Ekipa Trzaskowskiego zwalnia dyrektora od zieleni. W tle konflikt w ratuszu. "Nie wykonywałem poleceń"

Dyrektor Zarządu Zieleni Marek Piwowarski ma w poniedziałek "zabrać swoje rzeczy". Tak ekipa Rafała Trzaskowskiego pożegnała się z wieloletnim pracownikiem ratusza. Lokalni dziennikarze piszą o konflikcie z Justyną Glusman, wcześniej kandydatką ruchów miejskich, obecnie koordynatorką u Trzaskowskiego.
- Dostałem wypowiedzenie. Pani koordynator do spraw zieleni uważa, że nie wykonywałem jej poleceń - mówi dziennikarzowi TVN Warszawa Marek Piwowarski. 
- Zdarzało mu się nie wykonywać poleceń, z którymi się nie zgadzał - potwierdza w rozmowie z warszawską "Wyborczą" osoba z ratusza. 

Piwowarski przed 3 ostatnie lata był dyrektorem Zarządu Zieleni, wcześniej - pełnomocnikiem Hanny Gronkiewicz-Waltz ds. Wisły. Miejskim aktywistom z początku było nie po drodze z pełnomocnikiem (głośny był konflikt z Przemysławem Paskiem z fundacji Ja Wisła), ale później sytuacja się zmieniła. Warszawa zwróciła się ku Wiśle, brzegi zaczęły przyciągać mieszkańców. 

W tle zwolnienia Marka Piwowarskiego z funkcji dyrektora Zarządu Zieleni leży podobno sytuacja z klubami nad Wisłą. Mieszkańcy Powiśla skarżyli się na hałas i brud w sezonie imprezowym. Ratusz prowadził rozmowy, które miały prowadzić do kompromisowego rozwiązania. Na kluby nad Wisłą miał być rozpisany nowy konkurs. Ich właściciele alarmowali we wspólnym oświadczeniu: "Koniec tańców pod gołym niebem, koniec imprez nad rzeką, koncertów i wielu wydarzeń, które dla Was organizowaliśmy. Mogą zniknąć klubokawiarnie, które Was gościły". To przebiło się w mediach społecznościowych, podniosły się liczne głosy niezadowolenia. W końcu - jak pisaliśmy na gazeta.pl - z sytuacji tłumaczyć się musiał sam prezydent Rafał Trzaskowski. W TVN24 zapewniał, że "nic złego się nie stanie" i "będą imprezy". A Marek Piwowarski i Justyna Glusman (wcześniej kandydatka na prezydentkę Warszawy z ramienia Miasto Jest Nasze, a obecnie koordynatorka ds. zieleni w ekipie Trzaskowskiego) wzajemnie obciążali się winą - pisze tvnwarszawa.pl

Zarząd Zieleni zarządzany przez Piwowarskiego niedawno był bohaterem jeszcze jednej lokalnej awantury. "Podpadł" mieszkańcom Żoliborza, bo ogłosił konkurs na dzierżawę Prochowni w Parku Żeromskiego. Obecnie mieści się tam lubiana klubokawiarnia. Wizja jej zamknięcia wzbudziła protesty Żoliborzan, tym bardziej, że informacji towarzyszyły plany zamykania parku na noc. Ostatecznie konkurs odwołano, a w sprawie Parku Żeromskiego mają się obyć konsultacje społeczne. 

Na razie nie ma informacji, kto zastąpi Marka Piwowarskiego w fotelu dyrektora Zarządu Zieleni. W sprawie dymisji pojawiły się pierwsze protesty - pod hasztagiem #marekdyrektoremZZW za Piwowarskim opowiedział się prowadzący profil Zielony Żoliborz.

Więcej o:
Komentarze (151)
Warszawa. Marek Piwowarski zwolniony. Po konflikcie o bulwary
Zaloguj się
 • kalim13

  Oceniono 71 razy 49

  Nie do końca rozumiej jak to możliwe żeby podwładny wybierał sobie które polecenia wykona a które nie. Jak uwiera dyrektor i nie możemy przekonać go do swoich racji to zwyczajnie należy odejść i koniec tematu. Jeżeli jest się specjalistą który ma rację chętnych do zatrudnienia będzie kolejka.

 • lulla.by

  Oceniono 37 razy 23

  "zwróciła się ku Wiśle", "otwarła się na rzekę"

  "odwróciła się przodem do Wisły" - to nie jest dobra polszczyzna

 • dorsai68

  Oceniono 39 razy 21

  Tak się kończy współprac z "aktywistami miejskimi".
  Aktywistka po SGH bez żadnego doświadczenia, zwalnia z pracy specjalistę architektury krajobrazu po SGGW z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem.

  Brawo wy!

 • policzna

  Oceniono 35 razy 19

  Czyli właściciele lokali czerpiący duże dochody ze sprzedaży alkoholu nazywanej dla niepoznaki działalnością kulturalną doprowadzili do usunięcia gościa, który chciał ograniczenia pijackich imprez. Jak widać bardzo skuteczne lobby, co tylko dowodzi jak intratna jest działalność rozpijania Polaków...

 • maaac

  Oceniono 42 razy 18

  Jak się podwładny nie zgadza z poleceniami może wpierw próbować dyskutować a potem tylko się zwolnić.

 • policzna

  Oceniono 25 razy 17

  Polecam jeszcze do poczytania biografię pani Glusman w wikipedii. Całe jej doświadczenie zawodowe to działalność w gronach doradczych, eksperckich, itp. Konkretną pracą jakoś nie miała okazji się zająć... ale to typowa przypadłość "aktywistów miejskich" :-)

 • menel13

  Oceniono 27 razy 13

  Warszawa musi się poświęcić dla Narodu. Trzeba zrobić aktywistkę Glusman dyrektorem a potem podziwiać jaką piękną katastrofę spowoduje.

 • moriach

  Oceniono 22 razy 12

  Chyba nie bardzo ogarniam strukturą władzy w ratuszu, skoro koordynator (która to funkcja wydaje mi się zwykłym urzędniczym stanowiskiem) jest zwierzchnikiem dyrektora całego departamentu?

 • zielony_wesolek

  Oceniono 12 razy 8

  czy teraz zielenią zajmować się mają tzw. "spełcznicy" dla których ich pieniactwo jest drogą do kariery zawodowej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX