Żona Rafała Trzaskowskiego nie pracuje już w ratuszu. Wzięła urlop

Małgorzata Trzaskowska, żona prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, od ponad 20 lat była urzędniczką w stołecznym ratuszu. Po tym, jak jej mąż wygrał wybory stanowisko pani Małgorzaty budziło kontrowersje.

Małgorzata Trzaskowska, żona Rafała Trzaskowskiego, od 2007 roku pracowała w warszawskim urzędzie miasta. Małżonka obecnego prezydenta Warszawy zajmowała tam stanowisko głównego specjalisty w Biurze Rozwoju Gospodarczego, a do jej obowiązków należało m.in. koordynacja przygotowań miasta do udziału w międzynarodowych targach inwestycyjnych czy współpraca z warszawskimi start-upami.

Małgorzata Trzaskowska już nie pracuje w ratuszu

Jeszcze przed wyborami samorządowymi, mówiło się o tym, że praca Małgorzaty Trzaskowskiej może być problemem, jeśli jej mąż zostanie prezydentem Warszawy. Czytaj więcej>>> - Nie będzie mogła tam pracować. Nie zamierzam wprowadzać standardów PiS i być przełożonym i pracodawcą własnej żony - mówił na początku swojej kampanii Rafał Trzaskowski, wtedy jeszcze kandydat na prezydenta, o stanowisku swojej żony w warszawskim ratuszu. 

Z czasem jego wypowiedzi na ten temat stały się mniej stanowcze. Kilka miesięcy później tłumaczył, że nie chce zwolnić własnej żony i to ona musi podjąć decyzję. Podkreślał też, że jego małżonka zaczęła pracę w ratuszu ponad 20 lat temu, dużo wcześniej niż on zajął się polityką. Po wygranych wyborach Małgorzata Trzaskowska wciąż pozostawała na swoim stanowisku, a temat powracał. Wtedy nowy prezydent oświadczył, że jego żona nadal pracuje, ponieważ musi zakończyć projekty, w które jest zaangażowana. - Skończy swój projekt w marcu i przestanie pracować w ratuszu - mówił w styczniu 219 roku.

Jak informuje Tvnwarszawa.pl, termin zakończenia pracy przesunął się w czasie, ale w końcu nadszedł. Ratusz poinformował, że 15 kwietnia Małgorzacie Trzaskowskiej udzielono bezpłatnego urlopu na czas pełnienia przez Rafała Trzaskowskiego funkcji prezydenta. 

Warto również podkreślić, że Rafał Trzaskowski nigdy nie był bezpośrednim przełożonym swojej żony. Biuro Rozwoju Gospodarczego, w którym pracowała Małgorzata Trzaskowska, jest nadzorowane przez wiceprezydenta Michała Olszewskiego. 

Więcej o:
Komentarze (26)
Żona Rafała Trzaskowskiego nie pracuje już w ratuszu. Wzięła urlop
Zaloguj się
 • grajag

  Oceniono 24 razy 14

  Przy piowskim nepotyzmie, gdzie nie tylko rodzina ale pociotki i sympatycy obejmują stanowiska wypominać prezydentowi Trzaskowskiemu , że żona pracuje w ratuszu jest czystą hipokryzją. Ona tam jest od 20 lat, nie zatrudnił jej po obięciu stanowiska co jest normą u pisiorów! Dlaczego ma być ofiarą sukcesu męża i stracić pracę?

 • kapitan.kirk

  Oceniono 17 razy 13

  <<< Małgorzata Trzaskowska, żona prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, od ponad 20 lat była urzędniczką w stołecznym ratuszu. >>>
  <<< Podkreślał też, że jego małżonka zaczęła pracę w ratuszu ponad 20 lat temu, dużo wcześniej niż on zajął się polityką. >>>
  <<< Małgorzata Trzaskowska, żona Rafała Trzaskowskiego, od 2007 roku pracowała w warszawskim urzędzie miasta. >>>

  Są dwie możliwości: 1mo szczęśliwi czasu nie liczą, 2do prezydent Warszawy i/lub Autor tekstu nie zdołali ukończyć zerówki ;-)

 • edza4

  Oceniono 5 razy 5

  Samo wyrażanie opinii na taki temat zakrawa na śmieszność i brak logiki,sprawa miała by się inaczej gdyby po wygranych wyborach prezydent dał zatrudnienie w ratuszu swojej małżonce,a tutaj mamy odwrotną sytuację.Szkoda że mali ludzie nie wprowadzili do tej pory regulacji prawnej która by zabraniała pacy ludziom o takim samym nazwisku nawet bez powiązań rodzinnych w tej samej instytucji czy zakładzie.Głupota nie warta zachodu.

 • kac

  Oceniono 13 razy 3

  Bycie w instytucji na bezpłatnym urlopie nie oznacza, że się w niej nie pracuje. Oznacza, że nie pobiera się pieniędzy i można nie przychodzić do pracy. Można nie przychodzić ale można i przychodzić i coś robić a stanowisko zdaje się jest jakie było, prawda?

 • nanorobot

  Oceniono 5 razy -3

  Nie pracuje, ale jest zatrudniona. Nie otrzymał odprawy, ale czeka na niego na wewnetrznym koncie banku ...

  "Warto również podkreślić, że Rafał Trzaskowski nigdy nie był bezpośrednim przełożonym swojej żony."
  No rzeczywiscie. To tak samo jak Kaczynski nie jest bezposrednim przelozonym Dudy i Morawieckiego ...

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 15 razy -3

  TyPOwe kolesiostwo w ZDMie sami od rowerków i w urzędach rodzina i znajomki!

 • beor

  Oceniono 21 razy -7

  Uczciwszym byłoby zatytułować ten tekst:
  "Żona Rafała Trzaskowskiego z PO wreszcie po 6 miesiącach zawiesiła pracę w Urzędzie Miasta".
  I dodać, że "Rafał Trzaskowski okazał się tak samo niesłowny, jak partia do której należy".

  Ale przecież nie oczekujemy uczciwości od pracowników gazety.pl i gazety wyborczej.
  To jakby oczekiwać od słoni, że będą tańczyć Jezioro Łabędzie.

 • beton44

  Oceniono 25 razy -7

  2019 - 2007 = POnad 20 - aj waj - współczuję wam warszawianie - jak Taśmowski tak będzie liczył budżet - będziecie mieli za swoje - i słusznie :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX