W Warszawie powstanie stanowisko dla nowego urzędnika. Będzie zajmował się sprawami kobiet

Po Warszawskiej Karcie LGBT+ przyszła pora na kolejny krok. Urząd Miast st. Warszawa ogłosił właśnie konkurs na stanowisko pełnomocnika lub pełnomocniczkę ds. kobiet. Na czym będzie polegała praca?

W warszawskim ratusz pojawi się nowe stanowisko - osoba, która na nim zasiądzie będzie zajmowała się sprawami warszawianek. Rafał Trzaskowski właśnie ogłosił konkurs na pełnomocnika lub pełnomocniczkę do spraw kobiet. 

Nowe stanowisko w Warszawie: pełnomocnik ds. kobiet

Na początku roku Rafał Trzaskowski podpisał się pod Warszawską Kartą LGBT+, która ma rozwiązać problemy tego środowiska. Wśród jej najważniejszych zapisów są: stworzenie placówki interwencyjnej, która będzie schronieniem dla osób nieheteroseksualnych wyrzuconych z domu, stworzenie całodobowej infolinii skierowanej do osób LGBT+, gdzie udzielana będzie pomoc psychologiczna i prawna czy przeciwdziałanie mowie nienawiści i przemocy słownej i fizycznej, aby skutecznie chronić osoby LGBT+.

Po kroku w kierunku pomocy osobom LGBT+ przyszła pora na kolejną grupę warszawiaków - kobiety. Warszawska radna Daria Łodoba poinformowała na Twitterze, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił konkurs na pełnomocnika lub pełnomocniczkę ds. kobiet. 

Z opublikowanych dokumentów konkursowych możemy już dowiedzieć się, czym będzie zajmowała się taka osoba. Obowiązki pełnomocnika mają skupiać się przede wszystkim na opiece medycznej oraz przeciwdziałaniu przemocy. Nowy urzędnik ma opracować i wdrożyć program, który zapewni kobietom w Warszawie opiekę zdrowotną na wysokim poziomie oraz monitorować działania związane z ochroną kobiet przed przemocą. Ma także dbać o to, aby warszawianki, które są ofiarami przemocy miały zapewnione wsparcie psychologiczne i prawne.

Pełnomocnik ds. kobiet będzie stał także na straży równouprawnienia. Będzie dbać o to, aby kobiety i mężczyźni mieli równe szanse i prawa we wszystkich aspektach swojej działalności. Jednym z zadań pełnomocnika będzie także wspieranie kobiet w działalności publicznej i kulturalnej. 

Osoby, które chcą ubiegać się o to stanowisko muszą mieć co najmniej 4 lata stażu, w tym co najmniej kilka z nich na podobnym stanowisku. Musi także umieć zarządzać ludźmi, dobrze mówić po angielsku i mieć nieposzlakowaną opinię. Kandydaci mogą zgłaszać się do 1 kwietnia

Więcej o:
Komentarze (104)
W Warszawie powstanie stanowisko dla nowego urzędnika. Będzie zajmował się sprawami kobiet
Zaloguj się
 • zdzisiek66

  Oceniono 49 razy 37

  Rozumiem, że warszawskim mężczyznom opieka medyczna na wysokim poziomie nie będzie się zapewniać.

 • elasp

  Oceniono 46 razy 30

  Moje propozycje dalszych akcji:

  1. "Taneczny korowód ulicami miasta przeciwko smogowi",
  2. "Taniec przeciwko nienawiści - zabijmy faszyzm tańcem".
  3. "Warszawiacy zmieniają płeć" - przez tydzień warszawiacy są
  warszawiankami, a warszawianki warszawiakami.
  4. "Adoptuj szczura" - walka o czystość miasta.
  5. "Nie bądź tłukiem, załóż perukę" - w ramach walki z odradzającym się faszyzmem
  każdy łysy mieszkaniec Warszawy będzie musiał łysinę zasłonić.

 • premier_scretyna

  Oceniono 43 razy 27

  Jeśli chodzi o przywileje dla Lesbijek, Gejów, Biseksualistów i Transseksualistów to trzeba przyznać że Trzaskowski bardzo umiejętnie podzielił Polaków na dewiantów i niepotrzebną resztę.

 • beor

  Oceniono 41 razy 27

  Przecież to seksizm!
  Nie ma bowiem stanowiska dla osoby zajmującej się sprawami mężczyzn!

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 35 razy 25

  Zamiast drogi budować, inwestycje przypilnować, coś dla ludzi zrobić to się pajac pierdołami zajmuje. Największe dokonanie po pół roku: odstrzelił szanse swojej partii w wyborach oraz przypodobał sie garstce krzykliwych dewiantów.

  No nie nadaje sie nieudacznik.

 • vader2010

  Oceniono 31 razy 19

  Znaczy się bycie kobietą to jakieś upośledzenie że potrzeba opieki?

 • premier_scretyna

  Oceniono 23 razy 15

  PO zazwyczaj podkreśla potrzebę równych praw i równego traktowania mężczyzn i kobiet.
  Jeśli tworzony jest urząd pełnomocnika do spraw kobiet, a nie jest tworzony urząd pełnomocnika do spraw mężczyzn, znaczy to, że prezydent Warszawy nie traktuje obu płci jednakowo.

 • premier_scretyna

  Oceniono 33 razy 15

  A pełnomocnik do spraw naprawiania drzwi taśmą klejącą?
  To jest palący problem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX