Największy w Europie przetarg na autobusy elektryczne rozstrzygnięty. Warszawa dostanie 130 Solarisów

W Warszawie rozstrzygnięto przetarg na dostawę 130 autobusów elektrycznych. Zwycięską ofertę złożyła firma Solaris. Dotychczas ulicami stolicy jeździło 30 elektrycznych autobusów. Nowe pojazdy wyjadą na ulice Warszawy już na początku 2020 roku.

Rekordowy przetarg na dostawę 130 elektrycznych autobusów rozstrzygnięto w piątek 22 marca. Kontrakt dostanie Solaris, który dostarczy nowe pojazdy za 399,6 miliona złotych. Była to jednocześnie jedyna oferta, bo do przetargu nie zgłosiły się inne firmy. Jak informuje portal transport-publiczny.pl, był to także największy przetarg na autobusy elektryczne w Europie i jedno z największych jednorazowych zamówień autobusowych. 

Warszawa dostanie 130 nowych autobusów elektrycznych. "Największy przetarg w Europie"

Podczas ogłaszania przetargu w lutym tego roku ratusz informował, że dzięki inwestycji w Warszawie ma być czyściej i ciszej, a z Traktu Królewskiego całkowicie znikną autobusy zasilane olejem napędowym. 

Dzięki zamówieniu Warszawa, jako drugie po Londynie miasto w Europie, będzie miała ponad sto autobusów elektrycznych. Łącznie, wraz z posiadanymi elektrobusami, po stołecznych ulicach poruszać się będzie 160 takich pojazdów

- czytamy na stronie ratusza.

Każdy z elektrycznych autobusów będzie miał klimatyzację, elektroniczne systemy informacji pasażerskiej, monitoring, automat biletowy oraz liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Autobusy nie będą emitowały spalin i mają być bardzo ciche. Pomieszczą po 120 pasażerów, w tym 38 na miejscach siedzących.Więcej o:
Komentarze (45)
Gigantyczny przetarg rozstrzygnięty. Warszawa dostanie 130 nowych autobusów elektrycznych
Zaloguj się
 • pijanymarynarz

  Oceniono 33 razy 27

  Gdzie komentarze polityków PiS i dziennikarzy prawicy? Nikt nie krzyczy, że to już Hiszpanie? Że nie dali kontraktu Ursusowi? :) Firmie wydmuszce, w której grasuje teraz komornik a co nie przeszkodziło PiSowskiemu NCBiR przyznać grubą dotację na ZAPROJEKTOWANIE i budowę 1000 autobusów... Jak widać, NCBiR szasta kasą bo daje pieniądze na wymyślenie gotowych już rozwiązań.

 • mln79

  Oceniono 5 razy 5

  Phi, w Gdyni mamy trolejbusy od 1943 i jest ich 90. Warszawa póki co daleko w tyle za nami.

 • warszawiak67

  Oceniono 7 razy 5

  Bardzo fajna informacja. Szkoda tylko, że prąd u nas w przeważającej mierze robi się z węgla...

 • freud44

  Oceniono 9 razy 5

  Ile emitują gazów cieplarnianych lumpy które zaraz te autobusy zasmrodzą. Może czas na akcję Zero lumpa w busie i tramwaju!

 • ojbat

  Oceniono 20 razy 4

  "Nie będą emitować spalin..."
  Będą, tylko gdzie indziej, przez większe kominy.

 • kurdupel0

  Oceniono 2 razy 2

  na ekologiczne autobusy o wartości 400 mln potrzebujemy procedury przetargowej , a 1200 mln dla tvpis załatwiamy dwoma głosowaniami w 5 min

 • marcin.rudzinski

  Oceniono 30 razy 2

  Brawo Warszawa. Brawo Prezydent Trzaskowski.

 • michalinn

  Oceniono 1 raz 1

  po brexicie trzeba się przerzucić na komunikację naziemną, bo z lotami ciężko www.logistyka.wnp.pl/brexit-to-utrapienie-dla-przemyslu-lotniczego,342361_1_0_0.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX