Atak na plebanii na Muranowie. Zginął ojciec jednego z księży. Kardynał Nycz: to dla mnie szok

Kardynał Kazimierz Nycz skomentował atak, do którego doszło na plebanii kościoła na Muranowie. Policja i prokuratura wciąż wyjaśniają okoliczności tragedii. Kard. Nycz prosi o modlitwę.

Atak na plebanii na Muranowie miał miejsce 11 kwietnia po południu. Nie żyje 65-letni mężczyzna. Ksiądz, który ruszył na pomoc, również został raniony przez napastnika, ale nie odniósł poważnych obrażeń. 

Atak na plebanii. Nycz: nawet w takim miejscu człowiek nie może być pewny

Śmiertelna ofiara napaści to ojciec jednego z księży. Archidiecezja informuje, że został zaatakowany, gdy wchodził ze spowiedzi.

"Wiadomość o tym, co się wydarzyło wczoraj na terenie plebanii parafii św. Augustyna w Warszawie, była dla mnie szokiem" - czytamy w liście kardynała Kazimierza Nycza zamieszczonym na stronie Archidiecezji Warszawskiej. Metropolita warszawski prosi o modlitwę za rodzinę zmarłego i dodaje, że zbrodnia będzie dla wszystkich "próbą miłości i próbą przebaczenia".

Z jednej strony momentalnie moje myśli poszły w kierunku rodziny, żony, dzieci zamordowanego mężczyzny, ojca jednego z kapłanów naszej archidiecezji, z drugiej strony w kierunku samej wspólnoty parafialnej. Mówiąc tak zupełnie po ludzku, jeżeli człowiek nie może być pewny nawet w takim miejscu, do którego przychodzi po posługę religijną, to jest wielki znak zapytania, co się z tymi naszymi czasami stało

- komentuje Nycz, dodając, że w tragicznym zdarzeniu jest "pewien mocny kawałek rekolekcji".

Chodzi o głęboki, duchowy wymiar całej tej sprawy, że ten człowiek który został zabity, wychodził od konfesjonału, był po spowiedzi. To sakrament, który wszystkim nam przynosi uwolnienie z grzechów i przygotowuje do śmierci

- czytamy w wypowiedzi Nycza, który na koniec zapewnia, że modli się nie tylko za rodzinę zmarłego, lecz także w intencji sprawcy zabójstwa.

Dwa zabójstwa w Warszawie 

Policja i prokuratura wciąż wyjaśniają okoliczności ataku na Muranowie. Z nieoficjalnych informacji podanych przez portal Wpolityce.pl wynika, że sprawca zaatakował 60-latka szklaną butelką. Policja nie potwierdza, jakiego narzędzia użyto do zabójstwa - informuje jedynie, że po zatrzymaniu napastnik zemdlał i został przewieziony do szpitala, gdzie jest obecnie pilnowany przez policjantów. Jego motywy na razie nie są znane, śledczy wciąż gromadzą materiały dowodowe.

Podobnie jak w przypadku ataku nożownika na Mokotowie, do którego doszło tego samego dnia, sprawa została przekazana do prokuratury. Funkcjonariusze podkreślają, że obie sprawy nie mają ze sobą związku.


 
 
 
 
 

Więcej o:
Komentarze (148)
Warszawa. Atak na plebanii na Muranowie. Kardynał Nycz komentuje
Zaloguj się
 • users

  Oceniono 50 razy 42

  Szczerze współczuję rodzinie zamordowanego. Ale skomentuję słowa K.Nycza "nawet w takim miejscu człowiek nie może być pewny..." - tak, szanowny panie, naprawdę pora zrozumieć że podlegacie tym samym regułom - życia i prawa - co reszta świata.

 • niktwazny126

  Oceniono 52 razy 42

  No nie jest. wysyłasz człowieku dziecko do kościoła, a tam przysposobienie seksualne

 • kemor234

  Oceniono 46 razy 38

  "Mówiąc tak zupełnie po ludzku, jeżeli człowiek nie może być pewny nawet w takim miejscu, do którego przychodzi po posługę religijną, to jest wielki znak zapytania, co się z tymi naszymi czasami stało".
  TO "DZIĘKI" KOŚCIOŁOWI, CZŁOWIEK NIE MOŻE BYĆ PEWNY ...
  A DZIECKO W SZCZEGÓLNOŚCI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • cleryka

  Oceniono 46 razy 38

  Ulice miast są niebezpieczne,a gliniarze pilnują tylko miesięcznic i willi na Żoliborzu.

 • evergreen111

  Oceniono 54 razy 38

  Nawet na plebanii młody człowiek nie jest pewny, czy go proboszcz nie zgwałci, panie Nycz!

 • zgred151

  Oceniono 38 razy 34

  Raz prawde powiedzial " nawet w takim miejscu człowiek nie może być pewny" dlatego dzieci powinny tam miec zakaz wstepu

 • a_moniak

  Oceniono 34 razy 32

  Proponuję mordercę przenieść w ramach kary do innej parafii.

 • bloxyx

  Oceniono 31 razy 29

  Jakoś nie przypominam sobie aż tak szybkiego wystąpienia zarządu kościoła katolickiego w przypadku morderstwa Prezydenta Gdańska...

 • state77

  Oceniono 33 razy 25

  Ciekawe czy jak czarni z krzyżami mordowali rdzennych mieszkańców Ameryki i Afryki w imię wiary to też był zszokowany. Ruanda PAMIĘTA!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX