Wielkanoc w Warszawie. Ulicami stolicy przejdą liczne drogi krzyżowe i procesje [UTRUDNIENIA]

Wielkanoc 2019 w Warszawie jak co roku oznacza, że ulicami miasta w najbliższy weekend (19-21 kwietnia) będą odbywać się liczne obchody religijne. W związku z tym można spodziewać się chwilowych utrudnień oraz tego, że niektóre trasy komunikacji miejskiej mogą ulec zmianie.

Wielkanoc w Warszawie: Wielki Piątek, 19 kwietnia

W piątek między godziną 20 a 22 odbędzie się Centralna Droga Krzyżowa. Procesja tradycyjnie wyruszy spod kościoła akademickiego św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu, a następnie przejdzie ulicami: Miodowa – Senatorska – pl. Teatralny – Wierzbowa – pl. marsz. J. Piłsudskiego – gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza – Krakowskie Przedmieście.

W tym czasie autobusy linii: 111, 116, 178, 180, 503 i 518, jadące w kierunku północnym, zostaną skierowane na objazd ulicami Królewską i Marszałkowską. W przeciwną stronę autobusy linii 111 będą kursowały ul. Marszałkowską do Al. Jerozolimskich, a autobusy pozostałych linii zjadą ul. Kapucyńską w al. „Solidarności”, skręcą w. Marszałkowską i dalej pojadą Królewską. Autobusy linii 107 będą jeździły ul. Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi; 128 i 175 pojadą ulicami Królewską, Marszałkowską, Świętokrzyską i Twardą do tymczasowego przystanku na pl. Grzybowskim, a 222 z pl. Bankowego prosto ul. gen. W. Andersa do tymczasowego przystanku na Muranowskiej. 

Również w piątek, 19 kwietnia, w godz. 19:30-21 procesja przejdzie w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ursusie. Jej trasa będzie prowadziła ulicami: Piastowska – II Armii Wojska Polskiego – Regulska – Kompanii AK „Kordian”.

W tym czasie autobusy linii 178 i 191 w kierunku przystanku PKP Ursus będą kursowały ulicami Regulską i M. Spisaka. W przeciwnych kierunkach pojadą ulicami gen. K. Sosnkowskiego – T. Kościuszki – M. Spisaka. Autobusy linii 207 w obydwu kierunkach pojadą ul. Regulską i Al. Jerozolimskimi.

Wielkanoc w Warszawie: Wielka Sobota, 20 kwietnia

W sobotę, 20 kwietnia, w godzinach 20:15-21 spod katedry polowej Wojska Polskiego przy pl. Krasińskich wyruszy procesja, której trasa prowadzić będzie ulicami: Miodowa – Kapitulna – Podwale – J. Kilińskiego – Długa.

W tym czasie autobusy linii: 116, 178, 180, 503 i 518 mogą zmienić swoje trasy i pojechać ulicami: Senatorska – pl. Bankowy – gen. W. Andersa.

Wielkanoc w Warszawie: Wielkanoc, 21 kwietnia

W Niedzielę Wielkanocną, 21 kwietnia w kilku parafiach odbędą się procesje rezurekcyjne, które mogą wiązać się z czasowym wstrzymaniem ruchu i zmianami w kursowaniu autobusów i tramwajów:

 • 0.30-1.00 w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus rozpocznie się procesja, która przejdzie ulicami: Tamka – Elektryczna – Zajęcza – Dobra  i dalej ul. Tamka;
 • 6.00-7.00 odbędzie się procesja w parafii Najświętszego Zbawiciela na pl. Zbawiciela, która przejdzie wokół placu;
 • 6.00-7.00 odbędzie się procesja w parafii św. Józefa skrzyżowaniu zbiegu ulic Cierlickiej i Rynkowej. Trasa prowadzić będzie ulicami: Cierlicka – Plutonu AK „Torpeda” – gen. K. Sosnkowskiego – T. Kościuszki;
 • 6.00-6.20 procesja wyruszy z kościoła Stygmatów św. Franciszka na Nowym Mieście. Jej uczestnicy przejdą ulicami: Zakroczymska – Franciszkańska;
 • 6.00-7.00 odbędzie się procesja w parafii św. Szczepana. Trasa prowadzić będzie ulicami: Melsztyńska – Wiśniowa – L. Narbutta – Sandomierska – Melsztyńska;
 • od godz. 6.00 do godz. 6.30 będzie trwała procesja w parafii Matki Boskiej Różańcowej na Bródnie. Jej uczestnicy przejdą ulicami: P. Wysockiego – Poborzańska – W.K. Ogińskiego – Bartnicza;
 • 7.10-7.40 odbędzie się procesja w parafii NMP Królowej Wyznawców na Siekierkach. Jej trasa została poprowadzona ulicami: Gościniec – Gwintowa. W tym czasie swoją trasę mogą zmienić autobusy linii 167, które pojadą ulicami: Polska – Antoniewska – Augustówka.
Więcej o:
Komentarze (21)
Wielkanoc w Warszawie. Ulicami stolicy przejdą liczne drogi krzyżowe i procesje [UTRUDNIENIA]
Zaloguj się
 • pandzik

  Oceniono 14 razy 8

  ciemnogórd...

 • darmen987

  Oceniono 16 razy 8

  Parada bezmyślności ...

 • roro1000000

  Oceniono 11 razy 7

  przejdzie procesja DYSONANSU POZNAWCZEGO :)

 • batura3

  Oceniono 12 razy 6

  Mobilny cyrk - alleluja:)))

 • wejsunek47

  Oceniono 14 razy 6

  parada pajaców i przebierańców..

 • just4f

  Oceniono 8 razy 4

  Krzyż pański z...Kościołem.

 • rotterdamus

  Oceniono 11 razy 3

  Katabasy zablokują pół miasta?! Polskę traktują niczym swój folwark...Chory kraj!
  Gwóźdź programu, to Król Jezusek , który będzie tę Gawiedź prowadził po wodzie. Już w Wiśle ryby za "Gruba Kaskę" przeganiają by nikt się poślizgnął;)
  Niczym Islam

 • popis.pasozyty

  Oceniono 2 razy 2

  Częstotliwość szamańskich zabobonów jest wprost proporcjonalna do uśrednionego poziomu ciemnoty danego narodu.
  A że poziom ciemnoty przekłada się na procentowa liczbę wyznawców tychże zabobonów, to w Polsce, w\g statystyk, będzie to ponad 90%, niestety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX