Uczniowie świętowali pierwszy dzień wiosny. Na kawałkach styropianu popłynęli na wyspę w Konstancinie

Sześciu uczniów postanowiło świętować pierwszy dzień wiosny w nietypowy sposób. Zbudowali tratwy ze styropianu i pływali nimi po stawie w Konstancinie-Jeziornie. Traf chciał, że ich wyczyny zobaczyła policja, a z wyprawy zostali przewiezieni prosto na komisariat.

Jak opisuje TVN Warszawa, grupa sześciu uczniów w ramach obchodów pierwszego dnia wiosny postanowiła wyruszyć w rejs po stawie znajdującym się przy przy ulicy Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie. By dostać się do znajdującej się na drugim brzegu wyspy użyli... kawałków styropianu. Zauważyli ich policjanci patrolujący okolicę, którzy postanowili zainterweniować i pomóc uczniom w bezpiecznym przedostaniu się na ląd.

Konstancin-Jeziorna. Z wyspy na komisariat

Na miejsce przyjechały cztery zastępy straży pożarnej i dwie łodzie. Uczniom nic się nie stało - zostali ubrani w kapoki i bezpiecznie przetransportowani na brzeg. 

- Pomysły związane z pierwszym dniem wiosny mają różne oblicza, ale czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy - skomentował zdarzenie Jarosław Sawicki oficer z komendy policji w Piasecznie w rozmowie z TVN Warszawa.

Jak dodał, niefrasobliwe zachowanie uczniów będzie miało swoje konsekwencje. Prosto z wyspy nastolatkowie, najmłodszy miał 12 a najstarszy 16 lat, zostali przewiezieni na pobliski komisariat policji. Stamtąd odebrali ich rodzice. - Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny - dodaje Sawicki, przestrzegając innych przed podobnymi pomysłami na spędzanie pierwszych, wiosennych dni.

Więcej o:
Komentarze (58)
Uczniowie świętowali pierwszy dzień wiosny. Na kawałkach styropianu popłynęli na wyspę w Konstancinie
Zaloguj się
 • antygronkowiec

  Oceniono 65 razy 63

  A mogli pochlać, poćpać...

 • malgojb

  Oceniono 60 razy 60

  Aż sąd rodzinny? Dobrze, że dawniej mimo wszystko za kąpiel w stawie do poprawczaków nie zamykali.

 • justas32

  Oceniono 45 razy 45

  No a Policji rosną wskaźniki wykrywalności ...

 • aeromonas

  Oceniono 33 razy 29

  Dajcie spokój, pomysłowe dzieciaki i ładnie się bawiły, z fantazją. Nie przerabiajcie wszystkich na korposzczury!

 • dan_on

  Oceniono 25 razy 25

  wyspa na drugim brzegu... gdyby była na pierwszym, nie musieliby używać styropianu do przepłynięcia na nią a tak do pełnoletności w poprawczaku a potem 15 lat w pierdlu.

 • beetle83

  Oceniono 21 razy 21

  Super - dzieciaki z wyobraźnią, będą wspomnienia. Miło słyszeć że młodzi ludzie nie tylko garbią się nad telefonem tudzież chleją\jarają. Oczywiście było to skrajnie nierozsądne i niebezpieczne i policja miała obowiązek zareagować ale sąd rodzinny? Serio? Powinni ich solidnie opier***ić i tyle. W dziwnych czasach żyjemy.

 • 1852m

  Oceniono 21 razy 21

  Jakie te Kulsony opiekuńcze... Może niech może patrolują także zakrystie i plebanie bo tam czyha niebezpieczeństwo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX