Czarny Kot zniknie z Warszawy. Trwa przetarg na rozbiórkę najsłynniejszej w mieście samowoli budowlanej

Zgodnie z informacją powiatowego inspektora nadzoru budowlanego Andrzeja Kłosowskiego, 10 kwietnia minie termin składania ofert na rozbiórkę Czarnego Kota. Najsłynniejsza warszawska samowola budowlana ma zniknąć w ciągu 90 dni.

Rozbiórka ma dotyczyć tylko części budynku - od drugiego piętra wzwyż. Jak podaje portal tvn24.pl z dokumentacji przetargowej wynika, że demontaż obejmie rozbiórkę instalacji (elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, klimatyzacyjnej i grzewczej), stropów, ścian, posadzek oraz wszystkich prac zabezpieczających.

Czarny Kot zniknie z Warszawy - do 10 kwietnia trwa przetarg na rozbiórkę samowoli budowlanej

Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego na prace wyburzeniowe otrzymał już dotację w wysokości 700 tysięcy złotych. Środki zostały przekazane miesiąc temu przez wojewodę mazowieckiego. Po przeprowadzeniu rozbiórki PINB będzie starał się odzyskać pieniądze od właścicieli budynku.

Czarny Kot w założeniu miał być jednopiętrowym pawilonem-hotelem i na tę budowę otrzymano zgodę miasta. Właściciele postanowili jednak dobudować kolejne kondygnacje budynku. Walka o rozbiórkę dodatkowych pięter trwa od 10 lat. W grudniu ubiegłego roku Naczelny Sąd Administracyjny ostatecznie wydał wyrok zezwalający na demontaż samowoli budowlanej.

Więcej o:
Komentarze (69)
Czarny Kot zniknie z Warszawy. Trwa przetarg na rozbiórkę najsłynniejszej w mieście samowoli budowlanej
Zaloguj się
 • to_ja_tu_bylem

  Oceniono 52 razy 48

  To jest przyklad porazki Państwa... Ponad 10 lat walczyć z samowolą? To powinna być prosta sprawa...

 • spark5719

  Oceniono 36 razy 34

  A co z gargamelem Gołębiewskiego w Karpaczu? Była decyzja ministra o rozbiórce nielegalnie dobudowanych pięter, i co? Są równi i równiejsi?

 • asperamanka

  Oceniono 25 razy 21

  Really? Zniknie? Miasto go rozbierze? Uwierzę jak zobaczę. Jeśli dożyję.

 • shtalman

  Oceniono 23 razy 19

  Szkoda, a mogliby zrobić muzeum architektury, wszystkie style są zaprezentowane

 • agnrodis

  Oceniono 33 razy 15

  I tak zle, i tak niedobrze. Z jednej strony szkoda niszczyc cos, co jest funkcjonalne i mogloby jeszcze sluzyc przez lata, a le z drugiej strony rozbiorka bylaby sraszakiem dla przyszlych samowolek.
  Ja bym obciazyl wlascicieli karami i przez 20 lat wplywy z nielegalnie dobudowanej kubatury poszlyby do kasy miasta.

 • 2krzychok

  Oceniono 36 razy 10

  A po co za państwową kasę to niszczyć jak już stoi?
  Gmina powinna to przejąć wraz z gruntem i zagospodarować, albo wystawić na przetarg.
  Zapewniam, że samowole budowlane błyskawicznie by się skończyły.

 • prezes Szatni hotelowej

  Oceniono 19 razy 9

  Jestem pewny, że gdyby były tam pamiątki po największym prezydencie wszechczasów mało tego i zapewne całej Drogi Mlecznej wiadomo którym nikt by tego budynku nie ruszył. Oczywiście brzydki jak noc z przelotnymi opadami deszczu przy temperaturze plus 2, lecz czy jego pomniki są ładne??

 • adkrawczyk

  Oceniono 28 razy 8

  Tak oto w imię prawa wywala się Państwową kasę: Rozbiórka za Państwowe, kasa jeszcze nie wiadomo czy zostanie odzyskana itp. To szanowny nadzór nie bywał na budowie i nie widział że dobudowują pięterko, a co z kierownikiem budowy siedzi już ? i.t.d.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX