Strajk nauczycieli. Ratusz: egzaminy gimnazjalne się odbędą. Były problemy z brakami w komisjach

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że egzaminy gimnazjalne w Warszawie odbędą się normalnie. Wcześniej ratusz informował, że kilkanaście szkół w Warszawie ma problem ze skompletowaniem komisji egzaminacyjnej na środowy egzamin. Brakowało prawie 180 pedagogów.

Egzaminy gimnazjalne powinny zacząć się w całej Polsce 10 kwietnia. W związku z ogólnopolski strajkiem nauczycieli to, czy się odbędą, stanęło pod znakiem zapytania. Problemem jest brak nauczycieli, którzy mogliby zasiadać w komisjach egzaminacyjnych w szkołach. 

Czytaj także: Egzamin gimnazjalny 2019. Chaos w szkołach. Rząd nie mówi, co robić. Jedyna rada: Przyjdźcie na egzamin

Protest nauczycieli. Egzamin gimnazjalny w Warszawie

Rafał Trzaskowski poinformował we wtorek po godzinie 16, że rozpoczynające się w środę egzaminy gimnazjalne odbędą się normalnie. Podziękował sztabowi kryzysowemu za pomoc w skompletowaniu brakujących komisji egzaminacyjnych.

"Ważne! Rozpoczynające się jutro egzaminy gimnazjalne, mimo #StrajkNauczycieli, odbędą się - @warszawa zapewni odpowiednią liczbę nauczycieli. Dziękuję sztabowi kryzysowemu - dyrektorom, burmistrzom - oraz nauczycielom. A za piszących egzaminy uczniów trzymam kciuki!| - napisał Trzaskowski na Twitterze.

Przypomnijmy, że wcześniej podczas konferencji stołeczny ratusz poinformował, że egzamin gimnazjalny będzie można przeprowadzić w 123 szkołach w Warszawie. Część szkół miała jednak problem ze skompletowaniem komisji egzaminacyjnych - poinformowano, że dyrektorzy 13 szkół próbują znaleźć osoby, które mogłyby w nich zasiąść. Brakowało 179 pedagogów. 

Współpracujemy z dzielnicami i dyrektorami szkół, żeby te braki uzupełnić. O godzinie 18:00 będziemy już w stanie podać ostateczny komunikat, czy w Warszawie będziemy gotowi, żeby przeprowadzić egzaminy

- powiedział prezydent Rafał Trzaskowski. Jak dodał, największe problemy z brakami w komisjach egzaminacyjnych były na Mokotowie, Białołęce, Targówku i w Wawrze. 

Więcej o:
Komentarze (21)
Strajk nauczycieli w Warszawie. Ratusz: egzaminy gimnazjalne się odbędą. Były problemy z brakami w komisjach
Zaloguj się
 • smokwawerski

  Oceniono 11 razy 3

  Powtórzę: To nie jest ustępstwo! To jest odpowiedzialność i przyzwoitość wobec dzieci. Rząd nie wyniósł żadnych wartości ani z domu ani ze szkoły. Nauczyciele to w znacznej większości ludzie kultury. Brawo dla ich postawy!

 • twojasuczka

  Oceniono 9 razy 3

  jak sie odbędą to przegraliscie strajk

 • moriach

  Oceniono 15 razy 3

  Jak zwykle PiS upichciło ustawę na kolanie, żeby ratować sytuację zamiast przedstawić nauczycielom rozsądną propozycję. Mam obawy, że jak uda się przeprowadzić egzaminy, to nauczyciele zostaną odesłani z kwitkiem, bo przepadnie ich główna karta przetargowa.

 • mjunhy

  Oceniono 8 razy 2

  Dzięki strajkującym moja żona która szukała pracy w zawodzie nauczyciela dzisiaj miała pracę.

  Dzięki

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 12 razy 2

  Lećcie do salek katechetycznych. Weźcie kieckowych do komisji.
  Oh, wait.... Salki katechetyczne są wynajęte na różne inne przedsięwzięcia...

 • ja_prostak

  Oceniono 1 raz 1

  skoro są braki , to może oddać egzaminy walkowerem

 • bokaj

  Oceniono 11 razy 1

  I bardzo dobrze: egzaminy zrobić, innych zajęć szkolnych, żadnych lekcji - nie prowadzić.
  Nich się w końcu dyletantka Zalewska ze swoją rozwrzeszczaną siostrą w głupocie Szydliną wezmą za jakąś robotę i przygotowują pole negocjacji Nauczycieli z Premierem (te dwa pokurcze mentalne tylko do przygotowywania terenu się nadają)
  W końcu wzięły "bo im się należało" - to niech pokażą, za co "się należało": za zapie.dalanie w robocie, a nie za wożenie tłustych pośladów rządowymi limuzynami!

 • i.o.to.chodzi

  Oceniono 12 razy 0

  PIS zależy, żeby egzaminy się nie odbyły.

  Rządowi chodzi o to, by społeczne emocje (emocje a nie myślenie) skierowały się przeciwko strajkującym.

  W obecnej sytuacji - jeśli egzaminy się odbędą i wezmą w nich udział strajkujący nauczyciele - to sympatie społeczeństwa będą z nauczycielami (poza twardym elektoratem PiS, ale oni i tak zawsze będą popierać PiS).

 • elak2013

  Oceniono 6 razy -2

  Ja już teraz nic nie rozumiem z tego strajku...Przecież fakt zrobienia egzaminów to już jest ustępstwo w stosunku do rządu...Szanowni nauczyciele, STRAJKUJCIE przeciwko wieloletniemu poniżaniu!!!! A,że nie dostaniecie pieniędzy za dni strajku? Ja mogę złożyć się z innymi na te brakujące pieniądze.Tylko trzeba akcji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX