Odra w Warszawie. Stwierdzono kolejnych 70 przypadków. 46 pacjentów nie było nigdy szczepionych

Odra na Mazowszu ponownie atakuje. Warszawski Sanepid informuje o kolejnych 70 przypadkach zachorowania lub podejrzenia zachorowania na odrę. Aż 46 pacjentów nigdy nie było szczepionych przeciwko odrze.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie poinformował o najnowszych danych dotyczących zachorowań lub podejrzeń zachorowania na odrę. W okresie od 29 marca do 11 kwietnia 2019 r. na terenie województwa mazowieckiego zgłoszono 70 nowych przypadków.

Odra w Warszawie. 70 nowych przypadków

Osoby, u których wykryto odrę lub ją podejrzewano, to dorośli w wieku od 18 do 80 lat (48 osób) i dzieci 
w wieku od 3 miesięcy do 16 lat (22 osoby). WSSE w Warszawie dodaje, że aż 46 z nich nie było szczepionych przeciwko odrze. Tylko pięciu pacjentów to obcokrajowcy. 

Wiadomo także, w jakich powiatach zarejestrowano chorych: w powiecie warszawskim – 51 osób, wyszkowskim – 5, wołomińskim – 3, radomskim – 2, pruszkowskim – 2, piaseczyńskim – 1, otwockim – 1, mińskim – 1, warszawskim zachodnim – 1, siedleckim – 1, gostynińskim – 1, węgrowskim – 1.

WSSE informuje także, że na terenie województwa mazowieckiego odnotowano trzy ogniska epidemiczne zachorowań na odrę w powiatach: warszawskim, wyszkowskim i otwockim.

Łącznie od początku roku do WSSE w Warszawie wpłynęło 318 zgłoszeń podejrzeń lub zachorowań na odrę. Inspektorzy podkreślają jednak, że w 2019 roku nie odnotowano zgonów z powodu powikłań po zachorowaniu na tą chorobę.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

Wspomóż dziką przyrodę i przekaż datek na działalność organizacji GreenpeaceWspomóż dziką przyrodę i przekaż datek na działalność organizacji Greenpeace Fot. greenpeace.pl

Więcej o:
Komentarze (71)
Odra w Warszawie. Stwierdzono kolejnych 70 przypadków. 46 pacjentów nie było nigdy szczepionych
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 42 razy 28

  Czy wicepremier od pierdzenia w stołek, Beata Fałszydło, dalej podtrzymuje swoje stanowisko, ze szczepienia nie powinny być obowiązkowe i że każdy rodzic powinien mieć wybór, czy ma narazić na chorobę i śmierć własne dziecko, czy nie?

 • pokon

  Oceniono 13 razy 5

  Zasługa takich mend jak Godek. Niedługo wszystkie choroby zakaźne opanujà Polskè.

 • katie3001

  Oceniono 12 razy 4

  "Osoby, u których wykryto odrę lub ją podejrzewano, to dorośli w wieku od 18 do 80 lat (48 osób) i dzieci
  w wieku od 3 miesięcy do 16 lat (22 osoby). WSSE w Warszawie dodaje, że aż 46 z nich nie było szczepionych przeciwko odrze+ - to w końcu u ilu stwierdzono odrę? Ile z tych osób rzeczywiscie było chorych? I jaki był genotyp wirusa? Taki sam jak w szczepionce czy nie?

 • justas32

  Oceniono 26 razy 4

  Rodzice powinni mieć prawo decyzji czy szczepią dziecko czy nie. Ale jeżeli nie zaszczepią to dziecko nie powinno mieć prawa chodzić do szpitala, przedszkola ani szkoły, a jeżeli zachoruje - to leczenie prywatnie, na koszt rodziców. Jeżeli zaś nieszczepione dziecko zarazi inne dziecko - to jego rodzice powinni odpowiadać za skutki tego zarażenia całym swoim majątkiem. Ale rodzice powinni mieć prawo decyzji czy szczepią dziecko czy nie...

 • katie3001

  Oceniono 10 razy 2

  Polecam lekturę raportów na stronie PSSE. Liczby są inne niż te podane w artykule.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX