Pożary w Puszczy Kampinoskiej były częstsze niż zazwyczaj. Podpalaczem okazał się 21-letni strażak

W zeszłym roku w Puszczy Kampinoskiej dochodziło do pożarów znacznie częściej niż zazwyczaj. Policjanci zaczęła podejrzewać, że to nie przypadek. Szybko okazało się, że mieli rację. Za podpalenia odpowiedzialny był 21-letni... druh Ochotniczej Straży Pożarnej.

Do serii podpaleń poszycia leśnego w Puszczy Kampinoskiej dochodziło w 2018 roku na terenie gminy Brochów pod Warszawą. Gdy sprawą zaczęła interesować się policja w Sochaczewie, pożary nagle ustały. 

21-letni druh OSP podpalał Puszczę Kampinoską

Dość szybko udało się ustalić, że pożary nie były przypadkowe i ktoś podkłada ogień. Winnym okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego, który co więcej był druhem tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Po zatrzymaniu, mężczyzna przyznał się do podpaleń - powiedział, że cztery razy podłożył ogień, a po raz piąty próbował, ale mu się nie udało. Teraz policja sprawdza jeszcze, czy 21-latek nie jest odpowiedzialny za inne pożary w okolicy oraz to, czy nie miał wspólników. W najbliższym czasie usłyszy również zarzuty prokuratorskie, zostanie oskarżony o sprowadzenie zagrożenia dla życia i mienia w wielkich rozmiarach. Grozi mu za to do 10 lat więzienia. 

Więcej o:
Komentarze (15)
Pożary w Puszczy Kampinoskiej były częstsze niż zazwyczaj. Podpalaczem okazał się 21-letni strażak
Zaloguj się
 • domektomek

  Oceniono 13 razy 3

  czy pracownicy straży pożarnej przechodzą badania psychiatryczne ?

 • iglasty.inc

  Oceniono 2 razy 2

  Już 40 lat temu do polskiej procedury typowania sprawców pożarów zostały włączone "osoby szczególnie aktywne w akcji gaśniczej", w tym członkowie ochotniczych straży pożarnych. A z ciekawych przypadków tamtych lat można przypomnieć podpalacza-psychopatę, ktory podpalił kilkanaście Państwowych Gospodarstw Rolnych na tzw. Ziemiach Odzyskanych w akcie "zemsty za Adolfa Hitlera" oraz całą falę podpaleń, która nastąpiła po wprowadzeniu przepisu o pierwszeństwie w przydziale materiałów budowlanych (była wtedy reglamentacja) dla pogorzelców.

 • richardrzygocki

  Oceniono 2 razy 2

  oh ! podobnie dzieje sie na naszym globie pewien strazak podpala rozne panstwa i potem jest pierwszy w miejscu pozaru zeby go gasic roznymi metodami

 • adas_tornado

  Oceniono 2 razy 2

  To jak kaczynski, zalozyl pis zeby ja naprawiac a ja niszczy...

 • cob22

  Oceniono 1 raz 1

  Napewno strazak wyklety.

 • traceability

  Oceniono 5 razy 1

  Nowa wersja syndromu sztokholmskiego

 • hens

  0

  Jakoś zapomniano o testach psychologicznych. Problemem jest nie tylko psychika ale również sposób wynagradzanie "ochotników" za udział w akcji gaśniczej. Brakuje drobnych to trzeba coś podpalić. A las...............to samo rośnie !

 • lith2019

  0

  “A society grows great when old men plant trees whose shade they know they shall never sit in.” -Greek Proverb

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX