedy zainterweniował sprzedawca - dał zamaskowanemu napastnikowi zgrzewkę piwa, licząc na to, że nikomu nic się nie stanie. Zadowolony mężczyzna wyszedł, ale osoby ze sklepu od razu zadzwoniły po policję. 

Funkcjonariuszom bardzo szybko udało się namierzyć mężczyznę. Okazało się, że wcale nie próbował się ukryć - nadal w masce i z nożem w ręku spokojnie szedł chodnikiem. Dopiero gdy zauważył policjantów, próbował schować się za zaparkowanymi samochodami. Plan ucieczki się nie powiódł i sprawca trafił w ręce policji. Mundurowi od razu zabezpieczyli też maskę i 25-centymetrowy nóż, które miał ze sobą sprawca. Tłumaczył im, że miał je ze sobą, bo niedawno "oglądał film w którym mężczyzna również miał maskę na twarzy i chciał zrobić żart".

Łukasz P. trafił do policyjnej celi. Po zbadaniu go alkomatem okazało się, że ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a po sprawdzeniu bazy danych, że już wcześniej był notowany. Prokuratura już postawiła mężczyźnie zarzuty - rozboju i usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Dodatkowo prokurator przychylił się tez do wniosku policji o tymczasowym areszcie na trzy miesiące.

Więcej o:
Komentarze (5)
"Piątek trzynastego" na Woli. Mężczyzna w masce hokeisty i z nożem w ręce okradł sklep
Zaloguj się
 • kadanka

  Oceniono 2 razy 2

  ech to drecholskie poczucie humoru..

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 2 razy 2

  Bardziej przeraża mnie ten czarny prostokąt, który nałożył mu redaktor gazeta.pl

 • jugnehalmu

  0

  Wiosna zapewni dobre wynagrodzenie i godne starzenie. Płaca minimalna powinna wynosić w Polsce 1000 euro.!#wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX